Nasza Loteria

Matura 2020: Język polski, poziom podstawowy - tematy z "Wesela" i utworu Anny Kamieńskiej [WYPRACOWANIE Z JĘZYKA POLSKIEGO, ODPOWIEDZI CKE]

JEW
Arkusze maturalne CKE z języka polskiego z 2019 roku. Tak wygląda matura z polskiego. Jakie tematy pojawią się w tym roku? Dowiemy się już wkrótce
Arkusze maturalne CKE z języka polskiego z 2019 roku. Tak wygląda matura z polskiego. Jakie tematy pojawią się w tym roku? Dowiemy się już wkrótce
Matura - język polski 2020 - poziom podstawowy. Maturzyści rozpoczęli zmagania z tematami o godz. 9, czas to 170 minut. Jutro - 9 czerwca - z matematyką, a 10 czerwca z językiem angielskim. Po maturze z języka polskiego na GazetaWroclawska.pl znajdziecie arkusz z tematami oraz prawidłowe odpowiedzi. Będziemy rozmawiać z uczniami po opuszczeniu sal egzaminacyjnych. Materiał będzie aktualizowany.

TEMATY MATURALNE - JĘZYK POLSKI 2020

Są już pierwsze informacje o tematach maturalnych od wychodzących ze szkół uczniów!
* w części poświęconej na wypracowanie pojawiło się "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego - temat brzmiał: "Jak wprowadzenie elementów fantastycznych do utworu wpływa na przesłanie płynące z "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego. Rozważ problem i uzasadnij swoje zdanie odwołując się do podanych fragmentów "Wesela" i do całego dramatu Stanisława Wyspiańskiego oraz do wybranego tekstu kultury. Praca powinna liczyć co najmniej 250 wyrazów.

MATURA 2020 Z JĘZYKA POLSKIEGO WE WROCŁAWIU - ZOBACZ:

* Drugi temat wypracowania dotyczył utworu Anny Kamieńskiej "Daremne". Chodziło o zinterpretowanie tego utworu i postawienie tezy interpretacyjnej. Jeśli ktoś wybrał ten temat, musiał napisać pracę na co najmniej 250 wyrazów.

AKTUALIZACJA: TEMATY MATURALNE WYCIEKŁY DO SIECI PRZED MATURĄ! CZYTAJ WIĘCEJ:

* w pierwszej części z pytaniami, dużo z nich miało charakter otwarty. Jedno z takich pytań dotyczyło m.in. "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza.

* maturzyści, których pytaliśmy we Wrocławiu oceniali, że matura z języka polskiego była łatwa.

Matura z j. polskiego 2020 poziom podstawowy - 8 czerwca 2020 - TEMATY MATURALNE Z POLSKIEGO

W poniedziałek (8 czerwca) rozpoczęły się matury w całej Polsce – z powodu epidemii koronawirusa z miesięcznym poślizgiem. W całej Polsce przystąpi do matury 2020 przystąpi około 272 tys. tegorocznych absolwentów liceów i techników.

TEMATY MATURALNE Z JĘZYKA POLSKIEGO - TEKST JEST AKTUALIZOWANY - W TYM MIEJSCU POJAWIĄ SIĘ TEMATY MATURALNE Z J. POLSKIEGO 2020 - ARKUSZ CKE - ODPOWIEDZI

Matura z języka polskiego - jakie tematy ile punktów trzeba zdobyć?

Egzamin pisemny z języka polskiego na poziomie podstawowym jest obowiązkowy. Muszą do niego przystąpić wszyscy uczniowie.
Żeby zdać maturę z języka polskiego, uczeń musi uzyskać z egzaminu przynajmniej 30% punktów.
Matura z języka polskiego trwa 170 minut, zaczyna się o godz. 9:00.
Egzamin rozszerzony z języka polskiego rozpocznie się o godz. 14:00.

Matura 2020. Do kiedy będą matury?

Matury potrwają od 8 do 29 czerwca. W tym roku generalnie nie będzie egzaminów ustnych (będą je zdawać tylko nieliczni, ci, którzy muszą przedstawić wynik z takiego egzaminu w rekrutacji na uczelnię zagraniczną).

Jakich tematów maturalnych z języka polskiego można się spodziewać - MATURA 2020?

Przypomnijmy, że w zeszłym roku na maturze z języka polskiego pojawiły się m.in. "Dziady" Adama Mickiewicza. Jeden z tematów tzw. wypracowania brzmiał: Czym dla człowieka może być wolność? Rozważ problem i uzasadnij swoje zdanie, odwołując się do fragmentu Dziadów cz. III (poniżej był podany fragment - [przyp. red.], całego dramatu Adama Mickiewicza oraz wybranego tekstu kultury.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska