MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Matura na Dolnym Śląsku. W tych powiatach było najgorzej. Nie zdało wielu uczniów!

Michał Perzanowski
Zdawalność w całej Polsce wyniosła nieco ponad 84 proc. W województwie dolnośląskim są powiaty, w których uczniowie zdecydowanie pogorszyli średni wynik. W niektórych regionach nie zdała większość absolwentów. Zobacz!Sprawdź listę na kolejnych slajdach >>>>>
Zdawalność w całej Polsce wyniosła nieco ponad 84 proc. W województwie dolnośląskim są powiaty, w których uczniowie zdecydowanie pogorszyli średni wynik. W niektórych regionach nie zdała większość absolwentów. Zobacz!Sprawdź listę na kolejnych slajdach >>>>>Fot. Lukasz Kaczanowski/Polska Press
Centralna Komisja Egzaminacyjna podała, że maturę zdało 84,4 proc. tegorocznych absolwentów. 11,3 proc. abiturientów, którzy nie zdali jednego przedmiotu, ma prawo do poprawki w sierpniu. Matury nie zdało 4,3 proc. uczniów. Jak poszło maturzystom na Dolnym Śląsku? Sprawdź dane z poszczególnych powiatów.

Wyniki matur 2023. Dolny Śląsk wypadł gorzej niż średnia

Średni wynik uzyskany przez maturzystów z liceów z egzaminu pisemnego z języka polskiego na obowiązkowym poziomie podstawowym to 66 proc. możliwych do uzyskania punktów, z matematyki na obowiązkowym poziomie podstawowym to 71 proc. możliwych punktów, a z języka angielskiego – 85 proc. możliwych do uzyskania punktów.

Średni wynik uzyskany przez maturzystów z techników, szkół artystycznych i szkół branżowych II stopnia z egzaminu pisemnego z języka polskiego na obowiązkowym poziomie podstawowym to 57 proc. możliwych do uzyskania punktów, z matematyki na obowiązkowym poziomie podstawowym to 51 proc., z języka angielskiego – 73 proc. możliwych do uzyskania punktów.

W jakich formułach zdawali maturzyści?

W tym roku egzaminy maturalne przeprowadzane były w dwóch formułach. W nowej formule (Formuła 2023) do egzaminów przystąpili tegoroczni absolwenci czteroletnich liceów ogólnokształcących. Tegoroczni absolwenci techników, którzy ukończyli czteroletnie technikum, szkoły artystyczne i absolwenci szkół branżowych II stopnia zdawali maturę w starej formule (Formuła 2015).

Niezależnie od formuły maturzyści musieli obowiązkowo przystąpić do trzech egzaminów pisemnych na poziomie podstawowym: z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego oraz z dwóch ustnych: z polskiego i z języka obcego.

Jak wygląda zdawalność matur na Dolnym Śląsku? Sprawdź!

W galerii umieściliśmy dane dotyczące liczby maturzystów i procent zdawalności z podstawowych przedmiotów maturalnych.

Zobacz! Studenci Politechniki Wrocławskiej budują łazik marsjański

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska