DW
Zagłębie Sosnowiec - Chrobry Głogów 0:2 (0:1)
Zagłębie Sosnowiec - Chrobry Głogów 0:2 (0:1) Lucyna Nenow / Polska Press
Fortuna 1 Liga. Wątpliwości odnośnie Ivana Djurdjevicia na ławce trenerskiej Chrobrego Głogów powinny zostać w ostatnim czasie rozwiane. Głogowianie nie dość, że uciekli ze strefy spadkowej, to właśnie zanotowali trzecią wygraną z rzędu. Po 30 meczach tracą do miejsca play-off tylko dwa punkty. Tym razem ofiarą zespołu z Dolnego Śląska było Zagłębie Sosnowiec. Spadkowicz z Ekstraklasy szybko stracił gola, a tuż przed przerwą czerwoną kartkę otrzymał Piotr Polczak. Chrobry wykorzystał przewagę i strzelił jeszcze drugiego gola. Sosnowiczanie mogli zmniejszyć rozmiary porażki, ale z 11 metrów fatalnie pomylił się Fabian Piasecki.

Zagłębie Sosnowiec - Chrobry Głogów

11. minuta - Składna akcja przyjezdnych kończy się strzałem Banaszewskiego. Jego pierwsza próba została zablokowana, ale piłka spadła napastnikowi pod nogi, a ten zachował zimną krew i delikatnie przelobował bramkarza.

40. minuta - Czerwona kartka! Mikołaj Lebedyński znalazłby się w sytuacji sam na sam po świetnym podaniu z głębi pola. Napastnika Chrobrego nieprzepisowo zatrzymywał Piotr Polczak i to oznacza, że Zagłębie skończyło ten mecz w osłabieniu.

54. minuta - Dużą swobodę mieli głogowianie przed polem karnym Zagłębia. Ten gol był idealnym przykładem. Kubica zagrał do Kozaka tuż przed pole karne. Ten miał dużo czasu, by przyjąć futbolówkę, spojrzeć i uderzyć na bramkę. 2:0 dla gości!

72. minuta - Rzut karny dla Zagłębia! Piłka posłana w pole karne, wycofanie do Karbowego i ten strzelił tak, że trafił Juraszka w rękę. Jest jedenastka.

74. minuta - Nie ma gola! Fatalnie uderzył Piasecki, za lekko i w najlepszej wysokości dla interweniującego Szromnika. Bramkarz Chrobrego wyczuł intencje napastnika i zachował czyste konto!