Od początku tego roku trwa zamieszanie z bagażem podręcznym u najpopularniejszego w Polsce taniego przewoźnika lotniczego - Ryanair. W jego ślady poszedł także Wizz Air. Ostre ograniczenia dotyczą tak zwanego dużego bagażu podręcznego. Nie można go już wnosić na pokład, ale trzeba oddać do luków bagażowych samolotu. W Ryanair dodatkowa opłata za to obowiązuje od 1 listopada 2018 r.,, Wizz Air opłatę taką wprowadził już w ostatnich dniach sierpnia.

Wizz Air zmienił zasady przewozu bagażu podręcznego. Zmiany weszły w życie natychmiast po ich ogłoszeniu, czyli od 24 sierpnia 2018.
Parę dni wcześniej zmiany w przewozie bagażu podręcznego ogłosił Ryanair. Za duży bagaż podręczny pasażerowie Ryanair od 1 listopada muszą także płacić za bagaż podręczny - mniej jeśli chcą zabrać go na pokład, więcej jeśli nadają go do luku bagażowego.

Ryanair zmienił 1 listopada 2018 roku zasady przewozu bagażu podręcznego

Pasażer może od 1 listopada br.

wnieść na pokład Ryanair tylko mały bagaż podręczny. Za duży bagaż podręczny - do tej pory darmowy - po 1 listopada 2018 trzeba będzie zapłacić i trafi on do luku bagażowego. Duży podręczny zabierzemy do samolotu Ryanair tylko po wykupieniu pierwszeństwa wejścia na pokład.

1 listopada 2018 roku Ryanair zmienia zasady przewozu bagażu podręcznego. Dotyczy to również pasażerów, którzy kupili już bilet na lot po tej dacie. Jeśli pasażer będzie chciał zabrać duży bagaż podręczny na pokład samolotu musi:
opłacić opcję premium (droższa taryfa)
wykupić priorytetowy boarding, może to zrobić maksymalnie 95 pasażerów (6 euro przy rezerwacji biletu, 8 euro przy dokupieniu usługi w późniejszym terminie)
nadać duży bagaż podręczny (10 kg) za dodatkową opłatą (8 euro przy rezerwacji biletu, 10 euro przy dokupieniu usługi w późniejszym terminie).

1 listopada 2018 zmieniłysię też wymiary bagażów podręcznych w Ryanair

mały bagaż podręczny Ryanair - 40x20x25 cm (dotychczas 35x20x20 cm)
Pasażer z już kupionym biletem, który nie będzie chciał dopłacić, może anulować bezpłatnie swoją rezerwację i odzyskać pełną cenę biletu. Jeśli po 1 listopada 2018 roku pasażer dotrze z dużym bagażem podręcznym do bramki i nie spełni nowych warunków, wtedy będzie musiał zapłacić 25 euro, a jego bagaż trafi do luku bagażowego.

Przypomnimy, że wszystko zaczęło się pod koniec ubiegłego roku gdy Ryanair ogłosił rewolucyjne jak na stan wcześniejszy zmiany w przewozie bagażu ręcznego.

Kliknij w ten tekst i polub nas na Facebooku! Będziesz wtedy na bieżąco z aktualnymi i ważnymi informacjami dotyczącymi budżetu domowego oraz prowadzenia biznesu. Naprawdę warto!

Bardzo popularne wśród Polaków linie Ryanair 15 stycznia 2017 wprowadziły rewolucyjne w zakresie przewozu bagażu. Najogólniej rzecz ujmując Ryanair ograniczył bagaż, który pasażer może wnieść na pokład samolotu. Rekompensatą za to była obniżka ceny za tzw. bagaż rejestrowany.

Kliknij w ten tekst i polub nas na Facebooku! Będziesz wtedy na bieżąco z aktualnymi i ważnymi informacjami dotyczącymi budżetu domowego oraz prowadzenia biznesu. Naprawdę warto!