Ostrzeżenie dla Wrocławia: Upał zagrażający życiu

m
Fot. Piotr Krzyzanowski/Polska Press Grupa
Ostrzeżenie meteorologiczne drugiego stopnia wydało dla Wrocławia IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych. Chodzi o upały. Temperatura w cieniu może przekroczyć 34 stopnie Celsjusza. Drugi stopień ostrzeżenia w trzystopniowej skali oznacza wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 13 we wtorek 25 czerwca do godz. 18 w środę, 26 czerwca. W tym czasie termometry mogą pokazać od 30 do 34 stopni Celsjusza w dzień i od 18 do 20 stopni w nocy.

Z najnowszych prognoz Zakładu Klimatologii i Ochrony Atmosfery wynika, że we wtorek we Wrocławiu temperatura osiągnie maksymalnie 30,7 stopnia, a w środę - 34,6 stopnia.

Do rekordu ciepła w mieście jeszcze sporo brakuje. Najcieplejszym dniem w historii Wrocławia był 8 sierpnia 2015 r. - profesjonalne termometry w obserwatorium Uniwersytetu Wrocławskiego przy ul. Kosiby na Biskupinie wskazały wtedy 38,9 st. Celsjusza. Wcześniejszy rekord padł 31 lipca 1994 i wyniósł 37,9 stopni.

Jak przetrwać lato? Niezawodne sposoby na słońce i upał

Wideo

Komentarze 34

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Instytut Metreologii podaje zaniżone temperatury we Wrocławiu,stanowisko pomiaru mieści się w takim ogródku przewiewnym i na trawniku,a nie na zabetonowanych osiedlach gdzie dochodzi do 40 C

X
Xxd
2019-06-24T22:47:30 02:00, Kowal:

Jestem Kowal od nazwiska i mi się dupa poci w takie upały. Mój giermek nie może jej wyczyścić taka spocona i wilgotna. Moje oko saurona przez to przepocenie nie daje rady i przez to muszę w obłędzie chodzić po rynku lub ewentualnie pływać po Odrze. W odrze to są ryby a niby PZW nie zarybia i ryb nie ma. Wystawiłem głowę kiedyś z łodzi i mi czapla siwa nasrola prosto na mój wielki łeb.

Kur. Wa co wy ćpacie

G
Gość

Więcej betonu. Bedzie lepiej.

t
truckdriverDST

....coraz mniej krzaków w DW nie ma gdzie się kopcić, jeszcze jakies nowe latarnie...

M
Monika
2019-06-24T23:31:03 02:00, Anty:

Monika to durna ci..pa .a mariusz to debil do kwadratu !!!

Żal dup.e ściska????ty możesz tylko powąchać gdzie on może mnie zjeść w całości hahaha😘😘😘😘😘😘😘.

M
Monika
2019-06-24T18:07:31 02:00, Monika:

Mariusz głodna jestem, zróbmy tak: ty mi kupisz rybkę a ja ci zostawię ości co ty na to????hahahaha😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😍😍😍😍😍😍😍

2019-06-24T18:51:56 02:00, Mariusz:

Moniko kupilem sobiw rybke, a tobie zostawilem osci. 🐟🐡🐳🐋🐬🐜🐠

Mariuszku te rybki są fajne ale co tam robi mrówka?????😄😄😄😄😄😄😄😄😄😄😄😄😄😄😄😄😄😄😄😄😄.

Dopiero wróciłam i to z przygodami-jak zwykle😁😁😁😁😁.

Najpierw spóżniłam się na wasz autobus podmiejski 21:50 potem kolejny wasz autobus nie przyjechał 22:17 a na samym końcu wasz tramwaj odjechał mi koło nosa😄😄😄😄😄Gdy już ja nieszczęsna dowlekłam się na dworzec nadodrze i chciałam szybko wejść do autobusu okazało się że kasa w torebce się rozsypała😄😄😄😄😄 miałam tylko 10 minut by znależć całość wyliczonych pieniędzy, poszłam na schodki i wysypałam zawartość swojej torebki.....😱😱😱😱😱😱 normalnie myślałam że się zgubię tyle tam rupieci było😄😄😄😄😄😄. Koniec końców pan poczekał oczywiście z bananem na twarzy😁😁😁😁 chyba musiałam śmiesznie wyglądać😊😊😊😊.

