Jarosław Kaczyński w Kórniku: Platforma Obywatelska to jest partia zewnętrzna wobec Polski

Daniel Świerżewski
Daniel Świerżewski
PAP
PAP
Jarosław Kaczyński spotkał się z mieszkańcami Kórnika
Jarosław Kaczyński spotkał się z mieszkańcami Kórnika PAP/Paweł Jaskółka
Udostępnij:
Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński spotkał się w sobotę z mieszkańcami wielkopolskiego Kórnika. Jednym z głównych tematów był węgiel i obawa, czy zimą Polacy nie będą marznąć. - Nikt nie będzie siedział w zimnym mieszkaniu dlatego, że nie ma węgla; będziemy prowadzili dalsze działania, by ceny węgla były niższe - zapewnił Kaczyński.

O węglu

Lider PiS swoje wystąpienie rozpoczął od - jak ocenił - obecnie najbardziej emocjonującej kwestii węgla. Zwrócił uwagę, że kilka miesięcy temu ogłoszono embargo na rosyjski węgiel, a do jego szybkiego wprowadzenia wzywał m.in. szef PO Donald Tusk.

Zaznaczył, że zakup węgla wbrew pozorom nie jest prostą sprawą, ale - zapewnił - spółki działają i węgiel jest kupowany w dużych ilościach. "Nie chcę operować danymi sprzed dni, bo to się w każdym dniu zmienia, ale to co najmniej było, w momencie kiedy wybuchły te dyskusje, 6,5 mln ton" - mówił dodając, że tego węgla będzie jeszcze więcej.

"W tej chwili tych zamówień, w różnych miejscach na świecie, jest tyle, że tego węgla wystarczy" - podkreślił.

Przyznał, że przy zakupie węgla jest "wąskie gardło", którym są porty. "Ich moc przeładunkowa jest duża i ciągle rośnie, ale ogromna część nabrzeży tych portów została sprzedana. Kto jest sprzedał? Myśmy je sprzedali? Nie! Sprzedała je Platforma Obywatelska" - wskazywał szef PiS.

Zapewnił jednocześnie, że węgla nie zabraknie. "Nikt nie będzie siedział w zimnym mieszkaniu dlatego, że nie ma węgla" - powiedział Kaczyński.

Wskazał na 3 tys. zł dopłaty do zakupu węgla i zapewniał, że "będziemy prowadzili dalsze działania także zmierzające do tego żeby te prawie 8 tysięcy składów węglowych, które są w Polsce w pewnym momencie musiało obniżyć ceny". "Jeśli będzie duża ilość węgla dostarczana na rynek, no to wtedy automatycznie ceny są obniżane" - mówił.

Kaczyński zwrócił uwagę, że mimo to "robi się wokół tego awanturę" i "stan zagrożenia, aby wywołać lęk, żeby wywołać chaos". W tym kontekście przywołał piątkowe wystąpienia w Sejmie premiera Mateusza Morawieckiego, który mówił o sytuacji na rynku węgla. "Słusznie mówił premier, że to jest polityka dokładnie równoległa z tym, co robi, co chce robić Putin. I każdy odpowiedzialny polityk, jeżeli jest polskim politykiem, choćby po trosze polskim patriotą, musi brać to pod uwagę. Niestety, nasi przeciwnicy, a przynajmniej znaczna ich część, w ogóle tego pod uwagę nie bierze" - stwierdził Kaczyński.

Prezes PiS poruszył też temat zboża i wskazywał, że Ukraińcy są jego wielkim eksporterem i szukają dróg jego zbytu. "Dostarczenie tego zboża jest w ich interesie, jest w naszym interesie, bo wspieramy Ukrainę, ale jest także w naszym interesie, bo jeżeli zboża nie będzie, to będzie głód w Afryce, na Bliskim Wschodzie i ruszy nowa, ogromna fala uchodźców na Europę, i znów będą od nas żądać abyśmy ich przyjmowali" - zwróci uwagę.

Zaznaczył jednak, że ukraińskie zboże ma tylko przejeżdżać przez Polskę. "A wszystkie te wieści o tym, że tu są jakieś znaczące ilości zboża w mieszalni pasz, czy w innych miejscach, są po prostu wieściami nieprawdziwymi, ale ciągle się to głosi" - mówił.

"Nikt nie straci, wszyscy rolnicy sprzedadzą swoje zboża po naprawdę bardzo przyzwoitych cenach, nawet jeśli uwzględnić inflację" - podkreślał.

Donald Tusk jest po stronie tworzących wobec Polski czarny PR

Wobec Polski czarny PR jest na ogromną skalę przez różne siły uprawiany; Donald Tusk jest po stronie tych, którzy go tworzą - ocenił w sobotę prezes PiS Jarosław Kaczyński. Dodał, że Platforma Obywatelska jest to "partia zewnętrzna wobec Polski".

Według prezesa Kaczyńskiego Polska "ma teraz na świecie, jeśli chodzi o popularność, najlepszy czas od lat 80., bo wtedy rzeczywiście o Polsce i Solidarności bardzo dużo na świecie mówiono i pisano i to w dobrych kontekstach, a później zaczęło się to szybko zmieniać".

"Dzisiaj mamy znów ten dobry czas i dobrze, żeby ten czas wykorzystać, ale to świetnie by nam wychodziło, gdyby była tutaj elementarna jedność sił politycznych, albo - jak to się mówi z francuska - klasy politycznej, wokół podstawowych interesów narodu" - zaznaczył Kaczyński na sobotnim spotkaniu.

Jak wskazał, "nasza kondycja w odbiorze zewnętrznym jest bardzo ważnym elementem tego wszystkiego, co w ogóle dotyczy kondycji Polski". "Jeżeli ktoś to psuje, a opozycja bez przerwy, choćby w Parlamencie Europejskim tym się zajmuje, to Polsce bardzo szkodzi. Nie tylko w wymiarze finansowym, ale w każdym wymiarze i szkodzi nie tylko Polsce, szkodzi każdemu Polakowi, który z jakichś względów znajduje się za granicą, na Zachodzie" - powiedział.

"Pamiętajcie o tym, że to jest szkodzenie nie tylko Polsce, ale to jest szkodzenie Polakom" - podkreślił zwracając się do zgromadzonych.

Zdaniem Kaczyńskiego "moglibyśmy dzisiaj uczynić bardzo naprawdę duży krok w przełamaniu tego czarnego PR wobec nas, bo naprawdę wobec Polski ten czarny PR jest na ogromną skalę przez różne siły uprawiany - no, ale gdybyśmy byli razem". "Ale niestety, jeśli to spersonifikować, to Donald Tusk jest po dokładnie drugiej stronie, tych, którzy tworzą ten czarny PR" - powiedział Kaczyński.

"To, że w państwie demokratycznym istnieje opozycja, to jest normalne. To, że krytykuje, też to jest normalne, że krytykuje czasem przesadnie, czasem nawet nieprawdziwie - tak, to też się zdarza we wszystkich krajach demokratycznych i trzeba się z tym pogodzić, taki jest koszt demokracji" - zaznaczył prezes PiS.

Jednak - zdaniem Kaczyńskiego - "to, co wyprawia się w Polsce, tak zwana opozycja totalna, to jest zjawisko zupełnie w świecie niespotykane, to jest rzecz zupełnie niebywała". "Oni bardzo często reprezentują tu niemieckie interesy i pokazują na Zachód, na Niemcy, jako na wzór" - mówił prezes PiS.

"Oczywiście Niemcy za to, co zrobili w Polsce i w innych krajach na świecie, za Holokaust - to za to jeszcze przez siedem pokoleń powinni być tam odpowiednio nisko ustawieni" - ocenił Kaczyński. Przyznał jednocześnie, iż "jest prawdą, że w wielu wypadkach można się od nich uczyć, właśnie tego, że są zjednoczeni, że działają razem, że w istocie w sprawach, które są ważne dla ich narodu, wszyscy mówią jednym głosem".

