Koszykówka: Dexia Mons Hainaut - PGE Turów Zgorzelec 98:97

Grzegorz Bereziuk, JG
Na zakończenie przygody z EuroPucharem PGE Turów przegrał w Mons z tamtejszą Dexią 97:98.

Oba zespoły szanse na awans do dalszych gier straciły tydzień temu, ale w ostatnim meczu chciały pograć jak najdłużej. Prowadzenie przechodziło bowiem z rąk do rąk, a o losach meczu musiały zadecydować dwie dogrywki. Od początku zgorzelczanie grali mądrze i zespołowo, ale pierwszą kwartę wygrali tylko 22:21. Turów na chwilę stracił prowadzenie, ale szybko poprawił grę w obronie, a po udanych akcjach szybko przechodził do ataku. Sygnał do budowania przewagi dał Daniel Kickert. Australijczyka wspierali David Jackson, Ronald Moore i Konrad Wysocki. Turów do przerwy wygrywał już 45:32. Goście roztrwonili wydawało się bezpieczną przewagę. Dexia uciekła na kilka punktów, ale w końcówce Turów zerwał się do walki i po rzucie Moore’a doprowadził do dogrywki (74:74). W niej zgorzelczanie prowadzili już 11:3, ale po 45. min gry było 85:85. W drugiej dogrywce lepsi okazali się gospodarze i ostatecznie wygrali 98:97.

Zgorzelczanie zakończyli udział w EuroPucharze z bilansem dwóch wygranych i czterech porażek. W drugim meczu Alba wygrała w Podgoricy 72:57 i triumfowała w grupie H.