Koszykówka: Ślęza - Widzew 76:58, CCC - Basket 76:93

Rafał Bajko
Małgorzata Zuchora dostała w niedzielę więcej minut niż zwykle
Małgorzata Zuchora dostała w niedzielę więcej minut niż zwykle Ślęza Wrocław - facebook
Szóste zwycięstwo z rzędu odniosły zawodniczki Ślęzy Wrocław. Podopieczne Arkadiusza Rusina bez większych kłopotów uporały się z Cosinus Widzewem Łódź 76:58. Trwa z kolei kryzys CCC Polkowice

Brązowe medalistki mistrzostw Polski rozstrzygnęły losy spotkania już w pierwszej kwarcie. Wynik tej części spotkania mówi sam za siebie - 25:6. Wrocławianki powiększyły swoją zaliczkę w drugich 10 minutach, dzięki czemu schodziły do szatni wygrywając aż 44:19.

Taki rozwój sytuacji sprawił, że w drugiej połowie szkoleniowiec gospodyń mógł dać nieco więcej minut młodym zawodniczkom oraz rezerwowym. Swoje szanse dostały Małgorzata Zuchora, Zuzanna Sklepowicz czy Kateryna Rymarenko. Odpoczęły z kolei zawodniczki, które zwykle stanowią o sile Ślęzy - Agnieszka Skobel czy Nikki Greene.

Kolejny triumf w Basket Lidze Kobiet pozwolił Ślęzie umocnić się na podium. Wrocławianki za tydzień zmierzą się z silną Energą Toruń, której szkoleniowcem jest dobrze znany w stolicy Dolnego Śląska Algirdas Paulauskas.

- Z pewnością pokazaliśmy dwa oblicza. Pierwsza połowa to duża koncentracja, duża agresja w defensywie. Prezentowaliśmy to, co sobie założyliśmy. Być może wprowadziłem zbyt dużo rotacji i w drugiej połowie dziewczyny nie mogły złapać rytmu. Po części było też takie założenie, aby po tej długiej przerwie wszystkie zawodniczki mogły zagrać. Żeby kadrowiczki po trzech meczach mogły trochę odpocząć i dostać mniejszą liczbę minut - stwierdził po meczu Arkadiusz Rusin, trener Ślęzy.

- Zaczęłyśmy od krycia na całym boisku, czego skutkiem były dość łatwe punkty z kontry. W trzeciej kwarcie spadła nam trochę skuteczność z półdystansu i z dystansu, ale mentalnie byłyśmy dobrze przygotowane do tego meczu. Był spokój i obrona od pierwszej do ostatniej minuty - powiedziała zadowolona Małgorzata Zuchora ze Ślęzy.

Minorowe nastroje wciąż panują z kolei w Polkowicach. Ratunkiem na bardzo słabą formę CCC miała być przerwa reprezentacyjna. Po dwóch tygodniach bez oficjalnego spotkania zespół Stefana Svitka nie zrobił jednak kroku w przód.

Pomarańczowe musiały uznać wyższość łapiącemu wiatr w żagle Basketowi 90 Gdynia. Ekipa z Trójmiasta prowadzona przez fenomenalną w niedzielę Renee Montgomery (37 punktów) miała kłopoty w Polkowicach tylko w pierwszej kwarcie. Z biegiem czasu gdynianki bezlitośnie wykorzystywały liczne straty gospodyń, systematycznie powiększając swoją przewagę.

Polkowiczanki przystąpiły do tego spotkania bez Brittany Boyd, z którą klub postanowił rozwiązać kontrakt. Amerykanka wystąpiła w zaledwie trzech meczach CCC, notując średnio 9,7 punktu oraz 5 asyst na spotkanie.

Ślęza Wrocław - Cosinus Widzew Łódź 76:58 (25:6, 19:13, 17:22, 15:17)
Ślęza: Kastanek 16 (3x3), Kaczmarczyk 14, Greene 12, Zoll 10, Skobel 2 - Rymarenko 10 (2), Śnieżek 8, Majewska 2, Zuchora 2, Sklepowicz.
Widzew: Drop 12 (2x3), Beadle 12, Pawlak 10, Bujniak 2, Pisera - Rogers 12, Zapart 6, Gertchen 2, Kruszyńska 2, Gzinka.

CCC Polkowice - Basket 90 Gdynia 76:93 (20:18, 26:33, 17:28, 13:14)
CCC: Ortiz 10, Rezan 10, W. Musina 9 (1x3), Urbaniak 5 (1), Gala 5 - Harrison 21, R. Musina 9 (1), Idziorek 7 (1), Leciejewska.
Basket: Montgomery 37 (9x3), Skerović 14 (2), Miłoszewska 7, Swords 6, Jakubiuk 3 - Grigalauskyte 16 (3), Rembiszewska 10, Podgórna, Stawińska, Puss.

Pozostałe mecze 9. kolejki: TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski - PGE MKK Siedlce 81:79, Energa Toruń - Pszczółka AZS UMCS Lublin 65:54, JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec - Wisła Can-Pack Kraków 59:83, InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp. - Artego Bydgoszcz 69:67.

12. Widzew Łódź 9 10 -155

Następna kolejka (1-4-12): Lublin - Sosnowiec, Ostrów Wlkp. - Polkowice (3.12, godz. 16.30), Siedlce - Bydgoszcz, Wrocław - Toruń (3.12, godz. 18), Kraków - Gorzów Wlkp., Łódź - Gdynia.

I liga kobiet, grupa B

AZS AJP II Gorzów Wlkp. - MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra 63:70 (21:16, 16:19, 10:22, 16:13)
MOS Karkonosze: Pawlukiewicz 29 (2x3), Małaszewska 19 (5), Mach 16 (1), Młynarczyk 3 (1), Szubrowska - Boduch 3 (1), Rola, Michniewicz.

AZS Politechnika Korona Kraków - Ślęza II Wrocław 75:50 (15:14, 21:9, 22:6, 17:21)
Ślęza: Jaworska 12 (1x3), Tyszkiewicz 9 (1), Płaskocińska 8, Wdowiuk 5, Matras 3 - Dycha 5 (1), Magdziarz 4 (1), Mączka 2, Dobejko 2.

Pozostałe wyniki 9. kolejki: ŁKS SMS Łódź -Pomarańczarnia MUKS Poznań 63:48, UKS Basket Aleksandrów Łódzki - Enea AZS Poznań 46:67, Tęcza Leszno - Chrobry Basket Głuchołazy 54:59.