MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Lokalne Centrum Biznesu w Chociczy Małej – kolejna oferta Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej dla sektora MŚP

Paweł Gołębiowski
Paweł Gołębiowski
4 czerwca Wałbrzyska specjalna Strefa Ekonomiczna oficjalnie otworzyła Lokalne Centrum Biznesu w Chociczy Małej
4 czerwca Wałbrzyska specjalna Strefa Ekonomiczna oficjalnie otworzyła Lokalne Centrum Biznesu w Chociczy Małej WSSE "Invest Park"
Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” rozwija skrzydła w Wielkopolsce. We wtorek, 4 czerwca odbyło się uroczyste otwarcie Lokalnego Centrum Biznesu zlokalizowanego na terenie Chociczy Małej (Gmina Września). Inwestycja ta jest częścią autorskiego projektu Strefy, mającego na celu budowę nowoczesnych i skalowalnych obiektów przemysłowo-magazynowych, dedykowanych małym i średnim przedsiębiorstwom (MŚP).

Inwestycja WSSE „INVEST-PARK” – odpowiedź na potrzeby przedsiębiorców

Nowe LCB w Chociczy Małej obejmuje powierzchnię 6 100 m² i zostało zrealizowane w ciągu 18 miesięcy za łączną kwotę ponad 26,7 mln zł. Wykonawcą projektu było konsorcjum LK Inwest i Scalio. Centrum jest dostępne do wynajmu w cenie 19 zł/m². Obiekt oferuje możliwość dalszej rozbudowy i skalowania, co stwarza dodatkowe możliwości dla rozwijających się przedsiębiorstw.

- Jednym z zadań specjalnych stref ekonomicznych jest wyznaczanie kierunków i trendów zarówno w gospodarce lokalnej jak i ogólnopolskiej. Lokalne Centra Biznesu są tego doskonałym przykładem. Jestem przekonany, że te nowoczesne powierzchnie przemysłowo-magazynowe odpowiedzą na potrzeby sektora MŚP w regionie – poinformował Teodor Stępa, wiceprezes zarządu WSSE „INVEST-PARK”.

Bliźniaczy obiekt zlokalizowany na terenie południowej Polski został wynajęty w całości jeszcze przed ukończeniem jego budowy.

Wsparcie dla sektora MŚP

Projekt budowy LCB to odpowiedź na potrzeby podmiotów gospodarczych, które nie dysponują własną infrastrukturą przemysłową lub kapitałem do jego rozbudowy. Nowoczesne obiekty produkcyjne z zapleczem biurowym i administracyjnym są dostępne na leasing lub wynajem. Przedsiębiorcy mogą skorzystać z całości obiektu lub wybrać jeden z czterech modułów. Atrakcyjne warunki najmu stwarzają sektorowi MŚP możliwości rozwoju i konkurencji z dużymi przedsiębiorstwami.

- W wielkopolskim biznesie jest ogromny potencjał, który musi mieć dobre warunki do rozwoju. Takie warunki potrafi stworzyć Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK”, czego przykładem jest hala, w której dzisiaj stoimy. Dziękuję wszystkim, którzy zabiegali o tę inwestycję, a lokalnym włodarzom życzę kolejnych udanych projektów biznesowych – przekazał obecny w trakcie uroczystości Krzysztof Hetman, Poseł na Sejm RP.

Znaczenie dla regionu

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” to jeden z 14 państwowych podmiotów, na terenie których działalność gospodarcza może być prowadzona na preferencyjnych warunkach dzięki zwolnieniom podatkowym. W 2022 roku WSSE „INVEST-PARK” uzyskała miano lidera wśród wszystkich stref ekonomicznych w Polsce pod względem wartości nakładów inwestycyjnych, osiągając 7 miliardów złotych. W minionym roku WSSE „INVEST-PARK” odnotowała najlepsze wyniki finansowe w całej 26-letniej historii spółki.

- W Ministerstwie Rozwoju i Technologii koncentrujemy się m. in. na zrównoważonym rozwoju mniejszych miejscowości. Program budowy hal przemysłowo-magazynowych Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK” przyczynia się do tego w znacznym stopniu, wspierając rozwój lokalnego biznesu – podkreślił Jan Strzeżek, Szef Gabinetu Politycznego Ministra Rozwoju i Technologii.

- To kolejny kamień milowy w rozwoju Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK” na obszarze Wielkopolski. To moment, który, w co głęboko wierzę, zapisze się złotymi zgłoskami w gospodarczej historii Chociczy Małej i całej Gminy Września – dodał Piotr Wojtyczka, prezes WSSE „INVEST-PARK”.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Gadżety i ceny oficjalnego sklepu Euro 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska