Koszykówka: PGE Turów Zgorzelec wygrał po raz trzeci z Anwilem Włocławek i zagra o złoto! [ZDJĘCIA]

PK
Dogrywka była potrzebna do wyłonienia zwycięzcy czwartego meczu półfinału play-off Tauron Basket Ligi pomiędzy Anwilem i PGE Turowem. Lepsi na Kujawach okazali się koszykarze ze Zgorzelca i to oni stawią czoła Stelmetowi Zielona Góra w wielkim finale o złoto.

Spotkanie było bardzo zacięte, a o zwycięstwie decydowały detale. Do dogrywki na kilka sekund przed końcem czwartej kwarty doprowadził Russell Robinson. Rozgrywający PGE Turowa wykorzystał oba rzuty wolne. Anwil miał akcję ostatniej szansy, jednak Marcus Ginyard nie trafił za trzy.

Podobnie było w doliczonym czasie gry. Na dwie sekundy przed końcem zza lini 6,75 m trafił Aaron Cel i wyprowadził PGE Turów na prowadzenie 77:75. Po chwili losy rywalizacji próbował odwrócić rzutem z dystansu Mateusz Bartosz, ale spudłował.

Anwil Włocławek - PGE Turów Zgorzelec 75:77 (18:11, 15:21, 13:15, 18:17, dogrywka 11:13)
Anwil Włocławek:
Marcus Ginyard 20, Seid Hajric 12, Tony Weeden 10, Ruben Boykin 9, Arvydas Eitutavicius 7, Krzysztof Szubarga 5, Nikola Jovanovic 5, Michał Sokołowski 4, Mateusz Bartosz 3.

PGE Turów Zgorzelec: Ivan Opacak 24, Russell Robinson 12, Aaron Cel 10, Michał Chyliński 9, Ivan Zigeranovic 8, Djordje Micic 6, David Jackson 6, Damian Kulig 2, Piotr Stelmach 0, Robert Lewandowski 0.

Stan rywalizacji play off (do trzech zwycięstw): 3-1 dla koszykarzy PGE Turowa, którzy awansowali do finału, gdzie spotkają się ze Stelmetem Zielona Góra. Przeciwnikem Anwilu w walce o brązowy medal będzie AZS Koszalin.