Piłka nożna, II liga: Miedzianka przegrała w Turku

Paweł Witkowski
Z dolnośląskich II-ligowców tylko Górnik Wałbrzych wygrał swoje spotkanie. Pokonał w Toruniu Elanę 2:1. W Żaganiu 0:1 poległ Chrobry Głogów. Natomiast Miedź Legnica przegrała z pogromcą ekip z Dolnego Śląska - z Turem Turek. Drużyna Piotra Szarpaka w tym roku staranowała już pomarańczowych (4:0) i górników (0:2).

Spotkanie źle rozpoczęło się dla podopiecznych Bogusława Baniaka. Tuż po pierwszym gwizdku fatalny błąd popełnił Damian Paszliński. Piłkę odebrał mu najskuteczniejszy, najbardziej doświadczony i prawdopodobnie najszybszy gracz gospodarzy Paweł Adamiec, który po chwili zdobył swoją 9 bramkę w tym sezonie. To podrażniło gości, którzy ruszyli do ataków. W 18. minucie wyrównał Jakub Grzegorzewski. Po kilkunastu minutach było już 2:1 dla Miedzi.

Gdy wydawało się, że legniczanie jeszcze podwyższą wynik, wyrównali ambitni gospodarze. Gola na wagę zwycięstwa zdobył Łukasz Staroń w 55 minucie. Mimo że Miedzianka stworzyła później kilka groźnych sytuacji wyrównać już nie zdołała.

Tur Turek - Miedź Legnica 3:2 (1:2)
Bramki:
Paweł Adamiec 1, Cezary Książek 48, Łukasz Staroń 55 - Jakub Grzegorzewski 18, 32 z karnego
Tur: Kołba Ż - Łucki, Wieczorek, Wenger, Mikołajczyk - Biel (67 Dolewka), Nowak, Książek (85 Wojciechowski), Staroń - Adamiec (88 Glaba), Dregier (90 Kowalski).
Miedź: Bledzewski - Starosta, Woźniczka, Paszliński, Zasada - Madejski, Gawlik (83 Grittner), Nowacki (60 Garuch) - Szewczuk (59 Hempel), Grzegorzewski Ż, Zakrzewski (75 Mowlik).

Czarni Żagań - Chrobry Głogów 1:0 (0:0)
Bramka:
Fabian Pawela 71
Czarni: Syamin - Olejniczak, Cisse, Galuś, Andrade Felix Ż - Janus, Druciak (55 Imeh), Kłak Ż, Szuszkiewicz - Pawela, Pałys (73 Okuniewicz).
Chrobry: Augustyn - Ziemniak, Suchecki, Sylwestrzak, Samiec - Bukraba, Michalec, Hałambiec, Filbier Ż - Machaj (46 Grzybowski), Stasiak.

Elana Toruń - Górnik Wałbrzych 1:2 (1:1)
Bramki:
Mateusz Bołądź 8 - Roman Maciejak 11, Grzegorz Michalak 55
Górnik PWSZ: Jaroszewski - D. Michalak, Wepa, Łaski, Orzech (80 Radziemski), Zinke (90 Chajewski), Fojna, G. Michalak, Rytko, Maciejak (77 Moszyk), Orłowski.
Elana: Osiński - Zamiatowski (70, Jaroszewski), Czarnecki, Wróbel Ż, Gajda (86, Czyżniewski) - Grudzień Ż, Świderek, Młodzieniak (61, Wypij), Mikołajczak, Bołądź (61, Maćkiewicz) - Sędziak

Pozostałe mecze 30. kolejki II ligi

Calisia Kalisz - Raków Częstochowa 2:1 (Marcin Wandzel 11, Stajko Stojczew 73 - Łukasz Kowalczyk 55)
Ruch Zdzieszowice - Bytovia Bytów 0:1 (Dawid Retlewski 45)
MKS Kluczbork - Jarota Jarocin 0:1 (Bartłomiej Pawłowski 83)
Nielba Wągrowiec - Zagłębie Sosnowiec 0:0
Bałtyk Gdynia - Chojniczanka Chojnice 2:2 (Dariusz Kudyba 24, Igor Jurga 39 - Szymon Kaźmierowski 35, Krystian Pieczara 90)
Energetyk ROW Rybnik - GKS Tychy 3:2 (Jarosław Wieczorek 14 karny, 60 karny, 81 - Daniel Feruga 42, 62)

1. Miedź Legnica          30     54     50-22
2. GKS Tychy 30 52 44-25