Ostrzeżenie dla Wrocławia: Upał zagrażający życiu

m
Fot. Piotr Krzyzanowski/Polska Press Grupa
Ostrzeżenie meteorologiczne drugiego stopnia wydało dla Wrocławia IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych. Chodzi o upały. Temperatura w cieniu może przekroczyć 34 stopnie Celsjusza. Drugi stopień ostrzeżenia w trzystopniowej skali oznacza wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 13 we wtorek 25 czerwca do godz. 18 w środę, 26 czerwca. W tym czasie termometry mogą pokazać od 30 do 34 stopni Celsjusza w dzień i od 18 do 20 stopni w nocy.

Z najnowszych prognoz Zakładu Klimatologii i Ochrony Atmosfery wynika, że we wtorek we Wrocławiu temperatura osiągnie maksymalnie 30,7 stopnia, a w środę - 34,6 stopnia.

Do rekordu ciepła w mieście jeszcze sporo brakuje. Najcieplejszym dniem w historii Wrocławia był 8 sierpnia 2015 r. - profesjonalne termometry w obserwatorium Uniwersytetu Wrocławskiego przy ul. Kosiby na Biskupinie wskazały wtedy 38,9 st. Celsjusza. Wcześniejszy rekord padł 31 lipca 1994 i wyniósł 37,9 stopni.

Jak przetrwać lato? Niezawodne sposoby na słońce i upał

Wideo

Komentarze 27

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Instytut Metreologii podaje zaniżone temperatury we Wrocławiu,stanowisko pomiaru mieści się w takim ogródku przewiewnym i na trawniku,a nie na zabetonowanych osiedlach gdzie dochodzi do 40 C

X
Xxd
2019-06-24T22:47:30 02:00, Kowal:

Jestem Kowal od nazwiska i mi się dupa poci w takie upały. Mój giermek nie może jej wyczyścić taka spocona i wilgotna. Moje oko saurona przez to przepocenie nie daje rady i przez to muszę w obłędzie chodzić po rynku lub ewentualnie pływać po Odrze. W odrze to są ryby a niby PZW nie zarybia i ryb nie ma. Wystawiłem głowę kiedyś z łodzi i mi czapla siwa nasrola prosto na mój wielki łeb.

Kur. Wa co wy ćpacie

G
Gość

Więcej betonu. Bedzie lepiej.

t
truckdriverDST

....coraz mniej krzaków w DW nie ma gdzie się kopcić, jeszcze jakies nowe latarnie...

M
Monika
2019-06-24T23:31:03 02:00, Anty:

Monika to durna ci..pa .a mariusz to debil do kwadratu !!!

Żal dup.e ściska????ty możesz tylko powąchać gdzie on może mnie zjeść w całości hahaha???????.

A
Anty

Monika to durna ci..pa .a mariusz to debil do kwadratu !!!

G
Gość
2019-06-24T16:08:39 02:00, Gość:

jeszcze parę dni temu piętnowaliście zieleń w mieście. teraz wszyscy zobaczymy, jak bardzo jest potrzebna. wykoszone ścierniska będą się nagrzewać jak beton. tylko bujna zieleń może nas trochę ochronić przed skwarem.

Tobie juz chyba slonce zaszkodzilo. Zadbany trawnik porownujesz do plyty betonowej?

K
Kowal

Jestem Kowal od nazwiska i mi się dupa poci w takie upały. Mój giermek nie może jej wyczyścić taka spocona i wilgotna. Moje oko saurona przez to przepocenie nie daje rady i przez to muszę w obłędzie chodzić po rynku lub ewentualnie pływać po Odrze. W odrze to są ryby a niby PZW nie zarybia i ryb nie ma. Wystawiłem głowę kiedyś z łodzi i mi czapla siwa nasrola prosto na mój wielki łeb.

G
Gość
2019-06-24T19:15:20 02:00, taki mamy klimat:

Czyli 25 lat temu też takie temperatury były, a podobno nagle się klimat bardzo zmienił.

Taka tylko różnica, że teraz upał trwa od początku czerwca.

t
taki mamy klimat

Czyli 25 lat temu też takie temperatury były, a podobno nagle się klimat bardzo zmienił.

H
Hans
2019-06-24T16:10:37 02:00, Gość:

chcecie się chować w klimatyzowanych centrach handlowych, powodzenia, grozi nam blackout, bo sieć może nie wytrzymać temperatury i obciążenia klimatyzacją.

więcej betonu, połóżmy w mieście więcej betonu, będzie cudnie. ciekawe jaką temepaturę będą miały leżaczki na pl.nowy targ.

