Koszykówka. Szlagier I ligi nie dla Ślęzy. AZS wygrał we Wrocławiu 63:53

PK
W akcji Paulina Kuras, która zdobyła dla Ślęzy siedem punktów
W akcji Paulina Kuras, która zdobyła dla Ślęzy siedem punktów Janusz Wójtowicz
Koszykarki Ślęzy poniosły pierwszą porażkę w tym sezonie. W najciekawszym spotkaniu 3. kolejki grupy B I ligi wrocławianki przegrały u siebie z Poznań City Center AZS-em 53:63.

Spotkanie od samego początku układało się po myśli przyjezdnych. AZS osiągnął kilkupunktowe prowadzenie, które w drugiej kwarcie urosło do 11 oczek. Gdyby poznanianki były bardziej skuteczne, już przed przerwą mogłyby rozstrzygnąć losy spotkania. Na szczęście kilka nieudanych akcji AZS-u tchnęły nadzieję we wrocławianki. Na przerwę Ślęza schodziła z sześcioma punktami straty.

Po trzeciej kwarcie nadzieje na zwycięstwo były jeszcze większe. Miejscowe odrobiły kolejne dwa oczka i komplet publiczności w hali przy ul. Wojciecha z Brudzewa uwierzył, że może powtórzyć się scenariusz z dwóch poprzednich meczów Ślęzy. Przypomnijmy, że spotkania z Dekorexem Pabianice i ŁKS-em Łódź podopieczne Radosława Czerniaka również zaczynały nie najlepiej, ale w obu przypadkach wychodziły obronną ręką.

Niestety, nie tym razem. Dwie szybkie "trójki" Magdaleny Idziorek i Elżbiety Giedrojć ustawiły grę w czwartej kwarcie. Kolejne cztery punkty do dorobku gości dołożyła Weronika Telenga i Ślęza zaczęła tę część spotkania od wyniku 0:10. AZS prowadził już 58:44, ale wrocławianki stać było na jeszcze jeden zryw. Na minutę i 21 sekund przed końcem za trzy trafiła Monika Jasnowska i było 53:58. Tyle tylko, że w kolejnej akcji tym samym odpowiedziała Żaneta Durak i było jasne, że dwa punkty pojadą do Poznania.

- Był to fajny mecz w którym było dużo dobrej defensywy. Zagrały w nim zespoły młode i bardzo ruchliwe. Zabrakło nam dzisiaj argumentów. Czujemy w nogach dwa pierwsze mecze i w momentach, w których można było przeważyć szalę na naszą korzyść, jakieś drobne błędy zadecydowały że nie udało się tego osiągnąć. Przeciwnik złapał wiatr w żagle, w minutę trafił dwie trójki i ustawił sobie mecz - powiedział po spotkaniu trener Czerniak.

W niedzielę wrocławianki zmierzą się na wyjeździe z silną Ostrovią Ostrów Wielkopolski.

Ślęza Wrocław - Poznań Ccity Center AZS 53:63 (11:17, 14:14, 19:17, 9:15)