Piłka ręczna: Chrobry Głogów - Zagłębie Lubin 27:31 (14:19)

Paweł Pluta
Chrobry przegrał w Głogowie po raz pierwszy w tym sezonie. Na dodatek z rywalem zza miedzy fot. tomasz rubis
Ze względu na wyniki i miejsce w tabeli zwycięstwo Zagłębia Lubin w Głogowie z Chrobrym można uznać za niespodziankę. Tym bardziej że gospodarze przegrali po raz pierwszy w tym sezonie w hali przy ul. Wita Stwosza.

W dolnośląskich derbach przez pierwszy kwadrans na tablicy wyników mieliśmy najczęściej remis. Potem Zagłębie odskoczyło na kilka bramek, co przede wszystkim było rezultatem skutecznych kontrataków w wykonaniu Wojciecha Gumińskiego, który świetnie rozumiał się ze swoim bramkarzem Adamem Malcherem. Co ciekawe, lubinianie odskoczyli rywalom, gdy boisko musiał opuścić z powodu czerwonej kartki filar defensywy Paweł Orzłowski. W drugiej połowie głogowianie zagrali dużo lepiej w obronie i w 46 minucie doszli rywali na dwie bramki. Jednak gola kontaktowego nie zdobyli, a w końcówce lubinianie nie pozwolili sobie odebrać zwycięstwa. - Chwała chłopakom za to, że stanęli na wysokości zadania i pokazali, że potrafią grać w piłkę ręczną. Wcale tak nie jest, że Zagłębie jest kandydatem do spadku - mówił Jacek Będzikowski, trener Zagłębia.

Na tarczy wrócili z Zabrza szczypiorniści Siódemki Miedzi Legnica. Na Górny Śląsk podopieczni Marka Motyczyńskiego pojechali osłabieni brakiem kontuzjowanego Grzegorza Garbacza. Jak się okazało, brak doświadczonego rozgrywającego był widoczny. Beniaminek z Zabrza już w 24 minucie wygrywał 15:7. Legniczanie nie mieli pomysłu na rozmontowanie obrony Powenu, który w miarę upływu czasu powiększał swoją przewagę. W 40 minucie zabrzanie wygrywali aż 25:12 i stało się jasne, że dwa punkty zdobędzie Powen.

- Być może taki rezultat jest też wynikiem tego, że w środę rozegraliśmy mecz pucharowy. Towarzyszyła mu długa podróż, a i samo spotkanie było długie. Ta porażka boli tym bardziej, że przegraliśmy za wysoko - mówił Artur Banisz bramkarz Miedzi.

Chrobry Głogów - Zagłębie Lubin 27:31 (14:19)
Chrobry: Kapela, Zapora, Stachera - Piętak 4, Różański 3, Bednarek 7, Żak 1, Świtała 1, Mochocki 4, Kuta 2, Płaczek 1, Olęcki, Wysokiński, Czekałowski, Ścigaj 4.
Zagłębie: Małecki, Świrkula, Malcher - Orzłow-ski 1, Stankiewicz 6, Gumiński 9, Rosiek, Motylewski, Kużdeba, Paweł Adamczak 2, Fabiszewski, Kozłowski 1, Szymyślik 5, Piotr Adamczak 3, Obrusiewicz, Migała 4.

Powen Zabrze - Siódemka Miedź Legnica 34:22 (16:10)
Miedź: Kryński, Banisz - Paluch 3, Gregor 2, Szuszkiewicz 1, Koprowski 2, Skrabania 2, Czuwara, Jarowicz, Piwko 5, Brygier, Świątek 4, Wita 2, Kokoszka 1.

PGNiG Superliga kobiet - Pozostałe wyniki 10. kolejki:
Azoty Puławy - Vive Targi Kielce 28:43 (14:24), Jurand Ciechanów - MMTS Kwidzyn 24:28 (8:14), Nielba Wągrowiec - Warmia Olsztyn 33:28 (14:12), Orlen Wisła Płock - Stal Mielec 34:31 (18:17).

1. Vive Targi Kielce 10 20 372-257
2. Orlen Wisła Płock 10 17 315-259
3. Azoty Puławy 10 13 254-252
4. Chrobry Głogów 10 13 265-271
5. MMTS Kwidzyn 10 12 264-260
6. Stal Mielec 10 11 292-287
7. Miedź Legnica 10 8 252-278
8. Nielba Wągrowiec 10 8 270-300