Kurs integracji sensorycznej nie tylko dla nauczycieli. Zdobądź nowe umiejętności i kompetencje

Materiał informacyjny epedagog.edu.pl
Integracja sensoryczna, znana również pod skrótem SI, stała się w ostatnich latach jednym z najczęściej poruszanych tematów wśród rodziców. Dlaczego? Ze względu na rosnącą liczbę zdiagnozowanych zaburzeń, które mogą objawiać się na wiele sposobów – od unikania dotyku, przez drażliwość, aż po problemy z równowagą. Wielu specjalistów nie ma wątpliwości: zawód terapeuty SI jest jednym z najbardziej przyszłościowych wyborów. Chcesz nim zostać? Zapisz się na kurs integracji sensorycznej.

Kurs integracji sensorycznej – to warto wiedzieć

Kurs z zakresu integracji sensorycznej trwa aż 270 godzin, podczas których uczestnicy zdobywają nie tylko wiedzę teoretyczną, ale także praktyczne umiejętności niezbędne w codziennej pracy terapeuty SI. Kursanci uczą się najważniejszych zagadnień z zakresu neuroanatomii, klasyfikacji zaburzeń integracji sensorycznej czy sposobów prowadzenia ich terapii (bazujących na indywidualnych planach rewalidacji).

Komu jest w szczególności polecany kwalifikacyjny kurs integracji sensorycznej? Lista obejmuje:

  • logopedów,
  • psychologów,
  • rehabilitantów,
  • terapeutów,
  • pedagogów.

Należy pamiętać, że zdobywanie wiedzy i umiejętności z zakresu integracji sensorycznej na kursie kwalifikacyjnej wymaga posiadania wykształcenia wyższego. Jeżeli go nie masz, to nie musisz rezygnować z kształcenia w tak przyszłościowym kierunku. Wiele placówek umożliwia warunkowe przystąpienie do kursu. Wystarczy skontaktować się z nimi telefoniczne albo mailowo.

Program z zakresu integracji sensorycznej. Czego uczy kurs kwalifikacyjny?

Program kursu z zakresu integracji sensorycznej został opracowany zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji i Nauki, a tym samym spełnia najwyższe standardy edukacyjne. Wśród zagadnień, z którymi zapoznają się uczestnicy, znajdziesz między innymi: rozwój i zaburzenia układu ruchowego, teoretyczne założenia integracji sensorycznej, budowę i funkcjonowanie systemów sensorycznych, rodzaje i klasyfikację zaburzeń SI czy warsztat pracy terapeuty.

Pamiętaj, że część teoretyczna z zakresu integracji sensorycznej to nie wszystko. Kurs kwalifikacyjny kończy się egzaminem, po którym absolwenci otrzymują zaświadczenie na wzorze Ministra Edukacji i Nauki, potwierdzające nabytą wiedzę i umiejętności niezbędne do realizacji zadań zawodowych.

Połącz życie zawodowe lub prywatne z edukacją. Wybierz kurs integracji sensorycznej online

Bez względu na to, czy jesteś na urlopie macierzyńskim, pracujesz na pełny etat, czy po prostu podróżujesz – codzienne obowiązki zawodowe i prywatne nie muszą oznaczać konieczności odkładania edukacji na później. Zamiast z niej rezygnować, zapisz się na kurs z zakresu integracji sensorycznej online. Dzięki niemu możesz w wygodny, elastyczny i dopasowany do swoich potrzeb sposób zdobywać nową wiedzę, umiejętności i kompetencje. To jednak nie wszystko! Możesz zapisać się na inne kursy kwalifikacyjne dla nauczycieli w formie e-learningu: z zakresu diagnozy, rewalidacji i terapii pedagogicznej, arteterapii czy resocjalizacji.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska