Liga Mistrzów. Wysokie wygrane Realu i Borussi w najciekawszych meczach, asysta Piszczka

PJ
W najciekawszych wczorajszych meczach LM Real wygrał na wyjeździe z Liverpoolem 3:0, a Borussia pokonała w Stambule Galatasaray 4:0.

Faworytem podopieczni Brendana Rodgersa co prawda nie byli, ale nikt na Anfield Road nie przypuszczał, że do przerwy "los blancos" rozstrzygną losy tego meczu, zdobywając trzy gole.

Ten sam rezultat do przerwy widniał w Stambule. Borussia Dortmund z Łukaszem Piszczkiem w podstawowym składzie prowadziła po dwóch golach Pierre-Emericka Aubameyanga i jednym Marco Reusa. Przy drugim trafieniu Gabończyka, Polak zaliczył asystę. W drugiej połowie gospodarzy dobił jeszcze Adrian Ramos, ustalając wynik na 4:0.

Finaliści ubiegłorocznej edycji LM, gracze Atletico Madryt długo męczyli się na własnym stadionie ze szwedzkim Malmo (Paweł Cibicki spędził cały mecz na ławce rezerwowych), ale po przerwie podopieczni Diego Simeone przełamali strzelecki impas, wygrywając ostatecznie 5:0.

grupa A: Atlético Madryt - MalmöFF 5:0 (Koke 48, Mandzukic 61, Griezmann 63, Godin 87, Cerci 90), Olympiakós Pireus - Juventus Turyn 1:0 (Kasami 36)

grupa B: Łudogorec Razgrad - FC Basel 1:0 (Minev 90), Liverpool - Real Madryt 0:3 (Ronaldo 23, 41, Benzema 30)

grupa C: Bayer Leverkusen - Zenit Sankt Petersburg 2:0 (Donati 58, Papadopoulos 63), AS Monaco - Benfica Lizbona 0:0.

grupa D: Anderlecht Bruksela - Arsenal Londyn 1:2 (Najar 71 - Gibbs 89, Podolski 90), Galatasaray Stambuł- Borussia Dortmund 0:4 (Aubameyang 6, 18, Reus 41, Ramos 83).