Piast – Zagłębie: Rollercoaster Gaprindaszwilego – bramka i czerwona kartka [WYNIK, RELACJA]

KGHM Zagłębie Lubin w 3. kolejce PKO Ekstraklasy pokonało Piasta Gliwice 1:0. Jedyną bramkę zdobył Tornike Gaprindaszwili, który minutę później otrzymał czerwoną kartkę.

Piątkowy mecz zapowiadano jako starcie zespołów, które polują na swoją pierwszą bramkę w nowym sezonie PKO Ekstraklasy. W pierwszym kwadransie bliżej szczęścia znajdowali się lubinianie. Zagłębie zamknęło Piasta na jego połowie, więc strzegący bramki gospodarzy František Plach musiał zachowywać stałą czujność. Potem temo spotkania wyraźnie spadło. Kibice zgromadzeni na stadionie w Gliwicach oglądali sporo niecelnych podań i uderzeń, po których piłka szybowała wysoko ponad poprzeczką. Mecz nie stał na wysokim poziomie.

Obraz gry po przerwie uległ jednak zmianie. Najwięcej emocji dostarczył widzom Tornike Gaprindaszwili. Nowy nabytek Zagłębia w 63. minucie otworzył wynik spotkania. Gruzin najlepiej odnalazł się w zamieszaniu w polu karnym i choć sędzia liniowy najpierw zasygnalizował spalonego, po analizie VAR bramka została uznana.

Dosłownie minutę później Gaprindaszwili został wyrzucony z boiska. 25-latek zaliczył spóźniony wślizg, bezpardonowo atakując nogę Constantina Reinera.

„Miedziowi” osłabieni brakiem jednego zawodnika skupili się na utrzymaniu prowadzenia. W ostatnim kwadransie „Piastunki” co rusz zagrażały bramce rywali, ale ich wysiłki nie zostały udokumentowane golem.

Pierwsze zwycięstwo w sezonie dało Zagłębiu awans na szóste miejsce w tabeli PKO Ekstraklasy. Piast znajduje się natomiast na 16. pozycji.