"Lewy" przypieczętował awans, Milik i Zieliński nie pomogli Napoli

TD
Lewandowski strzelił Arsenalowi gola
Lewandowski strzelił Arsenalowi gola BEN STANSALL/AFP/EAST NEWS
Bayern Monachium i Real Madryt pierwszymi ćwierćfinalistami tegorocznej Ligi Mistrzów. Bawarczycy upokorzyli na wyjeździe Arsenal wygrywając 5:1 (10:2 w dwumeczu), a jedną z bramek zdobył Robert Lewandowski. Strat z pierwszego spotkania (1:3) nie zdołało odrobić Napoli. Włosi przegrali u siebie z Królewskimi 1:3.

W ostatnich dniach media rozpisywały się o tym, że Arsene Wenger po ponad 21 latach pracy w Londynie odejdzie z Arsenalu. Jeśli wtorkowy mecz miał być dla piłkarzy okazją do przekonania Francuza by został w klubie, to jej nie wykorzystali. Zaczęło się dobrze, od bramki Theo Walcotta w 20. minucie. Po przerwie na boisku istnieli już jednak tylko Bawarczycy.

Wyrównał z rzutu karnego Robert Lewandowski (kapitan reprezentacji Adama Nawałki zagrał pełne spotkanie). chwilę wcześniej angielską drużynę osłabił Laurent Koscielny, który dostał dwie żółte kartki. Kolejne bramki zdobyli Arjen Robben (68.), Douglas Costa (78.) oraz Arturo Vidal (80. i 85.). Tak samo jak w Monachium, Bayern rozbił Kanonierów 5:1.

Takim samym wynikiem jak pierwszy mecz 1/8 finału zakończyło się też spotkanie Napoli z Realem. Drużyna Maurizio Sarriego prowadziła po bramce niezawodnego ostatnio Driesa Mertensa. Po przerwie do roboty wzięli się jednak goście. Dwie bramki Sergio Ramosa w odstępie sześciu minut zapewniły im awans, a formalności dopełnił jeszcze w doliczonym czasie gry Alvaro Morata. Arkadiusz Milik wszedł na boisko w 70. minucie, Piotr Zieliński pięć minut później.

W środę mecze Borussii Dortmund z Benfiką Lizbona (po pierwszym spotkaniu stan rywalizacji wynosi 0:1) i FC Barcelony z PSG (0:4).

Materiał oryginalny: "Lewy" przypieczętował awans, Milik i Zieliński nie pomogli Napoli - Sportowy24