PGNiG Superliga Kobiet: Bezproblemowe zwycięstwo KPR-u nad Koroną

AIP, DF
KPR Gminy Kobierzyce
KPR Gminy Kobierzyce odniósł trzecie zwycięstwo z rzędu w PGNiG Superlidze Kobiet. Wicemistrzynie Polski pokonały pewnie na wyjeździe beniaminka, Suzuki Koronę Handball Kielce 26:19 i tym samym awansowały na drugie miejsce w ligowej tabeli.

Początek meczu to strzelecka niemoc obu zespołów, wynik spotkania otworzyła dopiero w 3. minucie Zuzanna Ważna, a tuż po niej trafiła Mariola Wiertelak. Kobierzyczanki dominowały na parkiecie, dzięki czemu już po niecałych dziesięciu minutach prowadziły w Kielcach 7-2. Podopieczne Edyty Majdzińskiej często kończyły bramkami z kontrataków, a skuteczne w tym elemencie były zarówno kapitan zespołu, Mariola Wiertelak, jak i Natalia Janas. Po drugiej stronie boiska największe zagrożenie stwarzały Magdalena Kowalczyk oraz Marta Rosińska. Kielczanki złapały wiatr w żagle w drugim kwadransie i powoli zmniejszały straty. Rezultat po pierwszych trzydziestu minutach ustaliła Honorata Gruszczyńska.

Kobierzyczanki świetnie rozpoczęły drugą połowę. Tuż po zmianie stron podopieczne Edyty Majdzińskiej podkręciły tempo i podwyższyły prowadzenie do pięciu trafień, a chwilę później przewaga KPR-u wynosiła już siedem oczek. Wicemistrzynie Polski uszczelniły obronę, co spowodowało problemy kielczanek z kreowaniem akcji w ataku, a prym w ekipie Pawła Tetelewskiego wiodła wspomniana wcześniej Kowalczyk. Premierowe trafienie w najwyższej klasie rozgrywkowej w drugiej połowie zaliczyła Oliwia Domagalska, a w końcu dwie bramki dołożyła Patrycja Kozioł. Ostatecznie, po wpisaniu się na listę strzelczyń Karoliny Wicik, mecz zakończył się wygraną Kobierzyc 26:19.

MVP meczu wybrano Natalia Janas, a najlepszą zawodniczką Korony została Magda Kowalczyk.

Już w najbliższy czwartek kobierzyczanki podejmą we własnej hali brązowe medalistki z ubiegłego sezonu, MKS FunFloor Perłę Lublin. Spotkania zaplanowano na godz. 19.

Suzuki Korona Handball Kielce – KPR Gminy Kobierzyce 19:26 (13:16)

Korona: Chojnacka – Rosińska 5, Gruszczyńska 2, Grabarczyk 3, Kędzior, Czekala , Kowalczyk 5, Jasińska, Zimnicka, Pękala 2, Chodakowska, Gliwińska 1, Staszewska 1,