"No bardzo bym chciał, aby w Polsce stało się podobnie. Ale dzisiaj, niestety, w Polsce nie tylko, że nie ma jednego głosu, bo to też byłoby źle - ja tylko o tych sprawach, które są wspólne dla narodu. Ale my mamy (...), to trzeba jasno powiedzieć: głos polski i głos zewnętrzny. De Gaulle mówił o partii komunistycznej, że to jest partia zewnętrzna. Tak, to była partia zewnętrzna, w istocie rosyjska. I podobnie jest w Polsce: przynajmniej Platforma Obywatelska to jest partia zewnętrzna wobec Polski. Wobec polskich interesów" - podsumował Kaczyński.

O stawce wyborów

Stawką wyborów będzie to czy w Polsce ma być demokracja, praworządność, czy jakaś władza o charakterze chaotycznej dyktatury, która się z żadnym prawem, z żadnymi regułami i z żadnymi tzw. wartościami europejskimi nie liczy - powiedział w sobotę Jarosław Kaczyński. Część swojego wystąpienia poświęcił Platformie Obywatelskiej.

"Dziś stawką tych wyborów, które mają być za kilkanaście miesięcy będzie pytanie: czy w Polsce ma być demokracja, praworządność, czy jakaś władza o charakterze takiej chaotycznej dyktatury, która się z żadnym prawem, z żadnymi regułami i oczywiście z żadnymi tzw. wartościami europejskimi nie liczy" - powiedział Jarosław Kaczyński. "Chociaż oczywiście Europa, a w szczególności Niemcy przyklasną: tak, dobrze, i poklepią po plecach" - dodał.

Wskazał na wypowiedzi o wyprowadzaniu siłą z urzędów osób, które mają kadencję. "Nie wiem, dlaczego na panią prezes (Trybunału Konstytucyjnego Julię) Przyłębską są potrzebni silni mężczyźni. Nie słyszałem, żeby ona kiedyś trenowała jakieś sporty walki, czy coś takiego. Jeżeli chodzi o prezesa (Narodowego Banku Polskiego Adama) Glapińskiego, to on też już swoje lata ma, chociaż kiedyś rzeczywiście coś trenował i rzeczywiście słaby nie był. No, ale lata lecą" - zaznaczył.

"Krótko mówiąc: to są rzeczy po prostu niesłychane" - podkreślił prezes PiS.

"Bo oczywiście te zarzuty dotyczące tego, co się działo za ich rządów: te wpadania do redakcji, wyrywania laptopów, ta próba likwidowania w sensie medialnym bardzo ciężkiej afery, która pogrążyła Platformę, to wszystko są przykłady całkowitego nieliczenia się z jakimikolwiek zasadami demokracji, z jakimikolwiek zasadami polskiej konstytucji, a także różnego rodzaju europejskich, ale ratyfikowanych przez nas zobowiązań, z którymi mamy obowiązek się liczyć. Wszystko to się nie liczyło" - powiedział.

"Liczyło się to, że oni mają utrzymać władzę, i tej władzy nie utrzymali. No i miejmy nadzieję, że jej nie odzyskają" - wskazał Jarosław Kaczyński.

O rządzie na trudne czasy

"Chciałbym, żeby państwo sami to przyjęli do wiadomości i przekazywali innym, że warto mieć dobry rząd na trudne czasy. Dajemy sobie radę w sytuacjach, w których wydawałoby się, nie można. Bo te słowa ministra (Jacka - PAP) Rostowskiego, że pieniędzy (...) nie ma i nie będzie, okazały się nieprawdziwe" - powiedział Kaczyński.

Prezes PiS przypomniał, że "nasze zadłużenie spadło". "Mamy w tej chwili 54 proc. To jest dużo, blisko tego progu ostrzegawczego z konstytucji, no, ale było przeszło 57 proc., wyżej niż ten próg ostrzegawczy" - wyjaśnił.

"Krótko mówiąc (...), dajemy sobie radę, a jeżeli pytać o tę przyczynę główną - to nie jest to jakieś nasze cudotwórstwo; nie jest to, że my mamy jakieś nadzwyczajne możliwości i że mamy jakąś grupę geniuszy przy władzy" - mówił. "Nie. Po prostu jesteśmy uczciwi tam, gdzie jest nieuczciwość, bo się zdarza" - podkreślił.

