Organizują wakacje na Krymie. W programie zwiedzanie schronu przeciwatomowego

Karolina Szypuła
Udostępnij:
Zwiedzanie dawnej radzieckiej bazy łodzi podwodnych i schronu przeciwatomowego - to jedna z "atrakcji" wakacji na Krymie, na które zaprasza polskie biuro podróży Rainbow Tours. Mimo bardzo napiętej sytuacji, wycieczki wciąż są w ofercie. Cena? Od 2000 za tydzień. Chętnych ponoć nie brakuje.

Rainbow Tours oferuje zarówno wypoczynek na Krymie, jak i wycieczki objazdowe. Zachwala atrakcyjne widoki. "Idealna propozycja dla rodzin z dziećmi" - czytamy w opisie jednego z hoteli. Są też atrakcje dodatkowe: "Zwiedzanie z przewodnikiem sztolni funkcjonującej w czasach ZSRR, jako fabryka łodzi podwodnych, arsenał broni konwencjonalnej i jądrowej oraz schron przeciwatomowy. Następnie wyjazd do Sewastopola - byłej bazy floty wojennej i największego miasta na Krymie".

Biuro podróży Rainbow Tours wciąż sprzedaje wakacje na Krymie. - Wycieczki są dostępne w systemie dopiero w ofercie letniej, czyli po 20 kwietnia - usłyszeliśmy pod numerem infolinii. - Mamy nadzieję, że do tej pory zamieszki się uspokoją i będzie można zorganizować wyjazdy. Rezerwacje można robić już, w razie jeżeli wycieczka miałaby się nie odbyć 100 % kosztów jest zwracanych.

Zainteresowanych ponoć nie brakuje. Na infolinii usłyszeliśmy jednak zastrzeżenie: "atrakcje będą dostępne, jeśli do tego czasu nie zostaną zniszczone".

W oficjalnym komunikacje Rainbow Tours informuje, że "ostateczne decyzje w sprawie organizacji wycieczek i wczasów na Krymie na sezon lato 2014 zostaną podjęte przez zarząd Rainbow Tours najpóźniej 20 marca. Do tego momentu sprzedaż oferty na Krym odbywa się bez zmian, zgodnie z ogólnymi warunkami uczestnictwa". Radomir Świderski, odpowiadający w Rainbow Tours za kontakty z mediami dodaje: - Na bieżąco monitorujemy sytuację na Ukrainie i bezpieczeństwo klientów jest dla nas priorytetem. Podróżni zostali poinformowani o możliwości odwołania wycieczek

Ministerstwo Spraw Zagranicznych tymczasem ostrzega: "Ze względu na ostatnie wydarzenia na Półwyspie Krymskim oraz demonstracje w miastach wschodniej Ukrainy, mając na uwadze nieprzewidywalność dalszego rozwoju wypadków, Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP apeluje do obywateli polskich o powstrzymanie się od planów podróży do tej części Ukrainy, jeśli podróż nie jest niezbędna. Jednocześnie stanowczo odradza podejmowanie podróży do następujących obwodów Ukrainy: charkowskiego, dniepropietrowskiego, donieckiego, ługańskiego i zaporoskiego. Obywatele polscy przebywający w tych regionach powinni zachować szczególną ostrożność i ograniczyć poruszanie się do bezpośredniego sąsiedztwa swoich domów i miejsc pracy(...). Jednocześnie MSZ zaleca obywatelom polskim przebywającym na pozostałym terytorium Ukrainy zachowanie szczególnej ostrożności.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaleca monitorowanie ogłoszeń zamieszczanych na stronie internetowej i śledzenie na bieżąco w dostępnych środkach masowego przekazu informacji w zakresie sytuacji na Ukrainie.

Rekomendacja MSZ nie jest jednak dla biur podróży wiążąca.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze 24

