Ostrzeżenie: Nadciągają potężne upały. "Zagrożenie życia"

eZaktualizowano 
Fot. Tomasz Ho£Od / Polska Press
Czekają nas trzy dni ogromnych upałów. Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW wydało dla Wrocławia i całego Dolnego Śląska ostrzeżenie meteorologiczne drugiego stopnia (w trzystopniowej skali). Obowiązuje ono od południa w poniedziałek do wieczora w środę. - Temperatura maksymalna w dzień osiągnie od 30 do 33 stopni Celsjusza, a w nocy od 18 do 20 - prognozuje synoptyk IMGW Krzysztof Salanyk.

Co oznacza ostrzeżenie meteorologiczne drugiego stopnia?

  • Duże ryzyko udaru słonecznego;
  • Zagrożenie życia;
  • Uszkodzenia asfaltowych nawierzchni dróg;
  • Duże zagrożenie pożarowe.

Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych.

PiS proponuje 72 inwestycje we Wrocławiu [LISTA]

Te linie MPK znikną latem. Jak dojedziemy do pracy? [LISTA LINII]

Festiwal Kolorów 2019. Znajdź się na zdjęciach! [GALERIA, ZD...

Uwaga! Oszuści! Szuka ich wrocławska policja! [ZDJĘCIA]

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 50

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

m
m
2019-06-09T19:34:53 02:00, m:

Co to za tłuścioch na tym zdjęciu o fuuuuu😷😷😷😷😷

2019-06-10T10:51:04 02:00, Gość:

Wygląda jak standardowy Polak, w czym problem?

2019-06-10T11:02:57 02:00, m:

a w tym że mógłby zadbać w końcu o siebie(tylko nie siłownia i odżywki!!!!!))).

Mój dziadek nie miał jak typowy janusz brzucha piwnego lecz szerokie ramiona i posturę prawdziwego silnego mężczyzny, było by się do czego przytulić:)))ale zmarł gdy miałam skończone 5 lat ehhhhhh tata w młodości też tak wyglądał:)))))))))miał ciepłe szerokie dłonie i ramiona, był wysoki a ja poszłam w jego ślady hahhahah:*****:)))) KOCHAM GO:*****:))))))))))))

2019-06-10T13:00:18 02:00, Gość:

a teraz ile masz lat? 12? Bo sądząc po tym jak piszesz to masz jeszcze mleko pod nosem...

29 ty po.jebańcu!!!!teraz chu.ju rozumiesz??????hahahah😁😁😁😁

G
Gość
2019-06-09T19:34:53 02:00, m:

Co to za tłuścioch na tym zdjęciu o fuuuuu😷😷😷😷😷

2019-06-10T10:51:04 02:00, Gość:

Wygląda jak standardowy Polak, w czym problem?

2019-06-10T11:02:57 02:00, m:

a w tym że mógłby zadbać w końcu o siebie(tylko nie siłownia i odżywki!!!!!))).

Mój dziadek nie miał jak typowy janusz brzucha piwnego lecz szerokie ramiona i posturę prawdziwego silnego mężczyzny, było by się do czego przytulić:)))ale zmarł gdy miałam skończone 5 lat ehhhhhh tata w młodości też tak wyglądał:)))))))))miał ciepłe szerokie dłonie i ramiona, był wysoki a ja poszłam w jego ślady hahhahah:*****:)))) KOCHAM GO:*****:))))))))))))

a teraz ile masz lat? 12? Bo sądząc po tym jak piszesz to masz jeszcze mleko pod nosem...

G
Gość

Połowa ludności świata (ta z okolic równika) ma tak przez cały rok, i daje radę... a u nas parę dni powyżej 30 i alarm/zagrożenie życia

m
m
2019-06-09T19:34:53 02:00, m:

Co to za tłuścioch na tym zdjęciu o fuuuuu😷😷😷😷😷

2019-06-10T10:51:04 02:00, Gość:

Wygląda jak standardowy Polak, w czym problem?

a w tym że mógłby zadbać w końcu o siebie(tylko nie siłownia i odżywki!!!!!))).

Mój dziadek nie miał jak typowy janusz brzucha piwnego lecz szerokie ramiona i posturę prawdziwego silnego mężczyzny, było by się do czego przytulić:)))ale zmarł gdy miałam skończone 5 lat ehhhhhh tata w młodości też tak wyglądał:)))))))))miał ciepłe szerokie dłonie i ramiona, był wysoki a ja poszłam w jego ślady hahhahah:*****:)))) KOCHAM GO:*****:))))))))))))

G
Gość
2019-06-09T19:34:53 02:00, m:

Co to za tłuścioch na tym zdjęciu o fuuuuu😷😷😷😷😷

Wygląda jak standardowy Polak, w czym problem?