A
Anty

Monika to durna ci..pa .a mariusz to debil do kwadratu !!!

G
Gość
2019-06-24T16:08:39 02:00, Gość:

jeszcze parę dni temu piętnowaliście zieleń w mieście. teraz wszyscy zobaczymy, jak bardzo jest potrzebna. wykoszone ścierniska będą się nagrzewać jak beton. tylko bujna zieleń może nas trochę ochronić przed skwarem.

Tobie juz chyba slonce zaszkodzilo. Zadbany trawnik porownujesz do plyty betonowej?

M
Monika
2019-06-24T18:07:31 02:00, Monika:

Mariusz głodna jestem, zróbmy tak: ty mi kupisz rybkę a ja ci zostawię ości co ty na to????hahahaha😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😍😍😍😍😍😍😍

2019-06-24T18:51:56 02:00, Mariusz:

Moniko kupilem sobiw rybke, a tobie zostawilem osci. 🐟🐡🐳🐋🐬🐜🐠

2019-06-24T20:23:22 02:00, Gość:

Co wy odpieprzacie pisze się tutaj o czymś innym a nie o waszej durne rybne. Idźcie sobie gdzie indziej pogadać 0

Hahahaha KOCHAM GO NAD ŻYCIE I WSZYSTKO CO POSIADAM😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘

M
Monika
2019-06-24T18:07:31 02:00, Monika:

Mariusz głodna jestem, zróbmy tak: ty mi kupisz rybkę a ja ci zostawię ości co ty na to????hahahaha😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😍😍😍😍😍😍😍

2019-06-24T18:51:56 02:00, Mariusz:

Moniko kupilem sobiw rybke, a tobie zostawilem osci. 🐟🐡🐳🐋🐬🐜🐠

2019-06-24T20:25:06 02:00, Gość:

Co to jest? Takie durne komentarze nie ma temat powinny być od razu usuwane

Ty się nie czepiaj mojego Mariuszka hahaha😊😊😊😊😊on jest bardzo szczodry zostawiając mi choć oście na kolację hahaha😊😊😊😊😊

K
Kowal

Jestem Kowal od nazwiska i mi się dupa poci w takie upały. Mój giermek nie może jej wyczyścić taka spocona i wilgotna. Moje oko saurona przez to przepocenie nie daje rady i przez to muszę w obłędzie chodzić po rynku lub ewentualnie pływać po Odrze. W odrze to są ryby a niby PZW nie zarybia i ryb nie ma. Wystawiłem głowę kiedyś z łodzi i mi czapla siwa nasrola prosto na mój wielki łeb.

G
Gość
2019-06-24T18:07:31 02:00, Monika:

Mariusz głodna jestem, zróbmy tak: ty mi kupisz rybkę a ja ci zostawię ości co ty na to????hahahaha😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😍😍😍😍😍😍😍

2019-06-24T18:51:56 02:00, Mariusz:

Moniko kupilem sobiw rybke, a tobie zostawilem osci. 🐟🐡🐳🐋🐬🐜🐠

Co to jest? Takie durne komentarze nie ma temat powinny być od razu usuwane

G
Gość
2019-06-24T18:07:31 02:00, Monika:

Mariusz głodna jestem, zróbmy tak: ty mi kupisz rybkę a ja ci zostawię ości co ty na to????hahahaha😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😍😍😍😍😍😍😍

2019-06-24T18:51:56 02:00, Mariusz:

Moniko kupilem sobiw rybke, a tobie zostawilem osci. 🐟🐡🐳🐋🐬🐜🐠

Co wy odpieprzacie pisze się tutaj o czymś innym a nie o waszej durne rybne. Idźcie sobie gdzie indziej pogadać 0

G
Gość
2019-06-24T19:15:20 02:00, taki mamy klimat:

Czyli 25 lat temu też takie temperatury były, a podobno nagle się klimat bardzo zmienił.

Taka tylko różnica, że teraz upał trwa od początku czerwca.

t
taki mamy klimat

Czyli 25 lat temu też takie temperatury były, a podobno nagle się klimat bardzo zmienił.

Dodaj ogłoszenie