Piłka nożna: Zagłębie Lubin zremisowało z Jagiellonią Białystok 0:0 (ZDJĘCIA)

PK
W meczu trzeciej kolejki T-Mobile Ekstraklasy KGHM Zagłębie Lubin zremisowało na wyjeździe z Jagiellonią Białystok 0:0. Od 29 minuty gospodarze grali w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Luki Gusicia.

Czerwona kartka dla Gusicia to efekt starcia z Davidem Abwo, który wychodził na pozycję sam na sam z bramkarze Jagiellonii.

Od tego momentu Zagłębie było stroną przeważającą i stworzyło sobie wiele dobrych okazji w polu karnym rywali. Brakowało im jednak skuteczności, bo choć oddali aż 19 strzałów, to tylko kilka razy piłka leciała w światło bramki. Najbliżej szczęścia był Robert Jeż, który na początku drugiej połowy trafił w słupek.

To był pierwszy mecz w tym sezonie T-Mobile Ekstraklasy, w którym nie padła ani jedna bramka.

Jagiellonia Białystok - Zagłębie Lubin 0:0

Sędziował: Szymon Marciniak (Płock).

Widzów: 3 097.

Jagiellonia: Skowron - Modelski, Pazdan Ż, Gusić, Norambuena - Kupisz, Tymiński, Grzyb, Plizga (68 Gajos), Dżalamidze (72 Tarnowski) - Makuszewski (78 Pejović).

Zagłębie: Gliwa - Rymaniak, Widanow Ż, Reina, Nhamoinesu - Abwo (78 Małkowski), Bilek, Jeż, Pawłowski, Lira (46 Hanzel) - Sernas (62 Woźniak).