G
Gość
2019-06-09T15:44:31 02:00, Gość:

Ola boga, 32 stopnie w czerwcu. LOL

Dla otumanionych wizją cwaniaków... w 1935 we Wrocławiu było 38 i jakoś nikt nie odnotował katastrofy.

2019-06-09T18:54:45 02:00, Gość:

W cieniu?

2019-06-10T08:20:17 02:00, Gość:

Tak w cieniu, gościu z 18 54. Zawsze taką temperaturę się podaje, wykształcenie gimnazjalne masz, że takie pytania zadajesz?

Na pewno wyższe niż Ty - gościu :)

G
Gość
2019-06-09T15:44:31 02:00, Gość:

Ola boga, 32 stopnie w czerwcu. LOL

Dla otumanionych wizją cwaniaków... w 1935 we Wrocławiu było 38 i jakoś nikt nie odnotował katastrofy.

2019-06-09T18:54:45 02:00, Gość:

W cieniu?

Tak w cieniu, gościu z 18 54. Zawsze taką temperaturę się podaje, wykształcenie gimnazjalne masz, że takie pytania zadajesz?

P
PJ

"Zagrożenie dla życia", bo 32 w cieniu przez 3 dni. Pieprz.ięty ten redaktor z niemieckiej gazety dla Polaków czy ludzi ma za kopletnych idiotów? Bywało całymi tygodniami prawie 40 to pisali, że wspaniała, słoneczna pogoda, najlepsza na urlop nad wodą.

G
Gość

Jeśli chodzi o twoje zarzuty na temat teorii spiskowych.

“[T]he 1079 emails and 72 documents seem indeed evidence of a scandal involving most of the most prominent scientists pushing the man-made warming theory - a scandal that is one of the greatest in modern science. […] emails suggesting conspiracy, collusion in exaggerating warming data, possibly illegal destruction of embarrassing information, organised resistance to disclosure, manipulation of data, private admissions of flaws in their public claims and much more

Co jest o tyle zabawne, że sam przyznałeś, że omawialiście to na zajęciach... cóż, taki właśnie jest poziom polskich uczelni.

m
m

Co to za tłuścioch na tym zdjęciu o fuuuuu😷😷😷😷😷

G
Gość
2019-06-09T15:44:31 02:00, Gość:

Ola boga, 32 stopnie w czerwcu. LOL

Dla otumanionych wizją cwaniaków... w 1935 we Wrocławiu było 38 i jakoś nikt nie odnotował katastrofy.

W cieniu?

C
Conrado
2019-06-09T14:24:41 02:00, Conrado:

Trzeba być naprawdę ogromny ignorantem, aby wciąż nie zauważać lub bagatelizować to co dzieje się z naszym klimatem...

2019-06-09T14:27:09 02:00, Gość:

Jesteś na poziomie konserwatywnych idiotów, którzy zimą rzucają jaśnie oświecone komentarze "i gdzie to ocieplenie", pokazując zdjęcia śniegu w styczniu.

2019-06-09T14:33:26 02:00, Conrado:

Chyba coś źle zrozumiałeś.

2019-06-09T14:40:47 02:00, Conrado:

Z roku na rok jest coraz cieplej. Zeszły rok chyba przebił wszystko, bo lato zaczęło się wtedy już w kwietniu, a skończyło dopiero pod koniec września jeśli dobrze pamiętam. Zimy nie było żadnej, a w tym roku mamy powtórkę. Jakie są przyczyny - naturalny cykl Ziemi czy wpływ człowieka? Może oba? Tego nie wiem. Jednak zmiany klimatu są faktem.

2019-06-09T14:42:14 02:00, Gość:

Ziew, przed wojną bywały cieplejsze lata.

Widzę, że najłatwiej zarabiać na wydarzeniach cyklicznych jak pory roku czy kryzysy w koniunkturze, o których z racji przeciętnej długości życia nikt nie pamięta.

2019-06-09T14:48:31 02:00, Gość:

Głupi jesteś. Poza tym są dostępne historyczne dane pomiarów, od XIX w. Kłamiesz ignorancie

2019-06-09T14:51:51 02:00, Gość:

Widzisz debilu, sam się zaorałeś:

40,2 °C Prószków opolskie 29 lipca 1921

40,0 °C[2] Zbiersk wielkopolskie 29 lipca 1921

39,6 °C[2] Kończewice kujawsko-pomorskie 11 lipca 1959

39,6 °C[2] Pętkowo wielkopolskie 29 lipca 1921

39,5 °C Słubice lubuskie 30 lipca 1994

39,4 °C[3] Rzeszów podkarpackie 4 sierpnia 1905

38,9 °C[2] Legnica dolnośląskie 19 sierpnia 1892

38,9 °C[4] Łowicz łódzkie 12 sierpnia 1921

38,9 °C[2] Silniczka łódzkie 8 sierpnia 2013

38,9 °C[2] Zielona Góra lubuskie 19 sierpnia 1892

38,8 °C[5] Ciechocinek kujawsko-pomorskie 12 lipca 1959

38,7 °C[4] Poznań wielkopolskie 29 lipca 1921

38,7 °C[4] Skierniewice łódzkie 12 sierpnia 1921

38,7 °C[4] Złoty Potok śląskie 12 sierpnia 1921

38,5 °C[4] Mydlniki małopolskie 12 sierpnia 1921

38,4 °C Koło wielkopolskie 21 lipca 1998

38,4 °C[6] Kraków małopolskie 30 czerwca 1833

38,3 °C[5] Bydgoszcz kujawsko-pomorskie 11 lipca 1959

Same rekordy z XIX i początku XXw.

Tak właśnie wygląda wasz jeden wielki przekręt i próby wykorzystywania kilku upalnych dni do siania propagandy.

2019-06-09T16:00:10 02:00, Conrado:

I co to miało niby udowodnić? Tu nie chodzi o rekordy jednego dnia w danym roku, a ogólną tendencję. Zobacz poniższy wykres

https://naukaoklimacie.pl/cdn/upload/5697b716d782a_globcio-pl.png

2019-06-09T17:12:33 02:00, Gość:

Nawet czytać nie potrafisz. Ta lista to jedynie odpowiedź na twą próbę manipulacji, kiedy starasz się połączyć prognozę jednego ciepłego dnia w czerwcu z domniemanym ociepleniem klimatu. Co jak wykazałem jest kompletną bzdurą, bo bywały dni cieplejsze i 32 stopnie to żaden rekord.

Następnie podpinasz link do jakiejś szemranej stronki, na której prezentowany jest ten sam wykres, który już dawno został zdemaskowany w tzw. aferze mailowej, kiedy to kapłanów nowej religii przyłapano na fałszowaniu danych statystycznych.

Jesteś zwykłym hipokrytą, bo zarzucasz mi łączenie prognozy na jeden dzień z ociepleniem klimatu (czego z resztą nigdzie nie powiedziałem i wymyślasz sobie coś w tym momencie), a sam próbujesz połączyć rekordy temperatury z pojedynczych dni z różnych lat z brakiem występowania tego zjawiska. Mówię ci, że to czy ocieplenie jest sprawdza się na podstawie średnich wieloletnich, a nie jakiś pojedynczych rekordów w danym dniu z poprzednich lat.

Stronka jak stronka, wykres był kilkukrotnie omawiany m.in. na zajęciach uczelnianych dlatego wiem, że jest prawdziwy.

Wszędzie widzisz jakieś spiski i manipulacje, nie ma z kim gadać...

C
Cale rzycie o kredycie
2019-06-09T15:07:51 02:00, Całe życie na kredycie:

Mam plan, najobie się sam! Niskie rrso dostałem, nowe spodnie ojszczałem!

2019-06-09T15:14:25 02:00, Gość:

Pierwsza ofiara upałów....

2019-06-09T15:20:07 02:00, Cale zycie na kredycie:

No szo? Kazaly durzo plynuw mie pic!

2019-06-09T16:52:42 02:00, Olo:

Ile klas skonczyles

Kurła nie dyplom i skączone szkoly zdobi menszczyzne! A ty znaka zapytania terznie dales A sie przypierdzielasz co

G
Gość
2019-06-09T14:24:41 02:00, Conrado:

Trzeba być naprawdę ogromny ignorantem, aby wciąż nie zauważać lub bagatelizować to co dzieje się z naszym klimatem...

2019-06-09T14:27:09 02:00, Gość:

Jesteś na poziomie konserwatywnych idiotów, którzy zimą rzucają jaśnie oświecone komentarze "i gdzie to ocieplenie", pokazując zdjęcia śniegu w styczniu.

2019-06-09T14:33:26 02:00, Conrado:

Chyba coś źle zrozumiałeś.

2019-06-09T14:40:47 02:00, Conrado:

Z roku na rok jest coraz cieplej. Zeszły rok chyba przebił wszystko, bo lato zaczęło się wtedy już w kwietniu, a skończyło dopiero pod koniec września jeśli dobrze pamiętam. Zimy nie było żadnej, a w tym roku mamy powtórkę. Jakie są przyczyny - naturalny cykl Ziemi czy wpływ człowieka? Może oba? Tego nie wiem. Jednak zmiany klimatu są faktem.

2019-06-09T14:42:14 02:00, Gość:

Ziew, przed wojną bywały cieplejsze lata.

Widzę, że najłatwiej zarabiać na wydarzeniach cyklicznych jak pory roku czy kryzysy w koniunkturze, o których z racji przeciętnej długości życia nikt nie pamięta.

2019-06-09T14:48:31 02:00, Gość:

Głupi jesteś. Poza tym są dostępne historyczne dane pomiarów, od XIX w. Kłamiesz ignorancie

2019-06-09T14:51:51 02:00, Gość:

Widzisz debilu, sam się zaorałeś:

40,2 °C Prószków opolskie 29 lipca 1921

40,0 °C[2] Zbiersk wielkopolskie 29 lipca 1921

39,6 °C[2] Kończewice kujawsko-pomorskie 11 lipca 1959

39,6 °C[2] Pętkowo wielkopolskie 29 lipca 1921

39,5 °C Słubice lubuskie 30 lipca 1994

39,4 °C[3] Rzeszów podkarpackie 4 sierpnia 1905

38,9 °C[2] Legnica dolnośląskie 19 sierpnia 1892

38,9 °C[4] Łowicz łódzkie 12 sierpnia 1921

38,9 °C[2] Silniczka łódzkie 8 sierpnia 2013

38,9 °C[2] Zielona Góra lubuskie 19 sierpnia 1892

38,8 °C[5] Ciechocinek kujawsko-pomorskie 12 lipca 1959

38,7 °C[4] Poznań wielkopolskie 29 lipca 1921

38,7 °C[4] Skierniewice łódzkie 12 sierpnia 1921

38,7 °C[4] Złoty Potok śląskie 12 sierpnia 1921

38,5 °C[4] Mydlniki małopolskie 12 sierpnia 1921

38,4 °C Koło wielkopolskie 21 lipca 1998

38,4 °C[6] Kraków małopolskie 30 czerwca 1833

38,3 °C[5] Bydgoszcz kujawsko-pomorskie 11 lipca 1959

Same rekordy z XIX i początku XXw.

Tak właśnie wygląda wasz jeden wielki przekręt i próby wykorzystywania kilku upalnych dni do siania propagandy.

2019-06-09T16:00:10 02:00, Conrado:

I co to miało niby udowodnić? Tu nie chodzi o rekordy jednego dnia w danym roku, a ogólną tendencję. Zobacz poniższy wykres

https://naukaoklimacie.pl/cdn/upload/5697b716d782a_globcio-pl.png

Nawet czytać nie potrafisz. Ta lista to jedynie odpowiedź na twą próbę manipulacji, kiedy starasz się połączyć prognozę jednego ciepłego dnia w czerwcu z domniemanym ociepleniem klimatu. Co jak wykazałem jest kompletną bzdurą, bo bywały dni cieplejsze i 32 stopnie to żaden rekord.

Następnie podpinasz link do jakiejś szemranej stronki, na której prezentowany jest ten sam wykres, który już dawno został zdemaskowany w tzw. aferze mailowej, kiedy to kapłanów nowej religii przyłapano na fałszowaniu danych statystycznych.

O
Olo
2019-06-09T15:07:51 02:00, Całe życie na kredycie:

Mam plan, najobie się sam! Niskie rrso dostałem, nowe spodnie ojszczałem!

2019-06-09T15:14:25 02:00, Gość:

Pierwsza ofiara upałów....

2019-06-09T15:20:07 02:00, Cale zycie na kredycie:

No szo? Kazaly durzo plynuw mie pic!

Ile klas skonczyles

Dodaj ogłoszenie