Koszykówka. Zły dzień dolnośląskich ekip. Ślęza gorsza od Wisły 51:83, a CCC od AZS-u Gorzów 79:81

Rafał Bajko
Adrianne Ross przed tygodniem dała Ślęzie zwycięstwo w Łodzi. W meczu z Wisłą wrocławianki nie miały większych szans. Paweł Relikowski
W 15. kolejce Tauron Basket Ligi Kobiet zarówno fani Ślęzy Wrocław, jak i CCC Polkowice nie mieli powodów do radości. Wrocławianki przegrały z Wisłą Can-Pack Kraków 51:83 (10:16, 17:25, 8:14, 16:28), choć trzeba pamiętać, że rywalki to mistrzynie Polski. W dodatku niepokonane w tym sezonie. Polkowiczanki uległy z kolei w Gorzowie Wielkopolskim AZS-owi 79:81 (17:24, 19:15, 20:20, 11:8, d: 12:14).

W zespole Ślęzy zadebiutowała Paulina Rozwadowska, która kilka dni temu dołączyła do wrocławskiej ekipy z Ostrovii Ostrów Wielkopolski. Podopieczne Radosława Czerniaka starały się dotrzymać kroku faworyzowanym krakowiankom, ale nie były w stanie poważniej zagrozić mistrzyniom Polski.

Porażka z Wisłą Can-Pack przerwała serię zwycięstw Ślęzy. Wrocławianki wygrały ostatnio z Basketem Gdynia i Widzewem Łódź. Teraz przed nimi starcie z drugim beniaminkiem rozgrywek MKK Siedlce. To dobra szansa na to, aby wrócić na zwycięską ścieżkę.

- Było dużo zawirowań w naszym zespole w ostatnim czasie. Więcej skupialiśmy się na tym, aby nowe zawodniczki poznały taktykę, niż na rozwiązaniach w obronie zespołowej. Teraz mamy dwa tygodnie do następnego pojedynku. Musimy go poświęcić na poprawę gry w defensywie, bo w dwóch kwartach straciliśmy zbyt wiele punktów - powiedział Radosław Czerniak, trener Ślęzy.

Przed meczem doszło do uroczystości wywieszenia koszulki byłej, wybitnej koszykarki Ślęzy Marioli Pawlak-Marzec. Numer "8", z którym występowała został jednocześnie przez wrocławski klub zastrzeżony. Od teraz, żadna inna zawodniczka, nie będzie mogła występować z "ósemką" na plecach w barwach najstarszego klubu sportowego we Wrocławiu.

Ważny mecz przegrały wicemistrzynie Polski z Polkowic. CCC musiało uznać wyższość sąsiadek z tabeli AZS-u Gorzów Wielkopolski. Emocji w tym spotkaniu nie brakowało, gdyż do ostatecznego rozstrzygnięcia potrzebna była dogrywka. W niej minimalnie lepsze były gospodynie.

Co ciekawe, równie dramatyczny scenariusz miał mecz obu zespołów w poprzedniej rundzie. Wtedy również doszło do dogrywki, w której zwycięstwo CCC - celnym trafieniem równo z końcową syreną - dała Naketia Swanier.

Dodajmy, że w polkowickim zespole zadebiutowała amerykańska środkowa Nikki Greene. Rywalki po tej kolejce zrównały się punktami z ekipą Arkadiusza Rusina.

Tauron Basket Liga Kobiet
Ślęza Wrocław - Wisła Can-Pack Kraków 51:83 (10:16, 17:25, 8:14, 16:28)
Ślęza: Player 17, Śnieżek 7, Mistygacz 3 (1x3), Nwagbo 2, Pawlak 2 - Ross 11, Czarnecka 7 (1), Rozwadowska 2, Głocka.
Wisła: Lavender 18, Żurowska-Cegielska 12, Quigley 10, Skobel 6 (1x3), Vandersloot 5 (1) - Petronyte 11, Kaczmarczyk 6, Ouvina 5 (1), Abdi 5 (1), Ziętara 5 (1).

KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski - CCC Polkowice 81:79 (24:17, 15:19, 20:20, 8:11, d: 14:12)
KSSSE AZS: Zoll 27, Brewer 22, Dźwigalska 18 (4x3), Piekarska 8 (1), Czarnodolska - Ogorodnikowa 4, Szajtauer 2.
CCC: Sutherland 23, Owczarzak 15 (3x3), Swanier 15 (3), Majewska 10, Sverrisdottir 6 - Greene 7, Jeziorna 3 (1), Kaczmarska.

Pozostałe mecze 15. kolejki: Pszczółka AZS UMCS Lublin - Basket Gdynia 74:73 (21:19, 15:19, 15:15, 17:15, d: 6:5), Widzew Łódź - Glucose ROW Rybnik 64:66 (18:9, 14:20, 17:15, 15:22), Energa Toruń - MKK Siedlce 91:71 (15:20, 31:12, 21:22, 24:17), Chemat Basket Konin - Artego Bydgoszcz 74:88 (16:21, 13:16, 25:28, 20:23).