NBA: Kolejne double-double Gortata

Paweł Kucharski
Marcin Gortat nie zwalnia tempa. Polski środkowy zaliczył kolejne double-double (17 punktów i 11 zbiórek) na parkietach ligi NBA. To jego jedenastce takie osiągniącie w bieżąacym sezonie. Najwięcej powodów do zadowolenia łodzianin miał jednak z faktu, że jego Phoenix Suns pokonało na wyjeździe Indianę Pacers 110:108.

Słońca są już coraz bliżej ósmego miejsca w Konferencji Wschodniej, które daje udział w fazie play-off.
O losach spotkania w Indianie musiała rozstrzygnąć dogrywka. Wszystko przez niefrasobliwość gości, którzy w ostatniej kwarcie roztrwonili 10-punktową przewagę. Wcześniej Słońca grały tak, jak nas do tego przyzwyczaiły. Ich akcjami jak zwykle doskonale dyrygował Steve Nash (13 asyst). Sprytem i znakomitą skutecznością popisywał się wiecznie młody Grant Hill (34 punkty), a pod koszem dzielił i rządził Gortat. Nieco słabiej wypadł tym razem Vince Carter (3/14 w rzutach z gry), ale udanie zastąpił go Jared Dudley.

Ambitni gospodarze nie zamierzali się jednak poddawać. W czwartej kwarcie podopieczni trenera Franka Vogela pozwolili rywalom zdobyć tylko 17 punktów. Sami zdobyli 0 10 więcej i potrzebna była dogrywka.

W niej sześć pierwszych oczek zdobyli goście z Arizony. Gospodarze nic sobie jednak z tego nie robili. Pacers błyskawicznie odrobili starty i na 23,9 sekundy przed końcem znów był remis. Emocje sięgnęły zenitu. Podekscytowani kibice gospodarzy nie mieli jednak powodów do radości. Goście rozegrali bowiem perfekcyjną akcję. Równo z końcową syreną za dwa punkty trafił Frye. Po chwili koszykarze Słońc wpadli sobie w ramiona, ale na oficjalne potwierdzenie swojego zwycięstwa musieli poczekać. Sędziowie bowiem nie byli pewni, czy Frye zdołał oddać rzut przed upływem czasu.

Arbitrzy obejrzeli zapis wideo, a po chwili zaliczyli dwa punkty dla Suns i porażka gospodarzy stała się daktem.

Indiana Pacers - Phoenix Suns 108:110 (29:33, 22:27, 21:22, 27:17, d. 9:11)
Indiana: Granger 25 (3), Price 18 (4), Hansbrough 13, Rush 11 (1), Hibbert 8, Collison 7, George 7 (1), Jones 7 (1), McRoberts 6 (1), Foster 4, Stephenson 2.
Phoenix: Hill 34 (4), Gortat 17 (1), Dudley 15 (2), Frye 14 (3), Nash 10, Lopez 8, Carter 7, Brooks 3, Warrick 2, Pietrus 0.