Pierwszy taniec Wrocław - Szkoła Tańca Estilo

materiał partnera
Taniec weselny to oficjalne rozpoczęcie zabawy weselnej. Pan młody prosi małżonkę do tańca, a ta zgadzając się powierza mu siebie do końca życia. Jest to moment wyjątkowy i magiczny w życiu młodej pary i jeden z najważniejszych podczas wesela. Warto jest wspominać ten moment jak najlepiej, dlatego odpowiednio wcześnie trzeba pomyśleć o wyborze pierwszego tańca. Najlepiej rozpocząć planowanie nauki pierwszego tańca już około 6 miesięcy przed weselem. Można również jeszcze wcześniej rozpocząć kurs grupowy tańca użytkowego aby wspólnie się roztańczyć a później przejść do lekcji indywidualnych ukierunkowanych już na choreografię pierwszego tańca.

Dlaczego walc angielski?

Pierwszy taniec jest kojarzony głównie z klasycznymi tańcami z kanonu tańców standardowych jak np. walc angielski. Ma on sporo atutów:

- jest to taniec przepiękny, bardzo reprezentatywny

- wolne tempo, które nadaje klimatu tej chwili, a przy okazji wolniejszy taniec może być łatwiejszy do nauki

- pojedyncze figury takie jak promenada, whisk, krok zmienny, wirówka czy liczne pozy mogą zachwycić widownię podczas tańca a udoskonalona technika, czyli odpowiednia postawa w ramie, unoszenia i opadania oraz taniec po obrocie sprawią, że będzie się ten pokaz oglądało naprawdę cudownie

- bardzo dużo utworów muzycznych jest właśnie skomponowanych „na trzy” i pasują idealnie do walca angielskiego

Wyjątkowy a nawet szalony pierwszy taniec

Coraz częściej można spotkać się z trendem szalonego pierwszego tańca. Rozpoczyna się przeważnie prostymi,wolnymi krokami, nie zwiastującymi nic nadzwyczajnego aby nikt nic nie podejrzewał. W pewnej chwili jednak zmiana muzyki i młoda para daje show. Wszyscy goście weselni są zaskoczeni i zachwyceni pomysłem. Jest to scenariusz bardzo ciekawy i na pewno uczyni takie wesele niezapomnianym. Przygotowanie takiego show może trwać trochę dłużej niż tańca klasycznego , po pierwsze trzeba przygotować odpowiednio zmiksowaną muzykę. Potem określony czas w zależności od tego co chcemy osiągnąć w wersji końcowej trzeba poświęcić na naukę choreografii. Jeśli jednak młoda para dysponuje czasem i chęciami, a przede wszystkim są to osoby pewne siebie, odważne i niebojące się zaryzykować – może z tego wyjść świetny pokaz.

Inne propozycje tańca weselnego

Walc wiedeński, cha-cha, jive, tango, 2na1 a może disco samba? Każdy ten taniec można wybrać na taniec weselny. Walc wiedeński jest z grona tańców typowo balowych często wybierany na pierwszy taniec. Wiele elementów wirowych wspaniale współgra z piękną suknią panny młodej co dodaje efektu.Walc wiedeński jest szybkim,dynamicznych i skomplikowany technicznie tańcem. Dlatego na nauka kroku podstawowego i choreografii warto poświęcić trochę więcej czasu aby osiągnąć upragnioną lekkość w tańcu i zachwycić gości weselnych. Cha-cha jest tańcem szybkim, energicznym i radosnym – na pewno spodoba się widowni i jest dość prosta do zatańczenia. Tango jest raczej polecane dla osób, które potrafią już trochę tańczyć i mają podstawy tańca towarzyskiego opanowane, jest to gra uczuć i swoisty spektakl na parkiecie. Disco samba czy 2na1 to już najprostsze wersje tańca weselnego, aby tylko nie bujać się bez celu czy tańczyć „z nogi na nogę”.Naprawdę warto poświęcić dużo czasu na przygotowanie odpowiedniej choreografii i muzyki, aby uczynić ten moment wyjątkowym.

Jak właściwie się za to zabrać, od czego zacząć?

Najlepszym wyborem jest właśnie wykupienie kursu w szkole tańca. Zajęcia indywidualne pozwolą młodej parze poczuć się swobodnie na parkiecie i przełamać pierwszy stres. Instruktor dopasuje układ choreograficzny dla wybranej przez nas muzyki, a jeśli jej jeszcze nie mamy to doradzi najlepsze utwory do zatańczenia. Kursy tańca wcale nie trwają długo. W zależności od szybkości nauki pary młodej, stopnia zaawansowania tańca i ćwiczeń w domu oraz tego jaki mamy zamysł na pierwszy taniec i co chcemy osiągnąć.Oczywiście każda para może indywidualnie zadecydować o zwiększeniu ilości godzin, jeśli chcą poczuć się na parkiecie jeszcze pewniej. To jest właśnie atut kursu tańca weselnego – to instruktor dostosowuje zajęcia i choreografię pod parę młodą, a nie para młoda dostosowuje się pod instruktora.

Aby ten wyjątkowy pokaz mógł być zapamiętany na długie lata instruktorzy starają się spełniać taneczne marzenia młodych par.

Co z muzyką?

Muzykę warto samemu mieć przygotowaną i dokładnie zmiksowaną. Od wejścia aż po wyciszenie.Ale nie zawsze jest to konieczne. Czasem choreografie układane są w taki sposób aby para miała możliwość manewru i wybrnięcia z ewentualnego błędu w krokach bez stresu, a oryginalne zakończenie np. unoszenie partnerki z wirowaniem oraz końcowy pocałunek i ukłon pokazujący koniec tańca pozwala osobom odpowiedzialnym za muzykę na wyciszenie utworu w odpowiednim momencie. Wybór muzyki powinien być też odzwierciedleniem charakteru czy uczuć młodej pary. Warto więc sięgnąć pamięcią do wspólnych chwil spędzonym może właśnie przy tonach tego jedynego utworu??I to może być ten odpowiedni wybór.

Kilka przykładowych utworów…

walc angielski - Zbigniew Wodecki “ Oczarowanie”
walc angielski - Dana Glower “ It is Love”
walc wiedeński - Dmitri Shostakovich “ The Second waltz”
walc wiedeński - Whintey Houstaon “ I have nothing”
cha cha cha - Gloria Gaynor “I love you Baby “
cha cha cha - Michael Buble “Sway”
rumba - Ed Sheeran “Thinking out loud”
rumba - Jessie Ware “Wildest Moments”
tango - Gotan Projekt “Santa Maria”
tango - “Take the lead”

i wiele wiele innych ...

Szkoła Tańca Estilo - zapisy na kurs pierwszego tańca

ul.Armii Krajowej 10A/3
53-541 Wrocław
(budynek Centrum AB Krzyki Gaj)
Tel. +48 531 944 948
Strona www: http://www.taniecwroclaw.com.pl/

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska