Izrael - Polska 1:2. Niespodziewanie nerwowa końcówka w Jerozolimie (WYNIK, 16.11.2019, RELACJA, BRAMKI, GOLE, SKRÓT MECZU)

RH
16.11.2019 izrael jerozolima mecz  izrael polska w ramach kwalifikacji euro 2020 kwalifikacje mistrzostwa europynz grzegorz krychowiakfot. sylwia dabrowa / polska press
16.11.2019 izrael jerozolima mecz izrael polska w ramach kwalifikacji euro 2020 kwalifikacje mistrzostwa europynz grzegorz krychowiakfot. sylwia dabrowa / polska press brak
W meczu eliminacyjnym do Euro 2020 Polacy wygrali z Izraelem 2:1 po dobrym meczu z zaskakująco nerwową końcówką. Gole dla Biało-Czerwonych zdobywali Grzegorz Krychowiak i Krzysztof Piątek.

IZRAEL POLSKA 16.11.2019 WYNIK EURO 2020 ELIMINACJE SKRÓT WIDEO GOL KRYCHOWIAKA GOL PIĄTKA

Selekcjoner Jerzy Brzęczek, mimo że na konferencji zaznaczył, że każdy mecz do końca eliminacji jest dla niego ważny, w pierwszej jedenastce postanowił pominąć Roberta Lewandowskiego i Kamila Grosickiego. Od pierwszej minuty szansę gry otrzymali m.in. Sebastian Szymański, Przemysław Frankowski czy Krystian Bielik. Na „szpicy” mecz rozpoczął Krzysztof Piątek.

Polacy weszli w mecz dużo mocniej od gospodarzy. Już w trzeciej minucie po strzale Szymańskiego piłka wyszła na korner, z którego padł pierwszy gol. Dośrodkowanie z narożnika przedłużył Jan Bednarek, a do siatki trafił Grzegorz Krychowiak. W pierwszym kwadransie aż trudno było momentami poznać Biało-Czerwonych – akcje podopiecznych Brzęczka były składne, z polotem, ale i przemyślane i wyważone. Izraelczycy mieli bardzo duże kłopoty w defensywie, a pod bramką Wojciecha Szczęsnego bywali co najwyżej gościnnie.

Po świetnym początku dynamika akcji nieco opadła, a Polacy spokojnie prowadzili grę w środku pola. Doskonałą akcją w tym fragmencie popisał się Bielik, który rozprowadził futbolówkę z własnej połowy pod pole karne rywala, jednak Piątkowi nie udało się tej kombinacji sfinalizować. Chwilę później arbiter podyktował rzut wolny pośredni, po tym jak bramkarz Ofir Marciano złapał piłkę po podaniu swojego defensora. Na drodze potężnego uderzenia Piotra Zielińskiego ofiarnie stanął jednak Omri Ben Harush, wybijając piłkę nad poprzeczkę.

W 33 minucie Tomasz Kędziora prostopadłym podaniem znalazł bardzo aktywnego w tym spotkaniu Szymańskiego. Uderzeni byłego Legionisty jednak o parę centymetrów minęło bramkę gospodarzy. Przed kolejną świetną szansą stanął także Frankowski, jednak skrzydłowemu Chicago Fire zabrakło precyzji w wykończeniu. To samo można powiedzieć o Zielińskim, który także przegrał pojedynek z Marciano. Akcji Polaków było bez liku, jednak do ideału brakowało celnego ostatniego uderzenia.

W 53 minucie ponownie rzut rożny okazał się śmiertelną bronią w rękach (a raczej nogach) Polaków. Po dużym zamieszaniu do piłki dopadł Krzysztof Piątek i pewnie zapakował ją do siatki z minimalnej odległości. Chwilę później Izraelczycy przeprowadzili pierwszą groźniejszą akcję, w której Munas Dabbur zmusił Szczęsnego do interwencji. Golkiper Juventusu nie miał jednak większych ze słabym uderzeniem snajpera gospodarzy.

W 62 minucie na boisku pojawił się wreszcie Lewandowski, zmieniając Szymańskiego. Ledwie 10 minut na boisku znajdowali się dwaj napastnicy, gdyż w miejsce Piątka wszedł Mateusz Klich.

W drugiej połowie już Polakom brakowało bezpośredniości, którą imponowali w pierwszej odsłonie. Wyłączony z gry ofensywnej był Frankowski. Skrzydłowy reprezentacji był daleko od akcji, brakowało mu precyzji i opanowania. Efektem tego nieznacznego spadku intensywności Biało-Czerwonych to Izraelczycy zaczęli szukać swoich szans. Piękny strzał oddał Erin Zahavi, jednak lepszy okazał się Wojciech Szczęsny. Najlepszemu strzelcowi eliminacji udało się nawet wpakować piłkę do siatki, ale sędzia liniowy podniósł chorągiewkę.

Starania gospodarzy wreszcie zaprocentowały w 88 minucie - wtedy do siatki trafił Dabbur, który bardzo sprawnie odnalazł się w polu karnym po rykoszecie. Napastnik Sevilli sprytnym strzałem nie dał szans Wojciechowi Szczęsnemu. Końcówka meczu, który Polacy od kilku minut "wygaszali" zupełnie niespodziewanie zrobiła się nerwowa.

W ostatniej akcji meczu swoją szansę miał jeszcze Robert Lewandowski, jednak zabrakło mu odrobiny precyzji, by przypieczętować wynik. Ostatecznie Polacy wywieźli z Jerozolimy trzy punkty i tym samym zapewnili sobie pierwsze miejsce w grupie G!

Izrael - Polska 1:2 (0:1)
Bramki: 88. Dabour – 4. Krychowiak, 54. K. Piątek
Izrael: Marciano – Dasa, Tibi, B. Bitton, Taha (42. Haziza), Ben Harush (65. Menachem) – Kayal (79. Elmakies), Natkho (C), Glazer – Dabour, Zahavi.
Polska: Szczęsny – Kędziora, Bednarek, Glik (C), Reca – Frankowski, Bielik, Krychowiak (83. Furman), Szymański (63. Lewandowski) – P. Zieliński – K. Piątek (70. Klich).