Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? [RAPORT, WIDEO]

Marcin Trzyna
Jak zaprezentowali się w weekend polscy piłkarze, grający w zagranicznych ligach? W naszym zestawieniu brani są pod uwagę jedynie zawodnicy, którzy znaleźli się w osiemnastce meczowej danego zespołu występującego na poziomie pierwszej i drugiej ligi.

Anglia:

Premier League:

Artur Boruc (Bournemouth) – Artur Boruc obronił rzut karny w meczu Bournemouth – West Brom (1:1). Polak obronił karnego wykonywanego przez Craiga Gardnera.

Łukasz Fabiański (Swansea) – Swansea wygrała na wyjeździe z West Hamem 4:1. Łukasz Fabiański rozegrał pełne 90 minut w bramce „Łabędzi”.

Marcin Wasilewski (Leicester) – Pełne 90 minut Marcina Wasilewskiego w meczu Leicester City – Everton. Nowy Mistrz Anglii wygrał 3:1.

Championship:

Bartosz Białkowski (Ipswich) – Czyste konto Bartosza Białkowskiego w meczu Derby County – Ipswich Town (0:1).

Arabia Saudyjska:

I liga:

Adrian Mierzejewski (Al-Nassr) – Gol Adriana Mierzejewskiego w meczu Al-Ittihad – Al-Nassr (0:5). Polak rozegrał pełne 90 minut.

Austria:

2. Liga:

Tomasz Wisio (St. Polten) – Sankt Polten pokonało u siebie Kapfenberg 2:1. Tomasz Wisio wszedł na plac gry w 76. minucie spotkania. Po 32 kolejkach Sankt Polten jest liderem 2. ligi austriackiej.

Azerbejdżan

1 liga:

Dawid Pietrzkiewicz (Qabala) – Qabala wygrała na wyjeździe z Zirą 3:0. Dawid Pietrzkiewicz wciąż jest bramkarzem rezerwowym w Qabali.

Cypr:

Pierwsza Dywizja:

Arkadiusz Piech (AEL Limassol) – AEL Limassol wygrał u siebie z zespołem Paphos 1:0. Arkadiusz Piech cały mecz spędził na ławce gospodarzy.

Łukasz Skowron (AEL Limassol) – Również całe spotkanie na ławce AEL-u spędził Łukasz Skowron.

Mateusz Piątkowski (APOEL) – APOEL przegrał na wyjeździe z Apollonem 0:1. Mateusz Piątkowski cały mecz spędził na ławce Mistrza Cypru.

Adam Marciniak (Larnaka) – AEK Larnaka przegrał u siebie z Omonią 1:3. Adam Marciniak pojawił się na placu gry w 78. minucie meczu.

Mateusz Taudul (Larnaka) – Mateusz Taudul wciąż jest bramkarzem rezerwowym zespołu z Larnaki.

Dania:

Super League:

Patryk Wolański (Midtjylland) – Midtjylland zremisowało u siebie z Aarhus 1:1. Patryk Wolański wciąż jest bramkarzem rezerwowym w Midtjylland.

Francja:

Ligue 1:

Kamil Grosicki (Rennais) – Stade Rennais przegrało na wyjeździe z Montpellier 0:2. Kamil Grosicki całe spotkanie spędził na ławce gości.

Holandia:

Eredivisie:

Arkadiusz Milik (Ajax) – Ajax zremisował na wyjeździe z Graafschap 1:1, przez co spadł z pierwszego miejsca w tabeli i zdobył ostatecznie wicemistrzostwo Holandii. Arkadiusz Milik rozegrał 66 minut.

Piotr Parzyszek (De Graafschap) – Piotr Parzyszek cały mecz przesiedział na ławce gospodarzy.

Filip Bednarek (Utrecht) – Utrecht przegrał u siebie z AZ Alkmaar 1:3. Filip Bednarek rozegrał pełne 90 minut w bramce gospodarzy. Utrecht zakończył sezon na 5. miejscu w ligowej tabeli.

Wojciech Golla (Nijmegen) – NEC Nijmegen przegrało wyjazdowe spotkanie z Feyenoordem 0:1. Wojciech Golla cały mecz przesiedział na ławce NEC.

Islandia:

1. Liga:

Tomasz Łuba (Olafsvik) – 90 minut i żółta kartka Tomasza Łuby w meczu Olafsvik – Valur (2:1). Po 2 kolejkach Olafsvik ma na swoim koncie komplet punktów.

