Impel Gwardia Wrocław - Marica Płowdiw 3:0

Paweł Witkowski
W 2. rundzie Challenge Cup siatkarki Impelu Gwardii Wrocław rozprawiły się gładko z Maricą Płowdiw 3:0. Mecz trwał zaledwie 81. minut.

Gospodynie rozpoczęły mecz bez Aleksandry Krzos, którą zastąpiła Dorota Medyńska. Ponadto na przyjęciu zagrała Katarzyna Mroczkowska, w ataku wystąpiła Monika Czypiruk. Już na początku pierwszego seta gwardzistki wywalczyły sporą przewagę. Zagrywką wypunktowała rywalki Katarzyna Jaszewska. Przyjezdne miały zresztą spore problemy z przyjęciem. Gdy odbiór się wreszcie udał, akcje Maricy zatrzymywał blok wrocławianek. Ta partia trwała zaledwie 19 minut.

Dłużej zawodniczki pograły w kolejnych częściach. Jednak gwardzistki w całości kontrolowały przebieg meczu i w żadnym momencie nie odczuły zagrożenia ze strony rywalek. Na twarzach wrocławianek nawet zaczęły pojawiać się uśmiechy, już dawno nie widziane z powodu słabych wyników w lidze.
W piątek gwardzistki rozegrają pojedynek z beniaminkiem PlusLigi Kobiet PTPS-em Piła w Orbicie (g. 20). W poniedziałek zmierzą się w Sopocie z wicemistrzyniami kraju Atomem Trefl, a w przyszłą środę czeka je rewanż w Bułgarii.

Impel Gwardia Wrocław - Marica Płowdiw 3:0 (25:10, 25:21, 25:23)
Impel Gwardia: Haładyn, Jaszewska, Efimienko, Czypiruk, Mroczkowska, Wilson i Medyńska (libero) oraz Rosner, Folta, Sobolska.
Marica: N. Nikolowa, Kowaczewa, Andrejewa, Minczewa, Todorowa, Jankowa i Monowa (libero) oraz Dimowa, S. Nikolowa, Kansazowa.