MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Piłka nożna. Zagłębie zremisowało i awansowało

PJ
Zagłębie Lubin zremisowało na wyjeździe w Ząbkach z miejscowym Zagłębiem 2:2. Podopieczni Piotra Stokowca awansowali na pozycję wicelidera

W jednym z ostatnich spotkań 11. kolejki pierwszej ligi "miedziowi" grali na trudnym terenie w Ząbkach, gdzie już nie jednemu faworytowi powinęła się noga.

Mecz od samego początku toczył się w szybkim tempie i owocował w wiele sytuacji podbramkowych. Pierwszy cios zadali gospodarze za sprawą Rafała Grzelaka. Po tej bramce więcej okazji stwarzali sobie przyjezdni, co niespełna 10 minut później przyniosło efekt, w postaci bramki wyrównującej strzelonej przez Michala Papadopulosa.

Drugie 45 min również stało na wysokim poziomie, a bramkę na 2:1 dla Zagłębia zdobył Arkadiusz Woźniak. W tym momencie wydawało się, że jeden z głównych faworytów do awansu do Ekstraklasy zdobędzie komplet punktów, jednak już pięć minut później gola na 2:2, zwiastującego wielkie emocje do ostatniego gwizda strzelił Szymon Matuszek.

Pomimo jeszcze kilku dogodnych sytuacji z obu stron, kibice w Ząbkach więcej bramek już nie oglądali i oba zespoły podzieliły się punktami.

Po piątkowym meczu Miedzi Legnica, w którym legniczanie przegrali na własnym obiekcie z Chojniczanką Chojnice, trener Wojciech Stawowy zapowiedział, że spotka się dziś z zarządem klubu, by omówić kwestie związane ze swoją przyszłością.

Nieoficjalnie mówi się, że prezes podziękuje doświadczonemu szkoleniowcowi, który osiąga bardzo niezadowalające wyniki w klubie, który nie ukrywa swoich ekstraklasowych aspiracji.

Dolcan Ząbki - Zagłębie Lubin 2:2 (1:1)

Bramki: Grzelak 19, Matuszek 77 - Papadopulos 28, Woźniak 72.
Sędziował: Jarosław Rynkiewicz (Gorzów Wlkp.)
Żółte kartki: Julien Tadrowski - Jakub Tosik.

Dolcan: Leszczyński - Klepczarek, Cichocki, Grzelak (71. Świerblewski), Tadrowski, Łuszkiewicz, Mazek (89. Neumann), Matuszek, Piesio, Tarnowski, Tomasz (82. Wiśniewski).

Zagłębie: Forenc - Cotra, Jach, Godal, Tosik, Kubicki, Ł. Piątek, Kwiek (66. Przybecki), Błąd, Woźniak (79. K. Piątek), Papadopulos.