Izrael:

1 liga:

Ludovic Obraniak (Maccabi) – Maccabi wygrało na wyjeździe z Sakhnin 1:0. Ludovic Obraniak w 62. minucie otrzymał żółtą kartkę.

Japonia:

J-League:

Krzysztof Kamiński (Jubilo Iwata) – Jubilo Iwata zremisowało u siebie z Kashimą 1:1. Krzysztof Kamiński rozegrał pełne 90 minut w bramce gospodarzy.

Kazachstan:

1 liga:

Przemysław Trytko (Atyrau) – W czwartek FK Atyrau zremisowało z Ordabasami Szymkent 2:2. Dwoma bardzo ładnymi trafieniami popisał się Przemysław Trytko.

Niemcy:

1. Bundesliga:

Robert Lewandowski (Bayern) – Dwa gole Roberta Lewandowskiego w meczu Ingolstadt – Bayern Monachium (1:2). Kapitan reprezentacji Polski obie bramki zdobył w pierwszej połowie. Pod koniec spotkania „Lewy” został ukarany żółtą kartką. Piłkarze Bayernu po końcowym gwizdku mogli cieszyć się z obrony Mistrzostwa Niemiec. Bramki Lewego od 2:40 oraz 6:04.

Artur Sobiech (Hannover) – Hannover wygrał na własnym obiekcie z Hoffenheim 1:0. Artur Sobiech rozegrał 76 minut.

Eugen Polanski (Hoffenheim) – 53 minuty w barwach Hoffenheim rozegrał Eugen Polanski. Były reprezentant Polski w 10. minucie meczu został ukarany żółtą kartką.

Przemysław Tytoń (Stuttgart) – Stuttgart przegrał u siebie z FSV Mainz 1:3. Przemysław Tytoń cały mecz spędził na ławce VfB.

Łukasz Załuska (Darmstadt) – Darmstadt wygrało na wyjeździe z Herthą BSC 2:1. Łukasz Załuska wciąż jest bramkarzem rezerwowym beniaminka niemieckiej ekstraklasy.

Paweł Olkowski (Koeln) – Bezbramkowym remisem zakończył się mecz Kolonii z Werderem Brema. Paweł Olkowski cały mecz spędził na ławce gospodarzy.

2. Bundesliga:

Mateusz Klich (Kaiserslautern) – Kaiserslautern wygrało na własnym stadionie z Greuther Furth 3:1. Mateusz Klich cały mecz przesiedział na ławce „Czerwonych Diabłów”.

Waldemar Sobota (Sankt Pauli) – Sankt Pauli przegrało na wyjeździe z Norymbergą 0:1. Waldemar Sobota wszedł na plac gry w 57. minucie meczu. Sankt Pauli zajmuje 4. miejsce w tabeli.

Rafał Gikiewicz (Brunszwik) – Eintracht Brunszwik wygrał na wyjeździe z Bochum 3:2. Rafał Gikiewicz tym razem cały mecz spędził na ławce Eintrachtu.

Adam Matuszczyk (Brusznwik) – Adam Matuszczyk rozegrał pełne 90 minut w ekipie Eintrachtu, ponadto został ukarany żółtą kartką w drugiej części spotkania. Eintracht Brunszwik plasuje się na 6. lokacie w tabeli.

Adam Bodzek (Fortuna) – 90 minut Adama Bodzka w meczu Fortuna Dusseldord – FSV Frankfurt (1:0).

Norwegia:

Tippeligaen:

Piotr Leciejewski (Brann) – Brann pokonało u siebie zespół Start 1:0. Piotr Leciejewski rozegrał pełne 90 minut w bramce gospodarzy.

Łukasz Jarosiński (Stromsgodset) – Stromsgodset wygrało u siebie z Lillestrom 3:1. Jarosiński wciąż jest golkiperem rezerwowym w ekipie Stromsgodset.

2. liga:

Marcin Burkhardt (Ullensaker/Kisa) – Ull/Kisa przegrało u siebie z Fredrikstadem 1:2. Marcin Burkhardt wszedł na boisko w 77. minucie spotkania. Pod koniec meczu doświadczony Polak otrzymał żółtą kartkę. Dla Burkhardta był to debiut w 2. lidze norweskiej.