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

:)
ludzie mieszkają ci sami, flagi nie zmieniają im mentalności
ż
że powyższy opis
dotyczy UKRAIŃSKIEGO Krymu!
p
porucznik
kop2 Zapraszam na nowo powstały portal z filmami online w jakości HD: tnij.com/UbCjE
Y
Yavor
na tym lotnisku, na którym Cię zestrzelą....
O
Onopeja
Dołożę tysiąc z kawałkiem i odpoczywam jak ten "pan" na Cejlonie, nie widząc radzieckiego "człowieka"
J
Jonasz
jeszcze niedawno oni pluli na nas.... ołowiem, wypełniając nami swoje łagry !
E
Eustachy
W ramach dodatkowych atrakcji, jako wspomaganie putinowskiego pomysłu na Krym, można ofertę wzbogacić o zwiedzanie łagru na Kołymie i Łubianki....
W
Wrocek
Nie bardzo rozumiem. Co ma wspólnego jedno z drugim? Każdy niech ocenia wg własnego sumienia. Ja na nich nie pluję, a opinie polityków mnie nie interesują. Uważam, że w obecnej sytuacji Rosji i wszystkiemu co rosyjskie należy się bojkot. A taki bojkot oznacza, iż nie chciałbym jakimikolwiek swoimi działaniami przyczynić się do poprawy gospodarczej tego kraju. Oczywiście każdy ma swoje sumienie i swój honor. Jeśli ktoś teraz uważa, iż Rosji należy pomagać finansowo no to jego decyzja. Ja mam inne zdanie, nie chcę wspierać systemu który więzi umysły i wolę swojego narodu. Dlatego mój szacunek do Rosji jest ograniczony. Jeśli naród czuje się dobrze z tym, że mu się bzdury w mediach wciska, opowiada historie o faszystach z zachodu to już jego sprawa. Tylko trudno znaleźć szacunek wśród nacji bez kagańca na umyśle i woli. I nie kupuję historyjek o tym, że Rosja, to taka specyfika, że tam władcza musi być mocna, że naród za mordę krótko musi być trzymany. Widocznie bardzo słaby mentalnie naród skoro trzeba za ten pysk trzymać. Jakoś Brytyjczyków i Francuzów nikt na smyczy nie trzyma.
G
Gość
Choćbyś napisał sto komentarzy, to przeszłości nie zmienisz.
Nazwa biura nie jest istotna, ponieważ spotykane przez nas grupy wycieczkowe, niemające gdzie się podziać i porzucone przez swoich pilotów, były z różnych innych biur podróży. Nasze miało siedzibę w Łodzi na Piotrkowskiej i ze strachu przed sądem zakończyło działalność zaraz po naszym powrocie do kraju.
Żadnych procesów o zniesławienie się nie boję, całe kanikuły wszyscy (uczestnicy wycieczki) mamy dobrze udokumentowane i na potrzeby procesu przeciwko organizatorowi wymieniliśmy się adresami. Żałuję, że sprawa się rozmyła, bo należało nam się niezłe odszkodowanie i zapewne teraz już nikt z nas by nie odpuścił, ale cóż, lata lecą i człowiek uczy się na błędach.
Tobie, "bywalcu", życzę, byś zamiast prowadzić kampanię komentarzową, po prostu uczciwie organizował ludziom wypoczynek, tak by rzeczywistość krymska nie przerosła twoich łóżkowych fantazji.
q
qwe
czego ? "łodzi podwodnych" - czy Pani Karolina jest pewna ze to byly lodzie podwodne ?
h
heniek
byłem na Krymie dwa razy, piękne cudowne miejsce, raj na ziemi. Serdecznie polecam wszystkim to miejsce którzy chcą wypocząć w pięknych okolicznościach przyrody i przy niewysokich cenach. Nagonka medialna Gazety Robotniczej jest niewskazana.
g
głos rozsądku
Jak my, zwłaszcza na politycy, plujemy na Rosjan i Rosję to dobrze, jak oni nam się rewanżują to źle.
b
bywalec
Chyba trzeba wam łopatą wyłożyć. Otóż, gdyby opisywane zdarzenie nie było wyssane z palca to autor/ka postu podał(a)by nazwę biura nie obawiając się procesu o zniesławienie.
b
bywalec
Gdybyś opisywał/a prawdziwą sytuację to podał(a)byś nazwę biura, które tak was urządziło.
W
Wrocek
Trzeba nie mieć honoru, żeby tam teraz jechać. Większość ludności to Rosjanie, którzy przy każdej okazji do rozmów z polskimi dziennikarzami, wyzywają Polskę i Polaków. Nazywają nas faszystami, którzy bałamucą głowy Ukraińców. Nie jestem pisiorem i chorym patriotą ultrakatolem, ale wstydził bym się tam dzisiaj pojechać i zostawiać jakiekolwiek grosze, które miałyby rozwijać ich lokalną gospodarkę. Widocznie firma Rainbow Tours nie widzi problemu. Ja też widzę, nie będę miał problemu z wyborem w przyszłości biura podróży. Na pewno nie będzie to Rainbow. Taki mały sprzeciw i bunt.
Przejdź na stronę główną Gazeta Wrocławska
Dodaj ogłoszenie