18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Gender w przedszkolu? Przebrali chłopca za dziewczynkę

Agata Grzelińska
Radni powiatu jaworskiego jako pierwsi w Polsce podjęli stanowisko wobec ideologii gender. Chcą przed nią chronić dzieci
Radni powiatu jaworskiego jako pierwsi w Polsce podjęli stanowisko wobec ideologii gender. Chcą przed nią chronić dzieci archiwum powiatu jaworskiego
Udostępnij:
Zaczęło się od zabawy w przedszkolu. Na wykonanych podczas niej zdjęciach widać jak chłopiec przebrany w spódniczkę i perukę maluje pani paznokcie i robi makijaż. Radni powiatu jaworskiego stwierdzili, że tego już za wiele. Przyjęli stanowisko w obronie dzieci przed ideologią gender. W ich piśmie czytamy m.in.: "Wyrażamy głęboki sprzeciw wobec promowania ideologii gender, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży i realizacji programów nauczania opartych na założeniach tej ideologii. Skutki demoralizującego wpływu na najmłodszych mogą być długotrwałe lub wręcz nieodwracalne".

- Uznaliśmy, że warto zająć się tym tematem. Nie po to, by walczyć z ideologią gender, ale by bronić dzieci. Ideologie są różne. Pojawiają się i przemijają. Niech zajmuje się nimi świat akademicki - mówi Marek Zieliński, przewodniczący rady powiatu jaworskiego. - My nie działamy przeciw gender, ani nikogo nie atakujemy. Jedynie w sposób bardzo wyważony chcemy chronić bezbronne dzieci, których rodzice często nie interesują się takimi tematami i nie mają nawet świadomości, co przekazuje się ich dzieciom.
Za przyjęciem stanowiska głosowało czternastu radnych, dwóch wstrzymało się od głosu.

W ich piśmie czytamy m.in

Wcześniej sprawę badała specjalna komisja, w skład której oprócz przedstawicieli rady weszli też Elżbieta Witek, posłanka PiS z Jawora i ks. dr Marek Kluwak, proboszcz parafii w Męcince, do którego zgłosili się ludzie zaniepokojeni programem przedszkoli prowadzonych przez Fundację Edukacji Przedszkolnej. Na terenie gminy Męcinka FED prowadzi punkt w Piotrowicach.

Ks. Kluwak na wstępie swej wypowiedzi podkreśla, że przedszkolanki z piotrowickiego punktu przedszkolnego bardzo dobrze wykonują swoją pracę i nie chce im zaszkodzić, ale przyznaje, że zdarzył się w tam incydent, wobec którego trudno być obojętnym. Na stronie internetowej fundacji pojawiły się zdjęcia zajęć równościowych z Piotrowic, na których chłopiec przebrany w spódniczkę i perukę maluje pani paznokcie i robi makijaż (zdjęcia już zniknęły ze strony, ale krążą w internecie). - Po co przebierać chłopca w perukę i spódniczkę i podpisywać, że jest manikiurzystką? Pocieszające jest, że zamieszczony na stronie fundacji poradnik dla nauczycieli nie jest programem obowiązkowym, ale są w nim niepokojące fragmenty, np.: "rodzice nie są do końca tymi, którzy powinni ostatecznie decydować o tym, czy w przedszkolach powinno się pracować na rzecz równouprawnienia" - cytuje ks. Kluwak. - To absurd, w dodatku sprzeczny z polską konstytucją.

Beata Narkiewicz, opiekun Małych Przedszkoli, które prowadzi FEP, mówi, że zarzuty są bzdurne, a rodzice nie mają zastrzeżeń. - Nic złego nie robimy. Zdjęcia zostały wyrwane z kontekstu. To była zabawa przedstawiająca różne zawody, a nie promowanie ideologii gender - przekonuje Beata Narkiewicz.

Kempa idzie na wojnę
Beata Kempa, posłanka Solidarnej Polski, tworzy właśnie parlamentarny zespół Stop Gender. Stwierdziła, że idzie na potężną wojnę z tą ideologią. - Zainteresowałam się tematem gender, gdy zaczęły do mnie napływać sygnały, że dziwne programy trafiają do szkół i przedszkoli. Jak się okazało, np. program równościowego przedszkola nie jest zatwierdzony przez MEN. Czekam teraz na informację, czy MEN wie, ile jest tych przedszkoli, gdzie działają i jaki program realizują. Równocześnie z kolegami postanowiliśmy założyć zespół, który będzie bardzo uważnie monitorował, jakie pieniądze idą na te działania, skąd one pochodzą, jaką drogą programy genderowe trafiają do szkół i przedszkoli. Wojna będzie polegała na informowaniu i budzeniu świadomości rodziców, którzy często nie wiedzą, co się dzieje z ich dziećmi w czasie, gdy oni pracują.

Czytaj dalej na kolejnej stronie

W ostatnim czasie obserwujemy coraz bardziej agresywne próby wdrażania ideologii gender do naszego życia społecznego, niezwykle szkodliwej i niebezpiecznej, szczególnie dla młodego pokolenia. Zaprzecza ona nie tylko naturze człowieka i jego godności, ale uderza również bardzo mocno w rodzinę.
Ideolodzy gender twierdzą, że płeć biologiczna nie ma żadnego znaczenia, a liczy się przede wszystkim płeć o charakterze kulturowym. Ich zdaniem, może ona podlegać zmianom w ciągu całego życia człowieka, stąd małżeństwo rozumiane, jako związek kobiety i mężczyzny, staje się przeżytkiem, a dzieci powinny być wychowywane w różnorodnych rodzinach, a więc także utworzonych przez pary tej samej płci.
Do przedszkoli i szkół trafiają demoralizujące programy nauczania, w których wręcz propaguje się nieskrępowaną swobodę seksualną, a o intymnych sferach życia człowieka mówi się językiem wulgarnym i budzącym głęboki sprzeciw.
Rada Powiatu Jaworskiego dostrzega niebezpieczne próby zmierzające do zmiany świadomości społecznej, postaw i powszechnie przyjętego systemu wartości opartego na poszanowaniu godności człowieka i rodziny rozumianej jako związek kobiety i mężczyzny. Wyrażamy swój głęboki sprzeciw wobec promowania ideologii gender, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży i realizacji programów nauczania opartych na założeniach tej ideologii. Skutki demoralizującego wpływu na najmłodszych mogą być długotrwałe lub wręcz nieodwracalne. Każdy z nas zdaje sobie bowiem sprawę, jak łatwo można wpływać na dzieci, które przyjmują z dobrą wiarą treści przekazywane im przez dorosłych, zwłaszcza przez nauczycieli i wychowawców.
Apelujemy do wszystkich jednostek oświaty, kultury, służby zdrowia, a przede wszystkim do rodziców, nauczycieli i wychowawców, aby wspólnie przeciwdziałać zgubnej dla młodego pokolenia ideologii gender i nie ulegać naciskom nielicznych, choć dobrze zorganizowanych środowisk, które pod pozorem działania na rzecz równych szans, dokonują niebezpiecznych zabiegów na najmłodszym pokoleniu.
Rada Powiatu Jaworskiego wyraźnie opowiada się przeciwko wszelkiej dyskryminacji, także ze względu na płeć, ale jednocześnie wyraża swój sprzeciw wobec próby narzucenia obcej naszej kulturze, tradycji i normom społecznym ideologii, która niszczy integralność płci i rodzinę.
Sprzeciwiamy się uzależnianiu przyznawania środków unijnych od promowania ideologii gender, próbom narzucania unijnych rozwiązań zastrzeżonych dla wewnętrznej polityki państw członkowskich oraz łamaniu Konstytucji RP poprzez odbieranie rodzicom prawa do wychowywania dzieci zgodnie z najważniejszymi wartościami, jakie wyznają.
Rada Powiatu w Jaworze

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze 187

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

F
Franicisze
Pedały ręce precz od naszych dzieci, pocznijcie sobie swoje w sposób naturalny.
L
Lola
Genderskie teorie są wprowadzone przez ludzi chorych ..... Czyli przez lesbijki i pedalow !
Czuja ze jest opór chrześcijaństwa przed ich porabanym myśleniem i pragną jakiegoś wybielenia od ich Choroby ! Ponieważ do końca nie czuja sie komfortowo w konserwatywnym kraju chrześcijańskim jakim jest Polska .... Śmieszna sprawa jest jak celebryci krzyczą ze to jest normalne a nabijają sie z wiary chrześcijańskiej która jest mało elastyczna i wogole be.... Ze chlopczyk może chodzić w sukienkach, może być wiecej mam a nie jedna i tak samo odnośnie tatusiów ogólnie kogiel mogiel ... Teraz być katolikiem to wstyd ..... Ciekawe tylko dlaczego ci ludzie nadal obchodzą święta Bożego narodzenia czy święta wielkanocne skoro przez te święta przemawia bóg .... Unia Europejska będzie wprowadzała teraz zajęcia poza lakcyjne ale drodzy rodzice ostrożnie do tego podchodzcie bo nie wiecie co będzie wbijane w głowy waszych pociech gdzie wiemy ze Unia popiera pedalow i lesby ! Świat schodzi na psy ale my ludzie z wpojonymi normalnymi wartościami nie dajmy sie idiotom i chorym ludziom !
a
ah
genderscy zboczeńcy nie wciągną lap po nasze dzieći
!!!
w du... im sie poprzewracało!!!! Kto w ogóle na to pozwala? Kto ma prawo o tym decydować?!?!
o
oszolom-z-radia-maryja
brawa dla radnych powiatu jaworskiego!
D
Daiv
Dlatego polecam wrocławskie przedszkole w którym nigdy gender nie zaistnieje:
www.ZielonaNiwa.edu.pl
j
ja
Chłopak mi kiedyś opowiadał, że na kolonii w podstawówce poprzebierali się za dziewczyny i mieli pomalowane paznokcie. Nie byłam świadoma, że bzyka się z psychopatą i gejem. To chyba koniec naszego związku T_T
L
LODZER
W kazdym kraju poza polskq publikowanie zdjec dzieci w internecie lub w druku bez pozwolenia rodzicow lub upowaznionych osob jest karalne. Takze wyjasnienia "przedszkolanek" to lanie wody.Jestem pewien ze ani Ministerstwo Oswiaty ani ustawodawcy za tym nie stojq. Nie mowiac juz o promowaniu angielskiego slowa "gender" na calq polske jak by nie bylo okreslen w polszczyznie na te sprawy . Wtorny analfabetyzm. Za to tez bym odmowil "wiz" do "Ameryki".
t
terminator
abyś pieprzył 3po3 znając tylko komuszą wizję państwa
g
greg
Faszyzm to nie Nazizm. A to właśnie Nazizm zabijał masowo.
H
Holiasz
Nie jestem przeciwny żadnej ideologii do czasu kiedy ktoś za mnie nie zdecyduje czego ma uczyć moje dzieci. Myślę , że nawet przedszkola , które by wybrały akurat taki program powinny o tym informować a rodzice powinni podjąć decyzję czy chcą tam posłać dziecko. Rodzice z rodziny katolickiej powinni mieć możliwość wyboru przedszkole , które ma program wyznający wartości chrześcijańskie. Wywodzę się rycerskiego rodu (Pierwsze zapiski rok 780 a herb WUR nadany został przez króla duńskiego) i ktoś kto by mojego syna przebrał w spódniczkę zwyczajnie musiał by być poddany podobnej presji. Przez setki lat moi przodkowie jedli mięso , pili dobre wina , nie brakowało im witamin jak i kobiet, które dawały rodowi dobre geny. Inni mieli przodków, którzy jedli kartofle, korzonki i zielsko a złe geny sprawiły, że narażeni są na choroby umysłowe. Moi przodkowie byli katolikami i ja jestem katolikiem. Każdy zrozumie , że ma w genach zakodowany opór przeciw temu co inne ale też silnie zakodowaną pozycję mężczyzny w rodzinie. Ja tu mówię o kimś takim kto jak da w ryj pozostawia trwały ślad. Prasuję , sprzątam , gotuję , lubię porządek jednak nie ma to wpływu na moje przekonania. Pozycja i zadanie kobiety są inne jak mężczyzny. Urodzenie dziecka ponieważ mężczyzna tego nie zrobi, karmienie piersią ponieważ tak kobietę wyposażyła natura. Każdy kto chce to zmieniać jest dla mnie idiotą. Zwyczajnie idiotą , który chce swą głupotą zarazić świat. Tak jak narkoman dając innym narkotyki chce aby inni byli jemu podobni , aby czół się lepiej , że inni są jak on, tak ludzie zboczeni chcą aby ich uznano za normalnych. Kiedy natomiast ktoś z polityków zauważy, że cesarz jest nagi natychmiast jest zmieszany z błotem. Co byście nie pisali, nie robili nawet jeżeli będziecie zmuszali ludzi do milczenia nic to nie zmieni. Zboczenie będzie zboczeniem. Ale jak ktoś chce być zboczony niech sobie będzie jednak niech nikt tylnymi drzwiami nie wprowadza ideologii, której inni nie chcą.
G
Gość
STOP - EUROPEJCZYCY, CZAS NAJWYŻSZY SIĘ ZATRZYMAĆ I WZIĄĆ BYKA ZA ROGI, SPOJRZEĆ ZDEMORALIZOWANYM INTELIGENTOM W OCZY I ZDECYDOWANIE POWIEDZIEĆ STOP, STOP DEGRADACJI ZDROWO MYŚLĄCEGO EUROPEJSKIEGO SPOŁECZEŃSTWA. STOP NARZUCANIU NAM KIM MAMY BYĆ-STOP DYKTATURZE, STOP JAWNEMU NACJONALIZMOWI, STOP PRZEMOCY W CAŁEJ EUROPIE.
S
Sylwia C
brawo dla Rady Powiatu Jaworskiego, ciekawe co to za dwóch radnych wstrzymało się od głosu...na razie dzieci chroni Konstytucja RP, gdzie rodzice mają zapewnione prawo do wychowywania dzieci w wierze i wartościach jakie wyznają, ale może się to zmienić, jak ujednolicą niektóre zapisy Konstytucji by były zgodne z założeniami Uni, jak w NIemczech gdzie jest przepis który nad prawami rodziców do wychowywania dzieci w wierze i wartościach ktore wyznają stoi przepis obowiązku edukacji- wtedy rząd może wprowadzić gender bez zgody rodziców!!!- REAGUJMY!!!!
S
Sylwio
...a to nie ten sam ks. "doktor", który na pielgrzymce w Jaworze starych SBków z honorami witał?
a
ajart
Cały episkopat wraz z całym niższym klerem już dawno bawią się w gender przebierając się w sukienki.
Dodaj ogłoszenie