Koszykówka. Eliminacje ME kobiet: Belgia - Polska 100:63

Polki były bez szans w starciu z Belgijkami
Belgia pokonała reprezentację Polski kobiet 100:63 w ramach kwalifikacji do EuroBasketu 2017. Najlepszą zawodniczką ekipy Teodora Mołłowa była Ewelina Kobryn z 16 punktami.

Spotkanie w pierwszych minutach było bardzo wyrównane i żadna z drużyn nie potrafiła zdobyć większej przewagi. Dopiero po trafieniach Kim Mestdagh i Julie Vanloo Belgia prowadziła 16:10. Straty odrabiały jednak Justyna Żurowska-Cegielska i Ewelina Kobryn, dzięki czemu biało-czerwone przegrywały zaledwie dwoma punktami po 10 minutach rywalizacji. Druga część meczu była jednak zdecydowanie lepsza dla gospodyń. W pewnym momencie zanotowały serię 15:0 i po trójce Antonii Delaere prowadziły nawet 39:24. Po pierwszej połowie rywalki naszej kadry wygrywały aż 45:28.

W drugiej połowie prowadzenie gospodyń jeszcze wzrosło. Belgijkom udało się też przekroczyć barierę 100 zdobytych punktów.
W polskim zespole wystąpiły dwie zawodniczki z dolnośląskich klubów. Mowa o Andżelice Stankiewicz z MKS-u Polkowice i Agnieszce Śnieżek ze Ślęzy Wrocław. Lepsze wrażenie wywarła ta pierwsza.

Kolejne spotkanie kwalifikacyjne Polki zagrają na Białorusi w środę 24 lutego. Będzie to rewanż za pierwszy mecz tych drużyn rozegrany w ubiegłym roku w Wałbrzychu. Zespół Mołłowa wygrał wówczas 65:56.

Przypomnijmy, że w eliminacjach ME 2017 biorą udział 33 zespoły, podzielone na dziewięć grup - sześć cztero-zespołowych i trzy z trzema ekipami. Do turnieju finałowego zakwalifikują się zwycięzcy grup oraz sześć najlepszych drużyn z drugich miejsc.