Fortuna Puchar Polski: Wieczysta Kraków - Chrobry Głogów 2:1. Chrobry odpada z potężnym IV-ligowcem... (WIDEO, ZDJĘCIA)

Udostępnij:
W jednym z najciekawiej zapowiadających się meczów I rundy Fortuna Pucharu Polski Chrobry przegrał z czwartoligową Wieczystą Kraków 1:2.

Wieczysta Kraków - Chrobry Głogów 2:1

Mająca mocarstwowe plany Wieczysta Kraków, ze Sławomirem Peszką, Radosławem Majewskim, Łukaszem Burligą czy Patrikiem Mišákiem w składzie, jest chyba najmocniejszym czwartoligowcem w historii. Nikt nie chciał wylosować tej drużyny na tak wczesnym etapie, ale ktoś musiał i padło na Chrobrego.

Do przerwy było 0:0, ale kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy goście wyszli na prowadzenie za sprawą Pawła Tupaja. Później jednak karty rozdawała Wieczysta, a jej bohaterem został Jakub Bąk. Były piłkarz m.in. Pogoni Szczecin i Korony Kielce w 74 min doprowadził do wyrównania, w 86 min dał krakowianom awans. Kolejnego rywala poznają w piątkowe popołudnie.

Chrobry podzielił los Górnika Polkowice i zarówno pierwszej, jak i drugiej drużyny Śląska Wrocław, żegnając się z Pucharem Polski już na etapie I rundy, czyli 1/32 finału.