"Prowadzimy taką politykę, jaką normalna, uczciwa władza w Polsce powinna prowadzić" - wyjaśnił Kaczyński.

Prezes PiS zwrócił uwagę, że "druga strona jest dokładnie zaprzeczeniem takiej właśnie polityki". "Niezależnie od tego, co tam wykrzykuje w Sejmie, niezależnie od tego, co mówi (Donald - PAP) Tusk, niezależnie, co mówi ten wskakujący ciągle na mównicę (...) (Władysław - PAP) Kosiniak-Kamysz" - ocenił.

"Krótko mówiąc, warto, żeby Polska w tym trudnym czasie, który jest ciągle przed nami, bo trwa wojna i nie wiadomo, jak się skończy; bo są różnego rodzaju inne zagrożenia; bo grozi światowa recesja - dobrze, żeby w tych czasach Polska miała właśnie taki zwykły, dobry rząd" - tłumaczył polityk.

Jarosław Kaczyński przyznał, że w momentach, gdy śpiewają mu sto lat, "zawsze wspomina o swoim bracie". "Bo bez niego byśmy tutaj nie byli, a on umarł, zginął tragicznie mając lat 60" - mówił. "Warto o nim wspomnieć, bo powtarzam, bez Lecha Kaczyńskiego nie byłoby PiS - tak, jak przedtem Porozumienia Centrum; nie byłoby tego całego nurtu, który doprowadził do Zjednoczenia Prawicy i do zwycięstw i rzeczywistych zmian w naszym kraju, do porzucenia tej polityki nadużycia" - podkreślił.

"Przed nami wybory. Pewnie jeszcze niejeden raz się spotkacie państwo - jeśli tylko będziecie chcieli - z politykami PiS. Ja też pewnie tutaj w kampanii wyborczej będę" - mówił. "Chciałbym, żeby państwo sami to przyjęli do wiadomości - chociaż wiem, że państwo to pewnie wiedzą (...) - i przekazywali innym, że warto mieć dobry rząd na trudne czasy" - podkreślił prezes PiS.

Źródło:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

miejsce #1

Garmin

Garmin Venu Czarny (0100217313)

1 859,00 zł899,00 zł-52%
miejsce #2

Amazfit

Amazfit GTR 3 Czarny

1 118,39 zł569,00 zł-49%
miejsce #5

Huawei

Huawei Watch Fit Różowy

420,00 zł319,00 zł-24%
Materiały promocyjne partnera

Irański reżim zaczyna się chwiać

Materiał oryginalny: Jarosław Kaczyński w Kórniku: Platforma Obywatelska to jest partia zewnętrzna wobec Polski - Portal i.pl

Komentarze 14

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

N
Nobody63
"PIS i PO to jedno zło"

"PIS i PO to jedno zło"

Powstaje nowa partia POLSKA JEST JEDNA

https://www.pjj.tv

https://www.youtube.com/watch?v=_3RMW4GP73c

Rafał Piech ogłosił start ruchu społecznego Polska Jest Jedna w wyborach samorządowych i parlamentarnych

– Polska Jest Jedna to organizacja, która zawsze będzie stała na straży Wolności, będzie broniła Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, zawsze będzie broniła prawdy i wolnego wyboru – zadeklarował Rafał Piech, jeden z liderów tego ruchu społecznego. I ogłosił, że organizacja podjęła decyzję o rozpoczęciu przygotowań do udziału w wyborach samorządowych do sejmiku województwa i w wyborach parlamentarnych.

Piech podkreślił, że PJJ chce „Polakom przywrócić Polskę. Polskę wolną, Polskę niezależną, naszą Polskę”. Jak wskazywał, ruch społeczny, któremu przewodzi powstał, by zabiegać o pełną prawdę i transparentność polityki oraz służb publicznych. Mówił o prawie wolności wyboru każdego obywatela w zakresie własnego zdrowia, suwerenności gospodarczo-politycznej, o pomocy społecznej nowoczesnej i opartej o tradycję edukacji w szkołach, o ochronie zasobów naturalnych i rolnictwa. Ważnym elementem programowym jest też utrzymanie wartości chrześcijańskich w życiu społecznym.

