Koszykówka: Ślęza pobiła na wyjeździe współlidera tabeli

PK
Kinga Bandyk (z lewej) zdobyła 15 punktów. Miała również aż 17 zbiórek.
Kinga Bandyk (z lewej) zdobyła 15 punktów. Miała również aż 17 zbiórek. Tomasz Hołod
Kapitalna postawa w drugiej połowie dała koszykarkom z Wrocławia niezwykle ważne zwycięstwo (76:62) z zespołem Poznań City Center AZS. Tym samym drużyna Radosława Czerniaka jest samodzielnym liderem zaplecza ekstraklasy.

Po pierwszej połowie więcej powodów do zadowolenia miały miejscowe. Poznań City Center prowadził 9 punktami, ale po zmianie stron Ślęza pokazała charakter. Wrocławianki pozwoliły rzucić rywalkom zaledwie 20 oczek. Same zdobył ponad dwa razy więcej i mogły cieszyć się ze zwycięstwa.

Przypomnijmy, że pierwszym meczu tych drużyn Poznań City Center wygrał we Wrocławiu 63:53.

Poznań City Center AZS - Ślęza Wrocław 62:76 (20:15, 22:18, 10:23, 10:20)