Piłka nożna. Remisowo w sparingach Miedzi i Chrobrego

Rafał Bajko
Tadas Labukas (z lewej) strzelił bramkę w sparingu ze Slezsky Opava
Tadas Labukas (z lewej) strzelił bramkę w sparingu ze Slezsky Opava Piotr Krzyżanowski
Dolnośląscy przedstawiciele I ligi rozegrali w weekend ostatnie sparingi przed meczami I rundy Pucharu Polski, które odbędą się już za tydzień.

Przeciwnikiem Miedzi Legnica będzie na tym etapie zwycięzca pary: Garbarnia Kraków - GKS Tychy, z kolei rywalem Chrobrego Głogów będzie ŁKS Łomża, która wyeliminowała wczoraj Raków Częstochowa, wygrywając 2:1.

"Miedzianka" zremisowała w Oldrisovie z drużyną Slezsky Opava 1:1. Czesi zmierzyli się w ostatnim czasie z innymi zespołami z naszego kraju, pokonując m.in ekstraklasowy Ruch Chorzów 2:0, czy II-ligowy ROW Rybnik 3:0. Największe słowa uznania skierowali jednak w stronę podopiecznych Ryszarda Kuźmy, którzy według nich, z grona polskich ekip, zaprezentowali się najlepiej.

Remisowy rezultat padł również w test-meczu Chrobrego. "Pomarańczowo-czarni" spotkali się w nim z Dolcanem Ząbki, zdecydowanie korzystniej prezentując się jednak w drugiej połowie. To właśnie wtedy wyrównującą bramkę dla głogowian zdobył Maciej Górski.

Slezsky Opava -Miedź Legnica 1:1 (1:1)
Bramki: Janetzký 8 - Labukas 30.
Opava:(I połowa): Vašek - Pospěch, Dvorník, Žídek, Čelůstka, Svatonský, Metelka, Janetzký, Jurečka, Jursa, Kuzmanović.
II połowa: Květon - Schaffartzik, Dvorník, Swiech, Čelůstka, Grussmann, Žídek, Metelka (74 Janetzký), Machálek, Jursa (74 Kuzmanović), Mrázek.
Miedź: Smug (46 Lis) - Bartczak (46 Ilków-Gołąb), Stasiak (65 Woźniczka), Telichowski (46 Midzierski), Brożyna (46 Trifonov), Łuszkiewicz (65 Cierpka), Kakoko (65 Daniel), Łobodziński (65 Lenkiewicz, 77 Cieślik), Feruga (46 Garguła), Garuch (46 Gancarczyk), Labukas (46 Ślusarski).

Dolcan Ząbki - Chrobry Głogów 1:1 (1:0)
Bramki: Gołębiewski 5 - Górski 49.
Dolcan: Humerski - Jakubik, Klepczarek, Sawala (60 Wiktorski), Petasz (70 Włodarczyk), Matuszek (60 Ligienza), Jagiełło (60 Świerblewski), Calderon (46 Osoliński), Kądzior (60 Sapała), Gołębiewski (60 Krzywicki), Bajdur (70 Cesarek).
Chrobry: Janicki (60 Rzepecki) - Pisarczuk (46 Ziemniak), Bogusławski (30 Michalec), Byrtek (60 Bogusławski), Samiec (60 Hodowany), Kościelniak (20 Machaj (60 Bednarski)), Drewniak (60 Malinowski), Hudyma (70 Hałambiec), Hałambiec (46 Gąsior), Sędziak (46 Kościelniak), Górski (70 Machaj).