Finał plebiscytu miast i konkursu fotograficznego „Świeć się z Energą". Legnica najpiękniej rozświetlonym miastem!

Akcja specjalna Świeć się z Energą
W tym roku najbardziej zmobilizowani okazali się sympatycy miasta z Dolnego Śląska. Gratulujemy!
W tym roku najbardziej zmobilizowani okazali się sympatycy miasta z Dolnego Śląska. Gratulujemy! Świeć się z Energą
Do ostatnich chwil głosowania mieszkańcy Legnicy walczyli o zwycięstwo w charytatywnym Plebiscycie Miast. Zjednoczyli się, by zyskać cenne nagrody i zrealizować projekt, który jest dla nich ważny, który łączy młodych i starszych. Na miejskim Schronisku dla bezdomnych zwierząt pojawi się więc fotowoltaika. Zyska też młodzież.

Za nami 15. już edycja akcji „Świeć się z Energą”. Najpierw, spośród 234 zgłoszonych miast, internauci wybrali 16. finalistów. Ci zaś rywalizowali o tytuł Świetlnej Stolicy Polski i wartą łącznię 50 tys. zł pulę nagród. Emocji nie brakowało, do ostatniej chwili nie było wiadomo, kto stanie na podium. Najbardziej zmobilizowani okazali się sympatycy miasta z Dolnego Śląska, którzy oddali ponad 45 tys. głosów, wyprzedzając mieszkańców Chełma jedynie o ponad 2600 głosów.

- Wygrana w „Świeć się z Energą” to doskonały przykład, jak legniczanie potrafią zjednoczyć się we wspólnej sprawie. W promowanie miasta angażowały się lokalne media, organizacje pozarządowe, szkoły, a także kibice, wolontariusze i miłośnicy zwierząt. Wiemy, że kibicowali nam także przyjaciele naszego miasta oraz oczywiście wszyscy, którzy szczególnie cenią świąteczne oświetlenie Legnicy. Wszystkim dziękuję za to zaangażowanie, a Chełmowi za zaciętą rywalizację - mówi Tadeusz Krzakowski, prezydent Legnicy.

Przypomnijmy, że miasto, przechodząc do finału, otrzymało bon na zakup energooszczędnego sprzętu AGD o wartości 10 tys zł. Ale skutecznie zawalczyło o główną nagrodę, zyskując dodatkowe 40 tys. złotych na sprzęt AGD oraz instalację fotowoltaiczną od Energi Obrót.

Jaki samorząd ma pomysł na wykorzystanie nagród? Mieszkańcy chcą, by fotowoltaika służyła schronisku dla zwierząt - ta sprawa jest dla nich ważna, łączy pokolenia. Kluczowy jest przy tym ekologiczny aspekt inwestycji. Miasto wesprze także istotnie zaangażowane w pomoc młodym ludziom stowarzyszenie Kibice Razem Miedź Legnica.

- Świeć się z Energą to nie tylko zabawa na najpiękniej oświetlone miasto. Jak pokazuje finał, jest to także plebiscyt, który mobilizuje mieszkańców miast to wspólnego działania - mówi Justyna Kruszewska, dyrektor Departamentu Marketingu Energi SA. - Co roku jesteśmy mile zaskoczeni tak olbrzymią integracją mieszkańców ze swoimi miastami. Taki obraz lokalnego patriotyzmu najbardziej raduje i wart jest docenienia. Tym bardziej, że współzawodnictwo miast w tym plebiscycie połączona jest z pomocą najbardziej potrzebującym. Gratuluję zwycięskiej Legnicy, ale słowa uznania kieruję także do mieszkańców Chełma, którzy do zamknięcia głosowania nie ustępowali w rywalizacji. Gratuluję wszystkim finalistom i uczestnikom - dodaje.

Plebiscytowi towarzyszył konkurs fotograficzny - prace zgłaszano tu w pięciu kategoriach. Wyjątkowe świąteczne zdjęcia oceniało jury, pod przewodnictwem znanej fotografki Lidii Popiel. Swoich faworytów wskazali także internauci. Wszystkie zdjęcia i wyniki znajdziecie na stronach serwisu naszemiasto.pl.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska