Ostrzeżenie: Nadciągają potężne upały. "Zagrożenie życia"

e
Fot. Tomasz Ho£Od / Polska Press
Czekają nas trzy dni ogromnych upałów. Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW wydało dla Wrocławia i całego Dolnego Śląska ostrzeżenie meteorologiczne drugiego stopnia (w trzystopniowej skali). Obowiązuje ono od południa w poniedziałek do wieczora w środę. - Temperatura maksymalna w dzień osiągnie od 30 do 33 stopni Celsjusza, a w nocy od 18 do 20 - prognozuje synoptyk IMGW Krzysztof Salanyk.

Co oznacza ostrzeżenie meteorologiczne drugiego stopnia?

  • Duże ryzyko udaru słonecznego;
  • Zagrożenie życia;
  • Uszkodzenia asfaltowych nawierzchni dróg;
  • Duże zagrożenie pożarowe.

Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych.

PiS proponuje 72 inwestycje we Wrocławiu [LISTA]

Te linie MPK znikną latem. Jak dojedziemy do pracy? [LISTA LINII]

Festiwal Kolorów 2019. Znajdź się na zdjęciach! [GALERIA, ZD...

Uwaga! Oszuści! Szuka ich wrocławska policja! [ZDJĘCIA]

Wideo

Komentarze 49

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

m
m
2019-06-09T19:34:53 02:00, m:

Co to za tłuścioch na tym zdjęciu o fuuuuu?????

2019-06-10T10:51:04 02:00, Gość:

Wygląda jak standardowy Polak, w czym problem?

2019-06-10T11:02:57 02:00, m:

a w tym że mógłby zadbać w końcu o siebie(tylko nie siłownia i odżywki!!!!!))).

Mój dziadek nie miał jak typowy janusz brzucha piwnego lecz szerokie ramiona i posturę prawdziwego silnego mężczyzny, było by się do czego przytulić:)))ale zmarł gdy miałam skończone 5 lat ehhhhhh tata w młodości też tak wyglądał:)))))))))miał ciepłe szerokie dłonie i ramiona, był wysoki a ja poszłam w jego ślady hahhahah:*****:)))) KOCHAM GO:*****:))))))))))))

2019-06-10T13:00:18 02:00, Gość:

a teraz ile masz lat? 12? Bo sądząc po tym jak piszesz to masz jeszcze mleko pod nosem...

29 ty po.jebańcu!!!!teraz chu.ju rozumiesz??????hahahah????

G
Gość
2019-06-09T19:34:53 02:00, m:

Co to za tłuścioch na tym zdjęciu o fuuuuu?????

2019-06-10T10:51:04 02:00, Gość:

Wygląda jak standardowy Polak, w czym problem?

2019-06-10T11:02:57 02:00, m:

a w tym że mógłby zadbać w końcu o siebie(tylko nie siłownia i odżywki!!!!!))).

Mój dziadek nie miał jak typowy janusz brzucha piwnego lecz szerokie ramiona i posturę prawdziwego silnego mężczyzny, było by się do czego przytulić:)))ale zmarł gdy miałam skończone 5 lat ehhhhhh tata w młodości też tak wyglądał:)))))))))miał ciepłe szerokie dłonie i ramiona, był wysoki a ja poszłam w jego ślady hahhahah:*****:)))) KOCHAM GO:*****:))))))))))))

a teraz ile masz lat? 12? Bo sądząc po tym jak piszesz to masz jeszcze mleko pod nosem...

G
Gość

Połowa ludności świata (ta z okolic równika) ma tak przez cały rok, i daje radę... a u nas parę dni powyżej 30 i alarm/zagrożenie życia

m
m
2019-06-09T19:34:53 02:00, m:

Co to za tłuścioch na tym zdjęciu o fuuuuu?????

2019-06-10T10:51:04 02:00, Gość:

Wygląda jak standardowy Polak, w czym problem?

a w tym że mógłby zadbać w końcu o siebie(tylko nie siłownia i odżywki!!!!!))).

Mój dziadek nie miał jak typowy janusz brzucha piwnego lecz szerokie ramiona i posturę prawdziwego silnego mężczyzny, było by się do czego przytulić:)))ale zmarł gdy miałam skończone 5 lat ehhhhhh tata w młodości też tak wyglądał:)))))))))miał ciepłe szerokie dłonie i ramiona, był wysoki a ja poszłam w jego ślady hahhahah:*****:)))) KOCHAM GO:*****:))))))))))))

G
Gość
2019-06-09T19:34:53 02:00, m:

Co to za tłuścioch na tym zdjęciu o fuuuuu?????

Wygląda jak standardowy Polak, w czym problem?

G
Gość
2019-06-09T15:44:31 02:00, Gość:

Ola boga, 32 stopnie w czerwcu. LOL

Dla otumanionych wizją cwaniaków... w 1935 we Wrocławiu było 38 i jakoś nikt nie odnotował katastrofy.

2019-06-09T18:54:45 02:00, Gość:

W cieniu?

2019-06-10T08:20:17 02:00, Gość:

Tak w cieniu, gościu z 18 54. Zawsze taką temperaturę się podaje, wykształcenie gimnazjalne masz, że takie pytania zadajesz?

Na pewno wyższe niż Ty - gościu :)

G
Gość
2019-06-09T15:44:31 02:00, Gość:

Ola boga, 32 stopnie w czerwcu. LOL

Dla otumanionych wizją cwaniaków... w 1935 we Wrocławiu było 38 i jakoś nikt nie odnotował katastrofy.

2019-06-09T18:54:45 02:00, Gość:

W cieniu?

Tak w cieniu, gościu z 18 54. Zawsze taką temperaturę się podaje, wykształcenie gimnazjalne masz, że takie pytania zadajesz?

P
PJ

"Zagrożenie dla życia", bo 32 w cieniu przez 3 dni. Pieprz.ięty ten redaktor z niemieckiej gazety dla Polaków czy ludzi ma za kopletnych idiotów? Bywało całymi tygodniami prawie 40 to pisali, że wspaniała, słoneczna pogoda, najlepsza na urlop nad wodą.

m
m

Co to za tłuścioch na tym zdjęciu o fuuuuu?????

G
Gość
2019-06-09T15:44:31 02:00, Gość:

Ola boga, 32 stopnie w czerwcu. LOL

Dla otumanionych wizją cwaniaków... w 1935 we Wrocławiu było 38 i jakoś nikt nie odnotował katastrofy.

W cieniu?

C
Conrado
2019-06-09T14:24:41 02:00, Conrado:

Trzeba być naprawdę ogromny ignorantem, aby wciąż nie zauważać lub bagatelizować to co dzieje się z naszym klimatem...

2019-06-09T14:27:09 02:00, Gość:

Jesteś na poziomie konserwatywnych idiotów, którzy zimą rzucają jaśnie oświecone komentarze "i gdzie to ocieplenie", pokazując zdjęcia śniegu w styczniu.

2019-06-09T14:33:26 02:00, Conrado:

Chyba coś źle zrozumiałeś.

2019-06-09T14:40:47 02:00, Conrado:

Z roku na rok jest coraz cieplej. Zeszły rok chyba przebił wszystko, bo lato zaczęło się wtedy już w kwietniu, a skończyło dopiero pod koniec września jeśli dobrze pamiętam. Zimy nie było żadnej, a w tym roku mamy powtórkę. Jakie są przyczyny - naturalny cykl Ziemi czy wpływ człowieka? Może oba? Tego nie wiem. Jednak zmiany klimatu są faktem.

2019-06-09T14:42:14 02:00, Gość:

Ziew, przed wojną bywały cieplejsze lata.

Widzę, że najłatwiej zarabiać na wydarzeniach cyklicznych jak pory roku czy kryzysy w koniunkturze, o których z racji przeciętnej długości życia nikt nie pamięta.

2019-06-09T14:48:31 02:00, Gość:

Głupi jesteś. Poza tym są dostępne historyczne dane pomiarów, od XIX w. Kłamiesz ignorancie

2019-06-09T14:51:51 02:00, Gość:

Widzisz debilu, sam się zaorałeś:

40,2 °C Prószków opolskie 29 lipca 1921

40,0 °C[2] Zbiersk wielkopolskie 29 lipca 1921

39,6 °C[2] Kończewice kujawsko-pomorskie 11 lipca 1959

39,6 °C[2] Pętkowo wielkopolskie 29 lipca 1921

39,5 °C Słubice lubuskie 30 lipca 1994

39,4 °C[3] Rzeszów podkarpackie 4 sierpnia 1905

38,9 °C[2] Legnica dolnośląskie 19 sierpnia 1892

38,9 °C[4] Łowicz łódzkie 12 sierpnia 1921

38,9 °C[2] Silniczka łódzkie 8 sierpnia 2013

38,9 °C[2] Zielona Góra lubuskie 19 sierpnia 1892

38,8 °C[5] Ciechocinek kujawsko-pomorskie 12 lipca 1959

38,7 °C[4] Poznań wielkopolskie 29 lipca 1921

38,7 °C[4] Skierniewice łódzkie 12 sierpnia 1921

38,7 °C[4] Złoty Potok śląskie 12 sierpnia 1921

38,5 °C[4] Mydlniki małopolskie 12 sierpnia 1921

38,4 °C Koło wielkopolskie 21 lipca 1998

38,4 °C[6] Kraków małopolskie 30 czerwca 1833

38,3 °C[5] Bydgoszcz kujawsko-pomorskie 11 lipca 1959

Same rekordy z XIX i początku XXw.

Tak właśnie wygląda wasz jeden wielki przekręt i próby wykorzystywania kilku upalnych dni do siania propagandy.

2019-06-09T16:00:10 02:00, Conrado:

I co to miało niby udowodnić? Tu nie chodzi o rekordy jednego dnia w danym roku, a ogólną tendencję. Zobacz poniższy wykres

https://naukaoklimacie.pl/cdn/upload/5697b716d782a_globcio-pl.png

2019-06-09T17:12:33 02:00, Gość:

Nawet czytać nie potrafisz. Ta lista to jedynie odpowiedź na twą próbę manipulacji, kiedy starasz się połączyć prognozę jednego ciepłego dnia w czerwcu z domniemanym ociepleniem klimatu. Co jak wykazałem jest kompletną bzdurą, bo bywały dni cieplejsze i 32 stopnie to żaden rekord.

Następnie podpinasz link do jakiejś szemranej stronki, na której prezentowany jest ten sam wykres, który już dawno został zdemaskowany w tzw. aferze mailowej, kiedy to kapłanów nowej religii przyłapano na fałszowaniu danych statystycznych.

Jesteś zwykłym hipokrytą, bo zarzucasz mi łączenie prognozy na jeden dzień z ociepleniem klimatu (czego z resztą nigdzie nie powiedziałem i wymyślasz sobie coś w tym momencie), a sam próbujesz połączyć rekordy temperatury z pojedynczych dni z różnych lat z brakiem występowania tego zjawiska. Mówię ci, że to czy ocieplenie jest sprawdza się na podstawie średnich wieloletnich, a nie jakiś pojedynczych rekordów w danym dniu z poprzednich lat.

Stronka jak stronka, wykres był kilkukrotnie omawiany m.in. na zajęciach uczelnianych dlatego wiem, że jest prawdziwy.

Wszędzie widzisz jakieś spiski i manipulacje, nie ma z kim gadać...

C
Cale rzycie o kredycie
2019-06-09T15:07:51 02:00, Całe życie na kredycie:

Mam plan, najobie się sam! Niskie rrso dostałem, nowe spodnie ojszczałem!

2019-06-09T15:14:25 02:00, Gość:

Pierwsza ofiara upałów....

2019-06-09T15:20:07 02:00, Cale zycie na kredycie:

No szo? Kazaly durzo plynuw mie pic!

2019-06-09T16:52:42 02:00, Olo:

Ile klas skonczyles

Kurła nie dyplom i skączone szkoly zdobi menszczyzne! A ty znaka zapytania terznie dales A sie przypierdzielasz co

G
Gość
2019-06-09T14:24:41 02:00, Conrado:

Trzeba być naprawdę ogromny ignorantem, aby wciąż nie zauważać lub bagatelizować to co dzieje się z naszym klimatem...

2019-06-09T14:27:09 02:00, Gość:

Jesteś na poziomie konserwatywnych idiotów, którzy zimą rzucają jaśnie oświecone komentarze "i gdzie to ocieplenie", pokazując zdjęcia śniegu w styczniu.

2019-06-09T14:33:26 02:00, Conrado:

Chyba coś źle zrozumiałeś.

2019-06-09T14:40:47 02:00, Conrado:

Z roku na rok jest coraz cieplej. Zeszły rok chyba przebił wszystko, bo lato zaczęło się wtedy już w kwietniu, a skończyło dopiero pod koniec września jeśli dobrze pamiętam. Zimy nie było żadnej, a w tym roku mamy powtórkę. Jakie są przyczyny - naturalny cykl Ziemi czy wpływ człowieka? Może oba? Tego nie wiem. Jednak zmiany klimatu są faktem.

2019-06-09T14:42:14 02:00, Gość:

Ziew, przed wojną bywały cieplejsze lata.

Widzę, że najłatwiej zarabiać na wydarzeniach cyklicznych jak pory roku czy kryzysy w koniunkturze, o których z racji przeciętnej długości życia nikt nie pamięta.

2019-06-09T14:48:31 02:00, Gość:

Głupi jesteś. Poza tym są dostępne historyczne dane pomiarów, od XIX w. Kłamiesz ignorancie

2019-06-09T14:51:51 02:00, Gość:

Widzisz debilu, sam się zaorałeś:

40,2 °C Prószków opolskie 29 lipca 1921

40,0 °C[2] Zbiersk wielkopolskie 29 lipca 1921

39,6 °C[2] Kończewice kujawsko-pomorskie 11 lipca 1959

39,6 °C[2] Pętkowo wielkopolskie 29 lipca 1921

39,5 °C Słubice lubuskie 30 lipca 1994

39,4 °C[3] Rzeszów podkarpackie 4 sierpnia 1905

38,9 °C[2] Legnica dolnośląskie 19 sierpnia 1892

38,9 °C[4] Łowicz łódzkie 12 sierpnia 1921

38,9 °C[2] Silniczka łódzkie 8 sierpnia 2013

38,9 °C[2] Zielona Góra lubuskie 19 sierpnia 1892

38,8 °C[5] Ciechocinek kujawsko-pomorskie 12 lipca 1959

38,7 °C[4] Poznań wielkopolskie 29 lipca 1921

38,7 °C[4] Skierniewice łódzkie 12 sierpnia 1921

38,7 °C[4] Złoty Potok śląskie 12 sierpnia 1921

38,5 °C[4] Mydlniki małopolskie 12 sierpnia 1921

38,4 °C Koło wielkopolskie 21 lipca 1998

38,4 °C[6] Kraków małopolskie 30 czerwca 1833

38,3 °C[5] Bydgoszcz kujawsko-pomorskie 11 lipca 1959

Same rekordy z XIX i początku XXw.

Tak właśnie wygląda wasz jeden wielki przekręt i próby wykorzystywania kilku upalnych dni do siania propagandy.

2019-06-09T16:00:10 02:00, Conrado:

I co to miało niby udowodnić? Tu nie chodzi o rekordy jednego dnia w danym roku, a ogólną tendencję. Zobacz poniższy wykres

https://naukaoklimacie.pl/cdn/upload/5697b716d782a_globcio-pl.png

Nawet czytać nie potrafisz. Ta lista to jedynie odpowiedź na twą próbę manipulacji, kiedy starasz się połączyć prognozę jednego ciepłego dnia w czerwcu z domniemanym ociepleniem klimatu. Co jak wykazałem jest kompletną bzdurą, bo bywały dni cieplejsze i 32 stopnie to żaden rekord.

Następnie podpinasz link do jakiejś szemranej stronki, na której prezentowany jest ten sam wykres, który już dawno został zdemaskowany w tzw. aferze mailowej, kiedy to kapłanów nowej religii przyłapano na fałszowaniu danych statystycznych.

O
Olo
2019-06-09T15:07:51 02:00, Całe życie na kredycie:

Mam plan, najobie się sam! Niskie rrso dostałem, nowe spodnie ojszczałem!

2019-06-09T15:14:25 02:00, Gość:

Pierwsza ofiara upałów....

2019-06-09T15:20:07 02:00, Cale zycie na kredycie:

No szo? Kazaly durzo plynuw mie pic!

Ile klas skonczyles

K
Kostucha
2019-06-09T15:36:33 02:00, Klima:

A ja mam pytanie czy we Wrocławskich szpitalach jest klimatyzacja?

W kostnicy jest

Dodaj ogłoszenie