Koszykówka. InvestInTheWest Enea Gorzów Wielkopolski - Ślęza Wrocław 63:69

MW
Ślęza Wrocław
Ślęza Wrocław wygrała na wyjeździe w ramach 21. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet z InvestInTheWest Eneą Gorzowem Wielkopolskim 69:63. To trzecie zwycięstwo z rzędu drużyny Arkadiusza Rusina. Ekipa z Dolnego Śląska, dzięki zwycięstwu awansowała na trzecie miejsce w tabeli.

Początek spotkania należał do Żółto-Czerwonych. Wrocławianki szybko wyszły na prowadzenie i pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 22:11 dla Ślęzy. Potem mecz się wyrównał gospodynie z Gorzowa się przebudziły, ale wrocławianki
schodziły do szatni z ośmiopunktową przewagą. Po przerwie Ślęza kontrolowała przebieg spotkania i utrzymywała bezpieczną przewagę nad rywalkami. Wrocławianki znów pokazały, się ze świetnej strony w obronie.

Najskuteczniejszą zawodniczką wrocławskiej ekipy była Cierra Burdick, która zdobyła 16 oczek. Pod koszem rządziła dziś Taissia Udodenko, która zebrała 8 piłek.

Dzięki zwycięstwu w Gorzowie Wielkopolskim zawodniczki Arkadiusza Rusina awansowały z piątej na trzecią lokatę w tabeli Energa Basket Ligi Kobiet. To trzecie zwycięstwo z rzędu Czerwono-Żółtych.

InvestInTheWest Enea Gorzów Wielkopolski - Ślęza Wrocław 63:69 (11:22, 14:11, 15:17, 23:19)

Enea:Linskens 14, Juskaite 12, Prezelj 10, Zoll-Norman 8, Papova 8, Atkins 7, Fikiel 2, Rytsikowa 2.
Ślęza:Burdick 16, Kastanek 11, Palenikova 11, Miletic 11, Udodenko 9, Dikeoulakou 7, Colson 2, Dobrowolska 2.