Piłka ręczna: Bombardierki KPR lepsze niż AZS AWF

Paweł Pluta, Paweł Witkowski
W derbach KPR Jelenia Góra pokonał AZS AWF Wrocław
W derbach KPR Jelenia Góra pokonał AZS AWF Wrocław fot. piotr warczak
Dziwny przebieg miał pojedynek KGHM Metraco Zagłębia Lubin, które walczyło w Szczecinie z Pogonią. Do 12 minuty zawody miały wyrównany przebieg. Od tego momentu systematycznie rosła przewaga mistrzyń Polski.

Gdy w 40 minucie lubinianki wygrywały 24:10 zapowiadało się pogromem. Jednak wówczas to szczecinianki przejęły inicjatywę i zdobyły osiem bramek, tracą tylko jedną. Na nic zdał się czas wzięty przez Bożenę Karkut, bo Pogoń skutecznie goniła wynik. W 55 minucie Zagłębie wygrywała 28:22, a ostatecznie skończyło się na czterobramkowej przewadze.

Trzema golami zwyciężył za to KPR Jelenia Góra we Wrocławiu w derbowym pojedynku z AZS-em AWF-em Gardinia (27:24). Taki wynik może mieć duże znaczenie w ostatecznej kolejności w tabeli na koniec rundy zasadniczej. W poprzednim starciu 4 oczkami wygrały podopieczne Marka Karpińskiego i to one wyprzedzą KPR w przypadku jednakowej ilości punktów. Jednak wczoraj górą była ekipa z Jeleniej Góry.

Przyjezdne już na początku meczu odskoczyły wrocławiankom na kilka punktów. Wszystko za sprawą 19-letniej Emilii Galińskiej, która tego dnia rozgrywała świetne zawody. Zespół Małgorzaty Jędrzejczak kontrolował przebieg spotkania. Chwilę zachwiania miał tylko w 50 minucie, gdy pozwolił rywalkom złapać kontakt (19:18). Jednak dogonić gospodyniom już się nie dał.
KPR wygrał zasłużenie. Zadecydowały indywidualności. Przyjezdne pokazały, że w składzie mają więcej armat niż AZS AWF.

Pogoń Baltica Szczecin - KGHM Metraco Zagłębie Lubin 26:30 (8:15)
Zagłębie: Cwirko, Czarna, Maliczkiewicz - Załęczna 4, Piekarz, Ciepłowska 2, Pałgan 3, Semeniuk-Olchawa 9, Obrusiewicz 7, Migała 3, Jelić 2, Orzeszka, Bader.

AZS AWF Gardinia Wrocław - KPR Jelenia Góra 24:27 (11:13)
AZS AWF: Boczkowska, Słota, Olejnik - Żakowska 9, Grądowa 5, Antoszewska 3, Pietras 2, Wynnyk 2, Perek 1, Rupp 1, Tracz 1, Wojt 0, Wesołowska 0, Łukasik 0, Król 0.
KPR: Kozłowska, Szeluk - Załoga 10, Galińska 6, Dąbrowska 5, Buklarewicz 3, Odrowska 2, Uzar 1, Fursewicz 0, Marceluk 0, Kubicka 0, Popielarz 0.

PGNiG Superliga kobiet
Pozostałe wyniki 15. kolejki: Finepharm Polkowice - AZS Politechnika Koszalińska 22:39 (13:22) - mecz rozegrany w piątek, Piotrcovia - KSS Kielce 29:28 (14:16), Vistal Łączpol Gdynia - Start Elbląg 37:25 (20:11), SPR Lublin - Ruch Chorzów 38:21 (16:14).

12. Finepharm Polkowice 15 0 305-562

Następna kolejka (18-19.01): KPR Jelenia Góra - Łączpol Gdynia (środa, godz. 16), Zagłębie Lubin - Piotrcovia (środa, godz. 17), Ruch - Finepharm Polkowice (środa, godz. 17), KSS Kielce - AZS AWF Gardinia Wrocław (czwartek, godz. 20), AZS Politechnika - Pogoń, Start - SPR.