"Jak z nami koniec to jesteś martwa" - usłyszała,gdy zerwała z chłopakiem. Ten chwycił nóż

Marcin Rybak
Marcin Rybak
Zaktualizowano 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Pixabay
Dawid C. stanie przed sądem, bo rzucił się z nożem na swoją byłą narzeczoną. Nie zabił jej – twierdzi prokuratura – tylko dlatego, że zaczęła uciekać i broniła się. Gdy gonił ją z nożem uciekającą z domu, zranił jej prawy bark i lewą łopatkę. Później w śledztwie przekonywał, że zabić nie chciał. A do wszystkiego doszło, bo ona „zraniła jego uczucia”. Oprócz zarzutów usiłowania zabójstwa mężczyzna jest oskarżony o znęcanie się nad kobietą.

Dawid ma dziś 23 lata. Dagmara od 2015 roku była jego narzeczoną. Wytrzymała z nim trzy lata. Zdaniem prokuratury przez dwa z tych trzech lat – Dawid znęcał się nad swoją partnerką. Miał być o nią chorobliwie zazdrosny. Wyzywał, groził, że zabije i bił, bo podejrzewał ją o zdrady.

Oskarżony nie przyznaje się. Przekonuje, że to ona „grała na jego uczuciach”. I spotykała się z nim tylko wtedy, kiedy on miał pieniądze.

Odeszła latem ubiegłego roku. Dawid prosił, żeby wróciła a potem zaczął jej grozić. Prokuratura zabezpieczyła ich korespondencję prowadzoną za pośrednictwem komunikatora internetowego. Pewnego dnia napisał do niej: „Decyzję podjąłem, jak z nami koniec to jesteś martwa, dziękuję do widzenia (…) żegnaj się z tym światem”.

Rano 20 sierpnia ubiegłego roku pojawił się na podwórku domu, w którym mieszkała razem z dziadkiem. Było to w wiosce niedaleko Strzelina. Gdy zobaczył ją przed domem, chwycił za rękę i zaciągnął w okolice ganku. Gdy usłyszał, że nie chce nim rozmawiać, uderzył ją ręką w tył głowy. Uciekła do domu, ale po chwili znów pojawiła się na podwórku.

Wtedy – twierdzi oskarżenie – Dawid C. podbiegł do plecaka, który ze sobą przyniósł, wyciągnął z niego kuchenny nóż i biegł w stronę kobiety. Wyglądało to tak, jakby chciał pchnąć ją w klatkę piersiową. Ale zasłoniła się, próbowała bronić. Zranił ją w prawy bark. Zaczęła wołać o pomoc i uciekać w stronę domu. Dawid gonił ją i zadał cios nożem w plecy raniąc łopatkę.

Dopiero gdy zobaczył wychodzącego z domu dziadka dziewczyny uciekł rzucając nóż. Wołanie o pomoc usłyszała sąsiadka, która wezwała policję. Sąsiad znalazł w trawie nóż i przekazał go funkcjonariuszom.

Dawid C. nie przyznaje się do próby zabójstwa choć, przyznaje, że dwa razy ugodził kobietę.

Zobacz też

Jak prowadzić auto zimą?

