Piłka nożna. Koncert w wykonaniu Miedzi Legnica [Sandecja Nowy Sącz – Miedź Legnica 0:4]

PJ
Miedź Legnica pokonała na wyjeździe Sandecję Nowy Sącz 4:0. Przewaga gości ani przez chwilę nie podlegała wątpliwości i podopieczni Janusza Kudyby zainkasowali komplet punktów.

Pierwsza część sobotniego spotkania była jednostronna. Legniczanie kontrolowali grę i nie pozwalali rywalom wyjść z własnej połowy. Kluczowa była sytuacja z 11 minuty, kiedy to po faulu na Jakubie Chrzanowskim czerwoną kartką ukarany został obrońca gospodarzy Przemysław Szarek. Dzięki temu przewaga przyjezdnych była jeszcze większa, co w końcu musiało zaowocować bramkami.

Już cztery minuty później prowadzenie "Miedziance" dał jej kapitan Radosław Bartoszewicz, a jeszcze przed przerwą wynik na 2:0 podwyższył Tomasz Midzierski.

Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił i Miedzi udało się skutecznie dobić rywali. Najpierw piłkę do siatki skierował Mateusz Szczepaniak, a potem Tadas Labukas i mecz zakończył się czterobramkowym zwycięstwem MKS-u.

Sandecja Nowy Sącz – Miedź Legnica 0:4 (0:2)
Bramki: Bartoszewicz 15, Midzierski 22, Szczepaniak 60, Labukas 65.
Sędziował: Sebastian Jarzębak (Bytom).

Sandecja: Kozioł - Makuch, Słaby, Szarek, Sobotka, Bębenek, Nather (84. Szczepański), Niane, Urban (64. Bartków), Ken (76. Danek), Dudzic.

Miedź: Smug - Bartczak, Lafrance, Midzierski, Woźniczka, Cierpka (67. Kakoko), Bartoszewicz, Szczepaniak (66. Zatwarnicki), Chrzanowski (72. Kadu), Garuch, Labukas.