Orlen Wisła Płock z drugą porażką w Lidze Mistrzów piłkarzy ręcznych

OPRAC.:
Łukasz Konstanty
PAP/Szymon Łabiński
Orlen Wisła Płock wciąż bez zwycięstwa w Lidze Mistrzów piłkarzy ręcznych. Wicemistrz Polski w drugiej kolejce uległ we własnej hali duńskiemu GOG Handbold 26:30. Tydzień wcześniej płocczanie przegrali na wyjeździe z FC Porto.

Przed tygodniem Orlen Wisła i GOG rozpoczęli zmagania w grupie B Ligi Mistrzów. W pierwszym pojedynku płocczanie ulegli FC Porto 23:24, zaś Duńczycy pokonali Celje Pivovarna Laśko 38:36.

Nowy trener GOG Handbold

Co ciekawe, po spotkaniu ze Słoweńcami z duńską drużyną rozstał się trener Ian Marko Fog. Jego miejsce zajął dotychczasowy asystent 33-letni Mikkel Voigt Fredriksen, który trenował samodzielnie drużyny młodzieżowe. Jako pierwszy trener zadebiutował z GOG w niedzielnym meczu duńskiej ligi z Holstebro, zakończonym remisem 36:36. Pojedynek Orlen Wisły o GOG Handbold z duńskiej gminy Gudme został określony przez EHF meczem tygodnia.

Płocczanie nieźle zaczęli mecz, przede wszystkim Gergo Fazekas, który rzucił pierwszą, trzecią i czwartą bramkę. Duńczycy nie dawali się zepchnąć do defensywy, na bramki Wisły odpowiadali swoimi i w 7. min na tablicy był wynik 4:4. W 10 minucie gospodarze zdołali wypracować trzypunktowe prowadzenie (8:5), jednak rywale szybko sprowadzili gospodarzy na ziemię, doprowadzając w 14. min do remisu 9:9, a w 20. min wyszli na prowadzenie 11:10.

Końcówka pierwszej połowy była pokazem bezradności obydwu drużyn. W 24. min GOG prowadził 13:12, w 26. min Przemysław Krajewski doprowadził do remisu, którym zakończyła się ta część spotkania.

Nieudana końcówka Orlenu Wisły Płock

Po wznowieniu gry Orlen Wisła wyszła na prowadzenie po rzucie Lovro Mihica, ale potem do głosu doszli zawodnicy GOG, w 34. min prowadzili 15:14. Dwie minuty później goście powiększyli po raz pierwszy w spotkaniu przewagę do dwóch goli – 16:14. Po trzech kwadransach pojedynku także były dwie bramki na korzyść gości - 19:17.

Ostatni remis płocczanie zanotowali w 53. min (23:23), a potem rywale powoli powiększali swoją przewagę. Kiedy w 57. min prowadzili 27:24, trener Xavi Sabate poprosił o przerwę w grze. Było już jednak zbyt późno na poprawienie sytuacji, bo wyraźnie gospodarzom brakowało wiary w zwycięstwo, zaś goście już cieszyli się z wygranej na wyjeździe.

W kolejnym meczu LM w czwartek 28 października, Orlen Wisła zmierzy się z wicemistrzem Francji Montpellier HB. Początek wyznaczono na godz. 18.45.