Portugalia:

Liga Zon Sagres:

Maciej Makuszewski (Vitoria) – Vitoria Setubal przegrała na wyjeździe ze Sportingiem 0:5. Maciej Makuszewski rozegrał pełne 90 minut w zespole gości.

Segunda Liga:

Paweł Dawidowicz (Benfica B) – Gol i czerwona kartka Pawła Dawidowicza w meczu FC Porto B – Benfica B (3:1). Polak strzelił gola w 38. minucie, a w 66. minucie opuścił plac gry za drugą żółtą kartkę. Po 45 kolejkach Benfica B zajmuje 19. miejsce w ligowej tabeli.

Rosja:

Premjer Liga:

Janusz Gol (Amkar Perm) – Bramka Janusza Gola w meczu Amkar Perm – Ural (1:1). Były zawodnik Legii wpisał się na listę strzelców w 4. minucie spotkania. Gol rozegrał pełne 90 minut.

Maciej Rybus (Terek) – Terek przegrał na wyjeździe z CSKA 0:1. Maciej Rybus rozegrał pełne 90 minut w ekipie gości.

I Division:

Marcin Kowalczyk (FK Tosno) – Tosno pokonało u siebie Bałtikę 3:1. Marcin Kowalczyk całe spotkanie spędził na ławce Tosno.

Tajlandia:

Thai Premier League:

Łukasz Gikiewicz (Ratchaburi) – Ratchaburi zremisowało na wyjeździe z Sisaket 1:1. Łukasz Gikiewicz rozegrał całe spotkanie.

Turcja:

Super Lig:

Łukasz Szukała (Osmanlispor) – Osmanlispor zremisował u siebie z Bursasporem 3:3. Łukasz Szukała całe spotkanie przesiedział na ławce gospodarzy. Osmanlispor po 32 kolejkach zajmuje 5. miejsce w ligowej tabeli.

Patryk Tuszyński (Rizespor) – Rizespor przegrał na wyjeździe z Trabzonsporem 0:6. Patryk Tuszyński cały mecz spędził na ławce gości.

2. liga:

Adam Stachowiak (Gaziantep Belediyespor) – Czyste konto Adama Stachowiaka w meczu Gaziantep BB – Giresunspor (0:0). Gaziantep zajmuje 8. miejsce w ligowej tabeli.

USA:

MLS:

Damien Perquis (Toronto) – Toronto wygrało u siebie z FC Dallas 1:0. Damien Perquis rozegrał pełne 90 minut w zespole gospodarzy.
NASL (2. poziom rozgrywkowy):

Włochy:

Serie A:

Wojciech Szczęsny (AS Roma) – Czyste konto Wojciecha Szczęsnego w meczu AS Roma – Chievo Werona (3:0).

Piotr Zieliński (Empoli) – Empoli przegrało na wyjeździe z Interem Mediolan 1:2. Piotr Zieliński rozegrał 82 minuty.

Paweł Wszołek (Hellas) - Hellas wygrał u siebie z Juventusem Turyn 2:1. Paweł Wszołek rozegrał pełne 90 minut w ekipie z Werony.

Dominik Furman (Hellas) - Furman cały mecz z Juventusem spędził na ławce gospodarzy.

Thiago Cionek (Palermo) – Palermo bezbramkowo zremisowało na wyjeździe z Fiorentiną. Thiago Cionek rozegrał pełne 90 minut w zespole gości, ponadto w drugiej połowie został ukarany żółtą kartką.

Jakub Błaszczykowski (Fiorentina) – Cały mecz na ławce „Violi” spędził Jakub Błaszczykowski.

Kamil Glik (Torino) - Torino przegrało u siebie z Napoli 1:2. Kamil Glik cały mecz przesiedział na ławce gospodarzy.

Serie B:

Bartosz Salamon (Cagliari) – Cagliari wygrało na wyjeździe z Bari 3:0 i zapewniło sobie awans do Serie A. Bartosz Salamon wszedł na boisko w 83. minucie.

Potencjalne występy Polaków w poniedziałkowych meczach:
Brondby (Kamil Wilczek) – Nordsjaelland
Aktobe – Atyrau (Przemysław Trytko)
Estoril Praia (Paweł Kieszek) – Arouca
Spezia – Brescia (Tomasz Kupisz)

Materiał oryginalny: Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? [RAPORT, WIDEO] - Gol24