KGHM #VolleyWrocław z rekordową serią porażek w Tauron Lidze

Jakub Skowroński
PAP/Maciej Kulczyński
Siatkarki KGHM #VolleyWrocław przegrały dziewiąty mecz z rzędu w Tauron Lidze. To najdłuższa seria porażek w historii klubu w tych rozgrywkach. Wczoraj wrocławianki poległy na własnym parkiecie z Energą MKS-em Kalisz 2:3.

Początek spotkania zapowiadał kolejną porażkę podopiecznych Michala Maška. W pewnym momencie biało-zielone przegrywały aż 2:11. Tak dużej straty na początku seta nie udało się odrobić. Pierwsza partia spotkania zakończył się wynikiem 18:25. W drugim secie gra wrocławianek się pogorszyła. 12 punktów – tyle zdobył KGHM, gdy piłkę setową miały siatkarki z Kalisza. Ostatecznie druga partia zakończyła się wynikiem 16:25.

Prawdziwe odrodzenie nastąpiło w trzecim secie. Zawodniczki #VolleyWrocław w pewnym momencie prowadziły 13:6. Jednak zawodniczkom MKS-u Kalisz udało się odrobić straty z początku trzeciej partii i doprowadziły do remisu 24:24. Obronną ręką wyszły biało-zielone wygrywając 27:25. Drużyna gości w czwartym secie miała dużą szansę na zakończenie meczu, prowadząc aż sześcioma punktami (9:15). Wrocławianki odrobiły straty i doprowadziły do tie-breaka (25:21). W piątym secie lepsze okazały się siatkarki niebiesko-biało-czerwonych, wygrywając 9:15.

#VolleyWrocław zajmuje dziewiąte miejsce w Tauron Lidze (14 pkt) i dalej nie jest pewien utrzymania w lidze. W tabeli na dziesiątej pozycji plasuje się ITA TOOLS Stal Mielec (13 pkt), 11. lokatę zajmuje Metalkas Pałac Bydgoszcz (12 pkt). Na ostatnim miejscu znajduje się Grupa Azoty Akademia Tarnów (8 pkt). Do końca fazy zasadniczej pozostały trzy spotkania. Z siatkarską elitą pożegna się jedna z wymienionych powyżej drużyn. W tabeli prowadzi Grupa Azoty Chemik Police (52 pkt), drugie miejsce zajmuje BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała (46 pkt), na trzeciej pozycji jest PGE Rysice Rzeszów (45 pkt).

Kilka dni temu ogłoszono, że Michał Mašek wraz z końcem sezonu przestanie pełnić rolę trenera siatkarek z Wrocławia. Jego miejsce ma zająć Bartłomiej Dąbrowski – obecny asystent Stephane'a Antigi, który trenuje PGE Rysice Rzeszów.

Następne spotkanie KGHM #VolleyWrocław zagra na wyjeździe z UNI Opole 23 lutego o godz. 20:30.

KGHM #VolleyWrocław vs Energa MKS Kalisz 2:3(18:25, 16:25, 27:25, 25:21, 9:15)
Volley: Szczurowska (3), Lewandowska (7), Muhlsteinova, Bączyńska (14), Ponikowska (11), Stronias (10), Pawłowska (libero) oraz Gancarz, Szady (3), Stancelewska (23), Chorąża (2).
MKS: Wawrzyniak (2), Drużkowska (9), Mlinar (17), Rasińska (29), Efimienko-Młotkowska (8), Fedorek (22), Śliwka (libero) oraz Kuligowska (4), Ashburn, Cygan, Pajdak (libero).