Rafał Piech mocno krytykował próby odwracania się tradycji i zaciągania z Zachodu rewolucyjnych trendów kulturowych. Jak mówił, myślano, że jest to coś dobrego i wyjątkowego, a w rzeczywistości jest to coś, co niszczy Polskę i polskie rodziny. – Dzisiaj mamy odwagę powiedzieć, że budowanie świata bez oparcia tożsamość kulturowej to droga do chaosu. Jedynym wyjściem by przywrócić porządek społeczny jest budowanie go w oparciu o solidny fundament wartości. Moi drodzy, dla nas zawsze był, jest i będzie fundamentem, i tymi wartościami są: Bóg – Rodzina – Ojczyzna – dodał.

https://pch24.pl/rafal-piech-oglosil-start-ruchu-spolecznego-polska-jest-jedna-w-wyborach-samorzadowych-i-parlamentarnych/
N
Nobody63
Sposób Dudy na wakacyjną inflację - zaciśnijcie zęby i dopisujcie zero ... ;)

Walcz z inflacją: EBC prosi obywateli UE o ręczne dodanie zera do banknotów

Europejski Bank Centralny w końcu robi coś, aby zwalczyć szalejącą inflację: prezes EBC Christine Lagarde wezwała dziś wszystkich mieszkańców Europejskiej Unii Monetarnej do dodania zera do swoich banknotów za pomocą markera. W wyniku natychmiastowego działania wartość waluty wzrośnie o 900 procent.

http://nie-wierze-nikomu.pl/index.php/prawda-o-covid-19/101-wakacje-jak-kupowac-nie-bojac-sie-inflacji

Rząd i Niedzielski zaleca - maseczki przy wakacyjnych zakupach ;)

Rząd zaleca noszenie maseczek na oczach przy zakupie towarów

W dążeniu do ograniczenia skutków spirali inflacji, w borykającym się z problemami kraju, rząd zalecił konsumentom noszenie maseczek na oczach podczas zakupu towarów, aby uniknąć szoku spowodowanego cenami, donosi WWN.

http://nie-wierze-nikomu.pl/index.php/prawda-o-covid-19/102-maseczki-koniecznoscia-przy-wakacyjnych-zakupac
N
Nobody63
Wyngla nie zabraknie. Pinoko Morawecki rozkazał ... WYDRUKOWAĆ :))))

----------------

Mateusz Morawiecki: ,,Jesteśmy w sytuacji w pewnym sensie nie do odwrócenia, ponieważ jesteśmy „krajem posiadanym przez kogoś z zagranicy”

https://www.tvp.info/34188184/19102017-1827

Szymon Peres: “Izrael może poszczycić się niespotykanym sukcesem. Na dzień dzisiejszy, wygraliśmy ekonomiczną niezależność i wykupujemy Manhattan, Polskę i Węgry. […] Dla naszego małego kraju jak nasz, to jest naprawdę zadziwiające. Widzę, że wykupujemy Manhattan i wykupujemy Węgry i wykupujemy Rumunię i wykupujemy Polskę. To co widzę, że nie mamy z tym problemów. Dzięki naszemu talentowi, naszym kontaktom i naszemu dynamizmowi, własności prawie wszędzie.”

Cytuję ze strony sejm.gov.pl Interpelacja nr 5712

“Na stronie internetowej sec.gov możemy sprawdzić, że doszło do rejestracji Polski jako zagranicznej firmy emitującej obligacje. Państwo polskie zarejestrowane zostało w stanie Nowy Jork jako korporacja o nazwie “POLAND REPUBLIC OF” działająca w siedzibie Ambasady RP. Firma posługuje się logiem tożsamym z godłem Polski[ii]. Jeden z ostatnich listów rządu RP do Komisji został podpisany jest przez Piotra Nowaka podsekretarza stanu w Ministerstwie Finansów Rzeczypospolitej Polski.”

„Dla nas samych dość za wiele; przyjdź, chochole, na Wesele!”.

http://nie-wierze-nikomu.pl/index.php/prawda-o-covid-19/48-mateusz-morawiecki-polska-jest-krajem-posiadanym-przez-kogos-z-zagranicy
G
Gość
23 lipca, 18:38, Roman:

Nie pomyslalem ze Polska doczeka takiego Pajaca. Wstyd byc Polakiem.

