Koszykówka: Victoria Górnik Wałbrzych - AZS Radex Szczecin 69:76

Paweł Kucharski
Po raz szósty porażkę w bieżących rozgrywkach I ligi ponieśli koszykarze Victorii Górnika Wałbrzych. Tym razem podopieczni trenera Arkadiusza Chlebdy musieli uznać wyższość Radeksu Szczecin (69:76).

Gra biało-niebieskich przypominała w tym meczu prawdziwą sinusoidę. Po pierwszej kwarcie, wygranej 26:21, w drugiej w szeregi gospodarzy wkradło się dużo nieporadności. W efekcie ten fragment meczu zakończył się ich porażką aż 2:22!

- Najprościej wytłumaczyć to tym, że nie trafialiśmy z czystych pozycji. Nie wpadały nam piłki, które wpaść powinny. Do tego nasze gapiostwo na pick'n'rollach i desce. Rywale grali na wysokiej skuteczności. Nic nam nie pomagało - ani branie czasu, ani obrona strefowa. Całkowicie zgubiliśmy rytm. W czwartej kwarcie zabrakło nam czasu i sił, żeby doprowadzić do dogrywki - analizował trener biało-niebieskich Arkadiusz Chlebda.

Victoria Górnik Wałbrzych - AZS Radex Szczecin 69:76 (26:21, 2:22, 12:19, 29:14)
Victoria: Ustarbowski 26 (1), Sterenga 13, Józefowicz 10 (2), Jakóbczyk 9 (1), Pieloch 8 (2), Kietliński 3 (1), Muszyński 0, Nitsche 0, Wróbel 0.
AZS: Pytyś 24, Pachocha 15 (2), Maciej Majcherek 13 (1), Balcerek 8 (2), Sudowski 7, Michał Majcherek 4, Dudek 3, Prus 2, Podgalski 0.

I liga mężczyzn
8 kolejka
Znicz - MKS Dąbrowa G. 73:83, GKS Tychy - Sportino 60:73, AZS Warszawa - ŁKS Łódź 67:63, Rosa - Polonia 85:65, Astoria - Spójnia 59:67, Olimp - Sokół 70:67, SKK - Asseco 64:84.

następna kolejka (13-14.11): Asseco - Znicz, Sokół - SKK, Spójnia - Olimp, ŁKS - Rosa, Radex - AZS W-wa, Sportino - Górnik (sobota, godz. 18), MKS - GKS, Polonia - Astoria