Koszykówka: CCC Polkowice - Lotos Gdynia 73:49

JG
Od zwycięstwa rozpoczęły zmagania w półfinale play-off Ford Germaz Ekstraklasy koszykarki CCC Polkowice. Podopieczne Arkadiusza Rusina na własnym parkiecie pokonały Lotos Gdynia 73:49. Rywalizacja w tej fazie toczy się do trzech wygranych.

Już do przerwy "Pomarańczowe" właściwie zdemolowały rywalki. W pierwszej kwarcie rzuciły siedem oczek więcej niż przeciwniczki. W drugiej nie pozwoliły im zdobyć ani jednego (!) punktu z gry, a gdynianki trafiły tylko jeden rzut osobisty. Efekt? Wygrana kwarta stosunkiem 17:1.

Przyjezdne od początku miały zresztą problem ze skutecznością z gry. Aneika Anna Henry przez pierwsze 20 min. z pięciu prób za 2 punkty nie trafiła żadnej, a jej koleżanki z zespołu przez ten czas w tej samej statystyce mogły dopisać sobie jedynie trzy dobre rzuty. Wśród gospodyń najskuteczniejsza była Agnieszka Bibrzycka, która zdobyła 14 punktów.

CCC Polkowice - Lotos Gdynia 73:49 (17:10, 17:1, 16:23, 23:15).