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 39

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

z
zmiłujsię

hahaha

J
Jaras-Łódź

Idź na wybory ! Bo mochery-oszołomy po mszy pójdą stadnie. Parlament Europejski -bogata emerytura.Polska to władza dla kumpli w spółkach państwowych.
35% to MOCHEROWY beton. Na szczęście gramialnie opuszczający ten ziemski padół. Za kilka lat kościoły będą puste.
Wyrosło pokolenie głupków nie znających wojny, podatnych na manipulacje populistów. Hanna Stadnik ps. "Hanka" brała udział w Powstaniu Warszawskim. Weteranka była pytana na antenie TVN24, wspomniała ojca Lecha i Jarosława Kaczyńskich, Rajmunda. też powstańca Warszawskiego. Hanna Stadnik przypomniała sytuację, gdy Lech Kaczyński wygrał wybory w Warszawie, środowisko powstańcze gratulowało Rajmundowi.
- Powiedział: "moim dzieciom nie wolno dać władzy, bo zniszczą każdego, kto będzie od nich lepszy, bo są złośliwi" - powiedziała Hanna Stadnik. - Ojciec, jeśli to mówi, to wie, co mówi.
Kazmierz Kutz
Do tego dojść musiało. Po przemianie ustrojowej musiała dojść do głosu długo tłumiona polska głupota. Dochodziła do głosu powoli, w miarę dzielenia się ludzi na demokratów i nacjonalistów. Przybrała na sile po katastrofie pod Smoleńskiem, zwłaszcza że wolnorynkowy liberalizm nie nadał właściwego priorytetu dziedzinom duchowym, także naukom o walce polskiej demokracji. Zaś edukację oddał w ręce kleru.
To był kardynalny błąd Tadeusza Mazowieckiego, który teraz wydaje swoje owoce. Szkoła, po indoktrynacji komunistycznej, weszła w indoktrynację katolicką. Laickość systemu edukacyjnego stała się fikcją. Polski zaśmierdły nacjonalizm zaboru rosyjskiego zmieszał się z prymitywnym katolicyzmem i powstała ideologiczna mieszanina potrawy teraz realizowanej pod nazwą „dobrej zmiany".
PO w 2015 roku wydało na cele społeczne ponad 39 mld, PIS około 23 mld na program 500 plus, wprowadzono roczny płatny urlop rodzicielski, odliczanie ulg na dzieci także od składek zusowskich, współfinansowanie opiekunek dzieci i pobytu w przedszkolach, wreszcie program „złotówka za złotówkę”, który zachęcał do podejmowania pracy, bo nie odbierał zasiłku po przekroczeniu progu dochodowego….
prokurator generalny Zbigniew Ziobro przerzucił na W******** Kwaśniaka winę za pobicie, mówiąc, że „być może był zaatakowany właśnie dlatego, że Komisja Nadzoru Finansowego przez długi czas rozzuchwalała przestępców, pozwalając im w sposób bezkarny wyprowadzać miliardy złotych”, jest kuriozum intelektualnym, moralnym i prawnym.
Adam Michnik
Upiory totalitaryzmu powróciły, z całą pogardą dla pluralizmu, państwa prawa, równości, dialogu i gotowości do kompromisu.
Brak kary śmierci w kodeksie karnym jest pogardą dla ofiar
Przeciwnicy wymierzania kary śmierci odnoszą kolejne sukcesy. Wbrew woli społeczeństw kara śmierci znika z kodeksów karnych kolejnych państw.
"Jeśli zaś ktoś posunąłby się do tego, że bliźniego zabiłby podstępnie, oderwiesz go nawet od mego ołtarza, aby ukarać śmiercią.” (Wj 21:14)
Bóg dał przykazanie: „Nie zabijaj” i ustanowił karę za zabicie drugiego człowieka. Powyższy cytat jest jasny - nie ma miejsc ani sytuacji ani stanowisk dających sprawcy ochronę. Zauważmy też, że jedynie w przypadku morderstwa Bóg zezwolił oderwać przestępcę od ołtarza, co czyni przytoczony cytat wyjątkowym (zobacz 1Krl 1:50, 1Krl 2:28).

S
Stop DW

Lepiej zapakować kulkę niż latać jak janosik z tępą kosą w ręku:))))))) hahhah:)

G
Gość

ZRESZTĄ CI ŻYDZI SĄ CHYBA O NIEBO BARDZIEJ NORMALNI (CO NIE ZNACZY, ŻE WSZYSCY SĄ OŚWIECENI), SĄ PRZYNAJMNIEJ TEORETYCZNIE ŚWIADOMI SWOJEJ WŁASNEJ BOSKOŚCI I JEDNOCZEŚNIE STĄPAJĄ TWARDO PO ZIEMI I NIE GADAJĄ BZDUR, JAK TAKI XIONC, KTÓRY JEST OBECNY WSZĘDZIE, KTÓRY BARANKOM WCIĄŻ BAJKI OPOWIADA O JAKIMŚ NIEBIE "GDZIEŚ TAM" I CODZIENNIE MI RANO ZA OKNEM NA MSZĘ DZWONI (ALE TO AKURAT MI NIE PRZESZKADZA, BO DŹWIĘK DZWONÓW JEST "NATURALNY I HARMONIJNY"), JA TAM DO BARANKÓW TEŻ NIC NIE MAM, JAK ONE CHCĄ BYĆ BARANKAMI, TO NIECH SOBIE BĘDĄ, NIEKTÓRE SĄ NAWET "MILUSIE"...ALE MI JEST TYCH BARANKÓW PO PROSTU ŻAL I JESZCZE BARDZIEJ TYCH LUDZI WOKÓŁ, KTÓRZY PRZEZ TAKIE BARANKI MUSZĄ W TYM POLSKIM BARANKOWYM EGREGORZE TRWAĆ I NIE MOGĄ ROZWINĄĆ SWOICH SKRZYDEŁ, I SAM SIĘ TEŻ PRZEZ TO, ŻE W TAKIM ŚWIECIE MUSZĘ ŻYĆ CZĘSTO MĘCZĘ...NO BO ILE MOŻNA BYĆ TYM BARANKIEM CZY ŻYĆ WŚRÓD BARANKÓW...TYSIĄC LAT CHYBA WYSTARCZY...JA ROZUMIEM, JAK KTOŚ CHCE NA KOSZT TAKICH BARANKÓW SOBIE SWÓJ OSOBISTY RAJ URZĄDZAĆ, TO JEST FAJNE MIEĆ TYLE BARANKÓW WOKÓŁ...ALE JA NIESTETY TAKI NIE JESTEM...JUŻ SIĘ TU DEKLAROWAŁEM, ŻE JESTEM ZWOLENNIKIEM KIBUCÓW, CZYLI UCZCIWEGO KOMUNIZMU, RÓWNEGO PODZIAŁU MAJĄTKU, ZYSKÓW I INTERNACJONALIZMU ;)

