Odpowiedzialnych za tę katastrofę ekologiczną trzeba znaleźć i przykładnie ukarać

bt
Udostępnij:
Najprawdopodobniej mamy do czynienia z przestępstwem. My musimy się skupić na tym, by skutki tej katastrofy zminimalizować jak tylko się da - mówił w Cigacicach podczas konferencji zorganizowanej w związku z katastrofą ekologiczną na Odrze minister Jacek Ozdoba.

"Wyniki badań zostaną przedstawione. Mówi się wiele o winnych, są podejrzenia, ale my nie mamy jeszcze pewności. Od Kanału Gliwickiego po Wrocław mamy sytuację taką, że duże przedsiębiorstwa nielegalnie wprowadzają ścieki do Odry" - rozpoczął konferencję wiceminister infrastruktury Grzegorz Witkowski.

"Sytuacja jest bardzo poważna - podkreślił szef Wód Polskich Przemysła Daca. - wszyscy musimy się skupić na wspólnym działaniu, by jej przeciwdziałać". Podziękował Polskiemu Związkowi Wędkarskiemu i ochotnikom za pomoc. W ciągu kilku dni wybrali oni z rzeki ponad 10 ton martwych ryb. Daca zwrócił uwagę, że państwo, jako właściciel wód, wiele milinów przeznacza na ich zarybianie i ta katastrofa powodując straty w ekosystemie również jest ogromnym kosztem finansowym. "Prawdopodobnie z tego narybku nic nie przetrwa" przewiduje.

Minister Wojciech Skurkiewicz przekazał informację o włączeniu do pomocy Wojsk Obrony Terytorialnej, o czym zdecydował Mnister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak.

Wkrótce więcej informacji.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Materiały promocyjne partnera

Zaporoże pod ostrzałem

Materiał oryginalny: Odpowiedzialnych za tę katastrofę ekologiczną trzeba znaleźć i przykładnie ukarać - Gazeta Lubuska

Więcej informacji na stronie głównej Gazeta Wrocławska
Dodaj ogłoszenie