Koszykówka: Koszykarki CCC wygrały na inaugurację ligi

Marcin Indzierowski
Na inaugurację koszykarskiej ekstraklasy pań polkowiczanki odniosły planowe zwycięstwo w Łodzi nad ŁKS-em. Mecz nie był jednak spacerkiem.

Zespół z miasta włókniarzy w sezonie 2010/2011 zajął ostatnie miejsce w FGE, ale gra w niej nadal, bo działacze zdecydowali się na wykupienie dzikiej karty. W ślad za tym poszły transfery. W większości udane, o czym można było przekonać się zwłaszcza w pierwszej połowie sobotniego pojedynku.
W połowie drugiej kwarty polkowiczanki przegrywały nawet 21:29 i do odmiany losów pojedynku konieczna była poważna rozmowa w szatni. Pogadanka w wykonaniu trenera Krzysztofa Koziorowicza poskutkowała, bo trzecią odsłonę meczu pomarańczowe wygrały różnicą aż 14 punktów (27:13). ŁKS do końca próbował gonić wynik, ale bardzo skutecznie grająca silna skrzydłowa CCC, Iva Perovanovic (7/8 w rzutach za 2) w ważnych momentach zadbała o to, by wicemistrzyniom Polski już na starcie ligi nie przytrafiła się przykra wpadka.

- Pierwsza połowa nie była zbyt udana w naszym wydaniu, ale trzecia kwarta pokazała, że w naszym zespole drzemią duże możliwości - ocenił Arkadiusz Rusin, drugi trener CCC.

Smaczku pojedynkowi ŁKS - CCC dodawała obecność w składzie gospodyń 2 koszykarek, które w poprzednim sezonie przyczyniły się do wywalczenia przez pomarańczowe wicemistrzostwa Polski. Mowa o Nataliji Trofimowej i Justynie Jeziornej. Białorusinka z polskim paszportem bardzo dobrze spisywała się w pierwszej połowie (8 punktów, 2 asysty) i w dużej mierze dzięki jej postawie ŁKS cieszył się z prowadzenia. Po przerwie Trofimowa wyraźnie spuściła z tonu, podobnie zresztą jak większość łodzianek. Występ Jeziornej (12 minut, 0 punktów) przeszedł praktycznie bez echa...

ŁKS Siemens AGD Łódź - CCC Polkowice 63:72 (15:14, 20:17, 13:27, 15:14)
ŁKS: Dalembert 17, Prochaska 12 (2), Trofimowa 8 (2), Kenig 7 (1), Hoewisch 6 (2), Raymond 6 (1), Bofia Balana 5, Jeziorna 0.
CCC: Perovanovic 14, Maltsi 13 (1), Musina 11 (1), Petronyte 10, Zoll 9 (1), Walich 6, Gajda 5 (1), Frazee 4, Majewska 0.