S
Stop DW/m28

Jak i babom tak i facetom!!!!każda szuja za zdradę powinna przepłacić życiem takie jest moje zdanie.
A teraz dedykuję mój ulubiony kawałek puszczalskim łajzom:
Chłopcy z placu broni:))))
""O Ela""
" O Ela zdradziłaś przyjaciela, może się wreszcie nauczysz że miłości nie wolno odrzucić.... .
...Lecz wkrótce poszedłem po rozum do głowy:)))),kupiłem na targu nóż sprężynowy.. . Po tamtym zostało ledwie wspomnienie, czarne lakierki co jeszcze nie wiem... ."

A
Ad-M

Jak można usprawiedliwiać kogoś kto wyskoczył z nożem na drugiego człowieka. "jakby krzyczał allah akbar to kara śmierci, ale no z miłości to szkoda chłopaka"

e
emerytt

Zaczęło się od "obrażania uczuć religijnych" co było wielką przesadą i teraz niedoszły zabójca będzie się tłumaczył i usprawiedliwiał "obrażaniem jego uczuć miłosnych". I ma jakieś racje bo miłosne są konkretne i realne a religijne to tylko wyobraźnia.
--------------------------------------------------------------
Art. 196. Obrażanie uczuć religijnych innych osób
Dz.U.2018.0.1600 t.j. - Ustawa z dnia 6 czerwca 1997 r. - Kodeks karny
Kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.zwiń

T
Tam

dlatego dochodzi do takich sytuacji.Dobrze , że muzułmanie opanowują Europę bo może Polki wtedy zrozumieją co to znaczy jest słuchać się faceta.Do tej pory Polki lubiły grać na uczuciach nie jednego faceta ale to się zmienia.To , że facet nie wytrzymuje świadczy o jego słabości bo najlepiej jest po dostaniu kosza odejść z podniesioną głową.

A
A nie jest tak ?

.

e
emeryt
Art. 196. Obrażanie uczuć religijnych innych osób
Dz.U.2018.0.1600 t.j. - Ustawa z dnia 6 czerwca 1997 r. - Kodeks karny
Kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
G
Gość

Prawie poczułem się jak na mongolskim stepie i ten orzeł ,ale ... Po co mieszasz w to księży ? Wszystko psujesz .Jesli przyroda ,to nie mieszaj do tego żadnej ideologii ,religii ,ani polityki .Mógłbym napisać podobnie ,tylko w drugą stronę .Nie lubię Wojciechowskiej .Wolę Animal Planet I National Geographic .Tam są dopiero programy

x
x

Twoja matka taka sama. Dlatego wyżalasz się wnecie na kobiety zamiast wyjśc do ludzi i sprawdzić sam, ze nie lubią ciebie nie dlatego, ze jesteś biedny czy brzydki ale dlatego, że jesteś bucem

t
temida

Ten typ nie jest zdolny do uczuć wyższych. To tylko chęć posiadania! Moje, obsikane i nóż mam w plecaku.

G
Gość

I SPORO TAM JEST WEDŁUG MNIE BARDZO INTELIGENTNEJ TREŚCI...A NAWET CZASAMI WZRUSZAJĄCYCH HISTORII...A KOBIETA...NO, JEDNA FAJNA BABKA (MARTYNA) JEŹDZI PO ŚWIECIE I POKAZUJE...ŻYCIE PRAWDZIWE...OSTATNIO OCZAROWAŁA MNIE OPOWIEŚĆ O KAZACHSKIEJ DZIEWCZYNIE Z MONGOLII, POLUJĄCEJ Z ORŁAMI...PIĘKNO PROSTEGO, "NATURALNEGO ŻYCIA BOŻEGO"...STEPY, STEPY, "TYLKO BÓG WEWNĄTRZ I DOOKOŁA" I ANI JEDNEGO XIENDZA...U NAS JUŻ CZEGOŚ TAKIEGO NIE ZOBACZYSZ...WEJDŹ NA PLAYER(PL)...I SAM POCZUJ TĘ MAGIĘ ;)

.

Prawda się nie podoba ? No to trudno ...

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3