Koszykówka: PGE Turów poległ w Poznaniu. Zdecyduje piąty mecz

PK
Michał Pawlik
Koszykarze PGE Turowa Zgorzelec nie mieli nic do powiedzenia w czwartym starciu ćwierćfinałowej rywalizacji play-off z Basketem Poznań. Podopieczni trenera Jacka Winnickiego przegrali aż 47:69 i o awansie do półfinału zdecyduje sobotni mecz w Zgorzelcu.

Liczymy, że podopieczni trenera Jacka Winnickiego wyciągnęli wnioski z wczorajszej porażki i już dziś zapewnią sobie awans do półfinału play-off Tauron Basket Ligi.

Koszykarze obu drużyn powoli kończą rozgrzewkę, dlatego czym prędzej spieszymy podać pierwsze piątki.

PBG Basket Poznań: Grzegorz Surmacz, Łukasz Wiśniewski, Vladimir Tica, Cliff Hawkins, Mujo Tuljković.

PGE Turów Zgorzelec: Daniel Kickert, Torey Thomas, Konrad Wysocki, Robert Tomaszek, Michael Kuebler.

I KWARTA

Pierwsza piłka dla Turowa. Tomaszek wygrał rozpoczęcie z Ticą.

Wynik otwierają gospodarze - jeden rzut wolny wykorzystał Surmacz.

Jest pierwszy punkt dla gości. Z linii trafił Tomaszek. 1:1 po dwóch minutach gry.

Pierwsza zmiana w Turowie - za Kickerta na plac gry wszedł Brkić.

Po 3,5 minutach rywalizacji wynik iście piłkarski - nadal 1:1.

Impas przełamał Tuljković, który wyprowadził swój zespół na dwupunktowe prowadzenie.

Na półmetku I kwarty 6:1 dla gospodarzy, dzięki "trójce" Wiśniewskiego. Turów nadal pozostaje bez skutecznego rzutu z gry (0/9).

Po udanej akcji Hawkinsa trener Winnicki nie wytrzymał i musiał wziąć czas. Basket prowadzi już 8:1.

W końcu! Trafił Tomaszek i jest 8:3. 3,5 min. do końca kwarty.

Bardzo aktywny Tomaszek popełnił już drugi faul. W jego miejsce na parkiecie zameldował się Zigeranović.

2 min. 40 sek. do końca tej partii. 12:4 prowadzi Basket.

Koniec pierwszej kwarty. 20:8 dla gospodarzy. Zgorzelczanie trafili tylko 2 z 15 rzutów z gry! Dla Turowa punktowało tylko dwóch graczy - Tomaszek (5) i Jackson (3).

II KWARTA

Tę część gry rozpoczyna celna "trójka" Millera. 23:8.

Po dwóch udanych akcjach Kuliga zrobiło się 28:10! Oj nie tak wyobrażali sobie ten mecz kibice ze Zgorzelca...

O grze Turowa ciężko powiedzieć cokolwiek dobrego. Sześć minut przed przerwą Basket prowadzi aż 32:11.

Trzecia w tym meczu "trójka" Millera, po chwili wsad Dąbrowskiego i mamy 40:15! Do przerwy nieco ponad dwie minuty.

Nareszcie przerwa. Koszykarze Turowa są już w szatni, gdzie mają kilkanaście minut na przemyślenie swojej postawy w pierwszej połowie. Wynik mówi sam za siebie - Basket prowadzi na półmetku rywalizacji aż 41:16, a zgorzelczanie trafili tylko 3 na 32 rzuty z gry!

III KWARTA

Czy po zmianie stron zobaczymy lepsze oblicze Turowa?

Zaczęło się od czterech z rzędu punktów dla gości - 41:20.

Kolejne udane akcje Turowa, przewaga Basketu zmalała do 18 oczek - 43:25.

Minęło pięć minut gry w tej partii. Turów ciągle daleko odrobienia strat. Basket prowadzi 46:27.

Turów wyraźnie poprawił defensywę, ale zdobywanie punktów w dalszym ciągu przychodzi im z wielkim trudem. 3 min. i 20 sek. do końca kwarty i mamy 48:27.

55:29 na pół minuty przed końcem tej kwarty...

Koniec trzeciej odsłony rywalizacji, która zakończyła się remisem. Mimo na wysokim prowadzeniu są gospodarze [b](55:30) i wszystko wskazuje na to, że losy ćwierćfinału rozstrzygną się w Zgorzelcu, w meczu numer pięć.[/b]

IV KWARTA

Ostatnią część gry rozpoczął skuteczną akcją Ocokoljić.

61:30... Zgorzelczanie marzą już chyba tylko o tym, by ten mecz się skończył.

5 minut do końca - 65:37. Oby Turów wyszedł z "trzydziestki"...

...udało się! 69:45 na 1,5 minuty przed końcem. Czekamy na ostatni gwizdek.

Koniec mecz. Turów poległ w stolicy Wielkopolski 47:69. W rywalizacji do trzech zwycięstw jest remis 2:2. O awansie do półfinału piąty mecz, który rozegrany zostanie w sobotę w Zgorzelcu.