2019-06-24T18:10:22 02:00, Alik:

Za Nowy Targ to prokurator i dożywocie. Wrocław miasto betonu umysłowego. To samo miasto robi ścieżki rowerowe a drzew obok nie potrafią posadzić przy okazji takiej inwestycji, Polacy nie zasługują na swój kraj, należałoby oddać Wrocław Niemcą

2019-06-24T18:34:21 02:00, Natalia:

Nie oddawaj co nie twoje. Nie umiesz nawet po polsku pisac. Pisze sie niemcom, a nie niemca.. Wroclaw byl, jest i bedzie polski.

Niestety jest polski a mógł być normalny.

N
Natalia
2019-06-24T15:59:31 02:00, Gość:

Dajcie spokój z tą histerią,wystarczy usiąść w cieniu i pić wodę.Rano porządnie wywietrzyć mieszkanie i zasłonić okna.I chłodne okłady.Albo posiedzieć w centrum handlowym.

Ludzie zyją w gorących krajach i jakoś sobie radzą.

2019-06-24T18:20:32 02:00, plus 80:

Tobie wali upal w glowe idioto, nie wiesz co to starosc oj nie wiesz smrodzie, no jak masz zdrowe nigi to zap.. do centrum handlowego.

2019-06-24T18:28:28 02:00, Gość:

No to jest nadzieja, że będzie o jednego starego, agresywnego miej. Dziękujemy słoneczko.

Przestancie sobie dowalac. Starsi sa w trudniejszej sytuacji. Ja nie jestem starsza, ale bardzo mnie wzruszylo kiedy mloda dziewczyna spytala mnie czy sie dobrze czuje. Stanelam na schodach do przystanku, bo byly w cieniu. Piekna postawa, piekna, empatyczna osoba. Badzmy dla siebie wzajemnie zyczliwi. Szanujmy sie kochani.

N
Natalia
2019-06-24T16:10:37 02:00, Gość:

chcecie się chować w klimatyzowanych centrach handlowych, powodzenia, grozi nam blackout, bo sieć może nie wytrzymać temperatury i obciążenia klimatyzacją.

więcej betonu, połóżmy w mieście więcej betonu, będzie cudnie. ciekawe jaką temepaturę będą miały leżaczki na pl.nowy targ.

2019-06-24T18:10:22 02:00, Alik:

Za Nowy Targ to prokurator i dożywocie. Wrocław miasto betonu umysłowego. To samo miasto robi ścieżki rowerowe a drzew obok nie potrafią posadzić przy okazji takiej inwestycji, Polacy nie zasługują na swój kraj, należałoby oddać Wrocław Niemcą

Nie oddawaj co nie twoje. Nie umiesz nawet po polsku pisac. Pisze sie niemcom, a nie niemca.. Wroclaw byl, jest i bedzie polski.

G
Gość
2019-06-24T15:59:31 02:00, Gość:

Dajcie spokój z tą histerią,wystarczy usiąść w cieniu i pić wodę.Rano porządnie wywietrzyć mieszkanie i zasłonić okna.I chłodne okłady.Albo posiedzieć w centrum handlowym.

Ludzie zyją w gorących krajach i jakoś sobie radzą.

2019-06-24T18:20:32 02:00, plus 80:

Tobie wali upal w glowe idioto, nie wiesz co to starosc oj nie wiesz smrodzie, no jak masz zdrowe nigi to zap.. do centrum handlowego.

No to jest nadzieja, że będzie o jednego starego, agresywnego miej. Dziękujemy słoneczko.

Q
Q
2019-06-24T15:59:31 02:00, Gość:

Dajcie spokój z tą histerią,wystarczy usiąść w cieniu i pić wodę.Rano porządnie wywietrzyć mieszkanie i zasłonić okna.I chłodne okłady.Albo posiedzieć w centrum handlowym.

Ludzie zyją w gorących krajach i jakoś sobie radzą.

2019-06-24T18:20:32 02:00, plus 80:

Tobie wali upal w glowe idioto, nie wiesz co to starosc oj nie wiesz smrodzie, no jak masz zdrowe nigi to zap.. do centrum handlowego.

Dlaczego nazywasz go idiotą? Potrafisz kulturalnie napisać czy jesteś starym wrednym człowiekiem (jak sugeruje Twój nick) czy jesteś gnojkiem, który szuka zaczepki w internecie?