Koszykarki Ślęzy Wrocław awansowały do półfinału Orlen Basket Ligi!

Kuba Skowroński
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne mat. prasowe
Wrocławianki wygrały decydujący mecz z Zagłębiem Sosnowiec 72:66 i awansowały do najlepszej czwórki mistrzostw Polski. Spotykanie rozegrano w niedzielę w hali KGHM Ślęza Arena.

W pierwszej kwarcie inicjatywę przejęły zawodniczki Ślęzy Wrocław prowadząc 21:16. W drugiej odsłonie do głosu doszły koszykarki Zagłębia Sosonowiec, które do przerwy wygrywały 36:39. W trzeciej części wrocławianki zdobyły 22 punkty z gry i prowadziły pięcioma punktami (58:53). W ostatniej kwarcie meczu oba zespoły grały nerwowo. Na 27 sekund przed końcową syreną bardzo ważny rzut za trzy punkty oddała Angel Barker (Ślęza Wrocław). Na tablicy świetlnej był wynik 68:63 dla miejscowych. Jednak kilka sekund później podobnym rzutem popisała się Zoe Wadoux (Zagłębie Sosonowiec). Wrocławianki w najważniejszym fragmencie spotkania zachowały chłodną głowę wykorzystując wszystkie rzuty wolne i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 72:66. Świetnie spisała się rozgrywająca Ślęzy Alexa Held (21 punktów, 6 asyst, 4 zbiórki).

Ślęza Wrocław zagra w półfinale z rozstawioną z jedynką drużyną KGHM BC Polkowice. Pierwszy mecz o awans do wielkiego finału Orlen Basket Ligi Kobiet odbędzie się już 5 marca o godzinie 18:00 w Polkowicach.

Trzeci mecz ćwierćfinału play off
Ślęza Wrocław – MB Zagłębie Sosnowiec 72:66 (21:16, 15:23, 22:14, 14:13)

Ślęza: Alex Held 21, Angel Baker 15, Natalia Kurach 15, Martyna Pyka 10, Schaquilla Nunn 7, Digna Strautmane 3, Aleksandra Mielnicka 1, Anna Wińkowska 0;

MB Zagłębie: Quinn Urbaniak-Dornstauder 16, Jessica January 15, Batabe Zempare 11, Aleksandra Wojtala 7, Zoe Wadoux 7, Marzena Marciniak 6, Klaudia Wnorowska 3, Alicja Jarząb 1, Martyna Czyżewska 0.

Stan rywalizacji (do dwóch zwycięstw): 2-1 dla Ślęzy. Awans do półfinału: Ślęza.