23 lipca, 19:54, Andy:

To nie jest pajac. To jest kanalia, bo w końcu w czyim interesie jest to ciągłe plucie na Niemcy i Europę. Toż po takich słowach Putin tylko zaciera ręce.

Pajace to ta ogromna część społeczeństwa polskiego, która kupuje narrację Kaczyńskiego, o której sam Morawiecki mówi wprost - "Ludzie są tacy głupi, że to działa."

Klamczynski nienawidzi ludzi po co spotykał się z agentem KGB?

G
Gość
sowiecki troll
N
Nobody63
Tusk nie jest "zewnętrzny". To nas polski folksdojcz.

To PIS się okazał partią zewnętrzną, nie reprezentuje interesy Polski tylko globalistów.

Czym się różni PIS od PO ?

Jak do tej pory to rządy PiS są kataklizmem dla Polski. Takie są fakty.

PiS okazał się gorszy od PO, co wcale nie oznacza, że PO nie może być jeszcze gorsze od PiS

 Od aktualnego PiS może też być gorszy przyszły PiS

Dzięki takiemu straszakowi- straszenie PO, elektorat PiS zaakceptował dokładnie to, na co by się nie zgodził za rządów PO.

Na tym polega manipulacja zbiorową świadomością. :PiS zgodził się na likwidację Polski w sposób całkowity, ale stopniowy, lecz nieodwołalny.

PO optuje za natychmiastową likwidacją Polski i również nieodwołalnie.

Różnica wynika z temperatury gotowania żaby – elektoratów PO i PiS.

http://nie-wierze-nikomu.pl/index.php/wiedza/100-cztery-ksiazki-obowiazkowe-lektury-na-wakacje
G
Gość
Weż te pińcet co dał ci twój "wuc" i nachlej się wina, to ukoi twoje nerwy i strach przed rzeczywistością...
G
Gość
Tusk się tylko piekli a nic nie robi bo to Rząd robi a PO tylko o węglu a przeciesz węgla będzie wbrut zobaczycie nie długo jak gdy Pan Prezes muwi to zawsze jest tak i wreście mamy Rząd sprawny.
G
Gość
Wszystko będzie tak jak... odbudowane zamki kazimierzowskie, milion mieszkań i aut elektrycznych .., no i podwyżki uposażenia dla polityķów w sejmie i urzędach oraz podwyżki podatków dla suwerena.
G
Gość
23 lipca, 18:38, Roman:

Nie pomyslalem ze Polska doczeka takiego Pajaca. Wstyd byc Polakiem.

Większy wstyd być POlakiem

A
Andy
23 lipca, 18:38, Roman:

Nie pomyslalem ze Polska doczeka takiego Pajaca. Wstyd byc Polakiem.

To nie jest pajac. To jest kanalia, bo w końcu w czyim interesie jest to ciągłe plucie na Niemcy i Europę. Toż po takich słowach Putin tylko zaciera ręce.

Pajace to ta ogromna część społeczeństwa polskiego, która kupuje narrację Kaczyńskiego, o której sam Morawiecki mówi wprost - "Ludzie są tacy głupi, że to działa."

R
Roman
Nie pomyslalem ze Polska doczeka takiego Pajaca. Wstyd byc Polakiem.
A
Andy
Można też poczytać o cudach Obajtka, o których Kaczyński mówił na innym spotkaniu.

https://wiadomosci.onet.pl/krakow/sprawdzilismy-jakich-cudow-dokonal-obajtek-w-pcimiu-mieszkancy-sa-zaskoczeni/dekt6yr
A
Andy
Bu ha ha. Ale jajcarz. Brakuje przy tym informacji, że na tym samym spotkaniu Kaczyński powiedział też, że wbrew nieprzychylnej PiS-owi propagandzie cukru jest w bród. Każdy zresztą sam się może o tym przekonać zachodząc do pierwszego lepszego sklepu zamiast czytać wrogie media. :D
Więcej informacji na stronie głównej Gazeta Wrocławska
Dodaj ogłoszenie