Nowa szkoła na Gaju za trzy lata? (WIZUALIZACJE)

  Nowa szkoła na Gaju za trzy lata? (WIZUALIZACJE)

  Malwina Gadawa

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Zwycięski projekt z Radomia
  1/4

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©materiały ZIM

  - Kiedy rozpocznie się budowa punktu szkolno-przedszkolnego na Gaju przy ulicy Kłodzkiej - pyta nasz czytelnik Paweł Zasłucki. Odpowiedzi szukała Malwina Gadawa.
  Zorganizowany przez Zarząd Inwestycji Miejskich konkurs na opracowanie koncepcji architektonicznej budowy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego przy ul. Kłodzkiej (osiedle Gaj) wraz z zagospodarowaniem terenu wygrał projekt zespołu autorów z Radomia: Adama i Tadeusza Derlatki, Agnieszki Gozdek i Joanny Migut. Teraz autorzy mają czas na przygotowanie dokumentacji projektu.

  - Umowa na przygotowanie dokumentacji projektowej na budowę Zespołu Szkolno-Przedszkolnego przy ul.
  Kłodzkiej zawarta jest do kwietnia 2015 roku. Potem Zarząd Inwestycji Miejskich ogłosi przetarg na budowę Zespołu Szkolno-Przedszkolnego wraz z zagospodarowaniem terenu i infrastrukturą techniczną - informuje Paweł Kaleta, dyrektor Wydziału Finansów i Infrastruktury Oświatowej w Urzędzie Miejskim we Wrocławiu. Urzędnicy zapowiadają, że w nowej szkole dzieci będą się mogły uczyć od 2017 roku.

  Przypomnijmy, że budowa nowego zespołu szkolno-przedszkolnego na Gaju nie jest jedyną inwestycja oświatową, jaka ma powstać w najbliższym czasie. Miasto obiecuje budowę nowego budynku V Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Ślężnej. Inwestycja obiecywana od lat w końcu ma zostać zrealizowana. Do tej pory licealiści zajmują budynek przy ul. Grochowej.

  Rozbudowywana jest także Szkoła Podstawowa nr 80 przy ul. Polnej na Brochowie. W nowym budynku będzie się uczyło 450 uczniów w 12 klasach. Inwestycja będzie gotowa na wiosnę przyszłego roku.

  W połowie 2015 roku powinien powstać za to nowy gmach Szkoły Podstawowej nr 84 przy ul. Górnickiego (boczna Sienkiewicza). Jej uczniowie przenieśli się na razie do szkoły na ulicę Świętokrzyską. Wzdłuż ulicy Górnickiego wybudowana zostanie nowa część podstawówki. Wyglądem ma ona przypominać istniejące budynki - jeden jednokondygnacyjny, a drugi trzypiętrowy.

  Czytaj treści premium w Gazecie Wrocławskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz we Wrocławiu najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w pobliżu katedry?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z Wrocławiem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (4)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  2020

  mieszkaniec Gaju (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

  Urzędnicy zapowiadają, że w nowej szkole dzieci będą się mogły uczyć od 2017 roku.
  Czyli realnie szkoła nie powstanie przed 2020 rokiem, bo jedyną inwestycją zbudowaną w ostatnich latach we...rozwiń całość

  Urzędnicy zapowiadają, że w nowej szkole dzieci będą się mogły uczyć od 2017 roku.
  Czyli realnie szkoła nie powstanie przed 2020 rokiem, bo jedyną inwestycją zbudowaną w ostatnich latach we Wrocławiu zgodnie z pierwotnym harmonogramem jest stadion. Cała reszta albo ma kilkuletnie opóźnienia albo w ogóle nie będzie realizowana albo powstała w znacznie okrojonym zakresie. Szkoły okroić się nie da więc pewnie będzie kilkuletnie opóźnienie.zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Coś nie tak z datami

  TatoMagdy (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  "Umowa na przygotowanie dokumentacji zawarta jest do kwietnia 2015 roku"
  "W połowie 2015 roku powinien powstać nowy gmach SP84"

  Czy mnie się tylko wydaje, czy już mamy sierpień 2015?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  po co szkoły

  anonim (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 4

  Czy nie lepiej przeznaczyć te pieniądze na zwiększenie "potęgi" Śląska?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  RE:

  ffff (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 6

  I tak pracę dostaną znajomi pani dyrektor jak w każdej placówce..............

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecane

  Wideo