Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Najlepsze szkoły podstawowe we Wrocławiu! Oto wyniki rankingu edukacyjnego 2024

Konrad Bałajewicz
Konrad Bałajewicz
KLIKNIJ I PRZEJDŹ DO KOLEJNYCH SLAJDÓW - SPRAWDŹ RANKING NAJLEPSZYCH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH 2024 WE WROCŁAWIU
KLIKNIJ I PRZEJDŹ DO KOLEJNYCH SLAJDÓW - SPRAWDŹ RANKING NAJLEPSZYCH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH 2024 WE WROCŁAWIU Michał Pawlik / Polskapresse
Ukazały się oficjalne wyniki jednego z najpopularniejszych rankingów szkół podstawowych w Polsce. W tegorocznym rankingu zorganizowanym przez portal edukacyjny WaszaEdukacja.pl zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 53 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Białymstoku. Wiemy również, które szkoły okazały się najlepsze we Wrocławiu. Sprawdźcie szczegółowe wyniki!

Wynikom corocznego rankingu portalu WaszaEdukacja.pl przyglądają się rodzice, dla których zestawienie pomaga często w wyborze najlepszych szkół podstawowych dla ich dzieci. W tym roku wzięło w nim aż 10 735 placówek, zarówno publicznych, jak i niepublicznych, które spełniły wymogi regulaminu. We Wrocławiu oceniono 111 szkół podstawowych.

SZCZEGÓŁOWE WYNIKI - TOP 10 SZKOŁY PODSTAWOWE WE WROCŁAWIU - KLIKNIJ PONIŻEJ!

Ranking szkół podstawowych portalu WaszaEdukacja.pl 2024 – kryteria

Ranking został przygotowany na podstawie danych uzyskanych od Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych oraz podmiotów współpracujących z Ministerstwem Edukacji i Nauki. Podczas tworzenia rankingu, uwzględnione zostały placówki, w których egzamin ósmoklasisty w 2023 roku zdawało minimum 10 osób.

Zobacz też: Te licea i technika są najlepsze we Wrocławiu! Poznaj wyniki najnowszego rankingu Perspektyw

W ogólnopolskim rankingu szkół podstawowych 2024, można było uzyskać maksymalnie 100 punktów. Ranking został oparty na wynikach egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego, z matematyki oraz z języka obcego. Dodatkowym kryterium branym pod uwagę były wyniki z olimpiad przedmiotowych. Oto szczegółowe kryteria przy liczeniu punktów:

  • Egzamin ósmoklasisty z języka polskiego – 28 proc. (średni wyniki z tego egzaminu został pomnożony przez wskaźnik, który wyniósł 28 proc.).
  • Egzamin ósmoklasisty z języka obcego – 28 proc. (średni wyniki z tego egzaminu - minimum 6 osób zdających dla poszczególnego egzaminu z języka obcego - został pomnożony przez wskaźnik, który wyniósł 28 proc.).
  • Egzamin ósmoklasisty z matematyki – 28 proc. (średni wyniki z tego egzaminu został pomnożony przez wskaźnik, który wyniósł 28 proc.).
  • Sukces w olimpiadach – 16 proc.

W rankingu uwzględnionych zostało pięć ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych:

  • Olimpiada Matematyczna Juniorów
  • Olimpiada Literatury i Języka Polskiego
  • Olimpiada Języka Angielskiego Juniorów
  • Olimpiada Historyczna Juniorów
  • Olimpiada Informatyczna Juniorów

Pod uwagę były brane osoby, które zostały laureatami lub finalistami w danej olimpiadzie. Za każdą olimpiadę, w której reprezentant/ka szkoły brał/a udział, można było uzyskać 1,6 punktu za ucznia, który osiągnął sukces. Maksymalnie z jednej olimpiady można było uzyskać 6,4 punktów. Za wszystkie olimpiady przedmiotowe można było maksymalnie uzyskać 16 punktów.

NAJLEPSZE SZKOŁY PODSTAWOWE WE WROCŁAWIU - SZCZEGÓŁOWE WYNIKI 2024 - KLIKNIJ PONIŻEJ

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska