Judo: Ponad 400 zawodników walczyło w Orbicie

PAW
Ponad 400 zawodników z 22 państw walczyło przez weekend w zawodach Pucharu Europy U-20 w judo, które rozegrano we wrocławskiej hali Orbita.

Najlepiej z Polaków spisał się Patryk Ciechomski, który zajął drugie miejsce w wadze 90 kg. W niedzielnym finale zawodnik AZS PWSZ Jutrzenka Płock przegrał przez ippon z Kazachem Samatem Jessenem. Wcześniej Polak wygrał trzy walki.
W drugim i ostatnim dniu zawodów na trzecich pozycjach uplasowało się czworo biało-czerwonych: Karolina Pieńkowska (52 kg, AZS UW Warszawa), Arleta Podolak (57 kg, AZS UW Warszawa), Jakub Zakrzewski (100 kg, AZS AWFiS Gdańsk) i Patryk Broniec (+100 kg, AZS AWF Warszawa). Natomiast w sobotę na najniższym stopniu podium w hali Orbita stanęli Beata Pacut (78 kg, Czarni Bytom) i Michał Bartusik (66 kg, Millenium Rzeszów).