Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Najlepsi alergolodzy we Wrocławiu. Do tych specjalistów umawiają się pacjenci [NAZWISKA, ADRESY]

Monika Fajge
Monika Fajge
Sprawdźcie, do kogo warto umówić się na wizytę >>
Sprawdźcie, do kogo warto umówić się na wizytę >>Paweł Relikowski / Polska Press - zdjęcie ilustracyjne
Kwiecień, podobnie jak nadchodzący maj, to trudny czas dla alergików. Przyroda budzi się do życia i coraz więcej roślin zaczyna pylić. Alergicy płaczą i kichają. Wielu musi szukać pomocy u alergologa. Przygotowaliśmy dla Was listę najczęściej polecanych specjalistów, którzy przyjmują w stolicy Dolnego Śląska. Zestawienie zostało oparte na podstawie opinii wystawionych przez pacjentów na stronie znanylekarz.pl. Sprawdźcie, do kogo warto umówić się na wizytę. Kliknijcie w Galerię.

Spis treści

Początek wiosny to trudny czas dla alergików. Powód? Drzewa, krzewy i pozostałe rośliny rozpoczynają pylenie. Jeżeli jesteś alergikiem, warto wiedzieć, które rośliny pylą w kwietniu.

Objawy alergii – na to warto zwrócić uwagę

Alergie na pyłki roślin należą do grupy tzw. alergii wziewnych, bo alergen dostaje się do organizmu poprzez drogi oddechowe. Do najpopularniejszych i najbardziej uciążliwych objawów zalicza się:

  • astma alergiczna – gwałtowny kaszel, duszności i świszczący oddech
  • alergiczny nieżyt nosa – objawia się obfitym katarem
  • alergiczne zapalenie spojówek – obrzęk i widoczne zaczerwienienie, oczy łzawią i swędzą

Te rośliny pylą wiosną

W kwietniu alergicy muszą przede wszystkim uważać na kwitnące olchy, powodujące nieżyt nosa i zapalenie spojówek. Drażnić może również topola i wierzba, a także brzoza. W Polsce mamy aż siedem odmian brzozy. To one w kwietniu najczęściej spędzają sen z powiek alergikom.

Z kolei w maju zaczynają pylić trawy. Alergię powodują także pyłki szczawiu, pokrzywy i babki. Główne objawy: katar sienny, ale też duszności, czy nawet atopowa astma oskrzelowa.

Alergolodzy przyjmują w ramach umowy z NFZ

Do alergologa we Wrocławiu możecie umówić się w ramach NFZ, albo prywatnie. Opcja pierwsza nic pacjenta nie kosztuje, na wizytę do wybranych poradni trzeba jednak chwilę poczekać. Według danych zawartych na stronie terminyleczenia.nfz.gov.pl, we Wrocławiu działa prawie 30 poradni alergologicznych, które mają podpisaną umowę z Narodowych Funduszem Zdrowia. Niektóre przyjmą nas "od ręki" – najbliższy wolny termin to 26 kwietnia (środa), do innych ustawiają się kolejki, a na wizytę trzeba czekać ponad pół roku.

Przykładowe terminy:

  • Uniwersytecki Szpital Kliniczny, ul. Marii Curie-Skłodowskiej 66, tel. 71 784 25 44 – 23 maja 2023 r., w kolejce czeka 28 osób
  • Wojewódzkie Centrum Medyczne "Dobrzyńska", ul. Dobrzyńska 21/23, tel. 71 774 77 00 – 26 maja 2023 r., w kolejce czeka 84 osoby
  • 4 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką, ul. Weigla 5, tel. 261 660 555 – 5 czerwca 2023 r., w kolejce czeka 45 osób

Alergolodzy przyjmują też prywatnie. Ceny za konsultację to średnio 180-200 złotych.

Przygotowaliśmy dla Was listę najczęściej polecanych alergologów, którzy przyjmują we Wrocławiu. Zestawienie zostało oparte na podstawie opinii wystawionych przez pacjentów na stronie znanylekarz.pl. Sprawdźcie, do kogo warto umówić się na wizytę >>

Sprawdźcie, do kogo warto umówić się na wizytę >>

Najlepsi alergolodzy we Wrocławiu. Do tych specjalistów umaw...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Co to jest zapalenie gardła i migdałków?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska